Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

No tanio i moze byc.

 

Stary ale to nie jest tak ze nie wydasz kasy i kupisz cos dobrego, producenci przeciez tez musza wydac kase na odpowiednie skladniki, wytworzenie, oplacenie specow itd Nie dadza ci zaje.bistego bcaa po kosztach.

 

Ja osobiscie biore teraz bcaa od biogenixa i jest zaje.biste nawet sama konsystencja proszku jest zupelnie inna, ale swoje kosztuje.

Odnośnik do komentarza

Białko jedz, a nie tam jakieś bcaa

Pamiętajmy że białko to nie strawione aminy,a więc organizm potrzebuje czasu.BCAA raz że strawione to omija szybko jelito cienkie i wątrobę,dając szybka energię,już po ok. 30 min od spożycia(dużo zależy od formy podania).Do tego bcaa hamuje tryptowan i jego konwersję w serotoninę,także opóźniamy efekt zmęczenia,w białku są inne aminy,które mogą zakłócać ten proces.

Odnośnik do komentarza

Biorę l-argininę od jakiegoś czasu bo spotkałem się z niesamowicie pozytywnymi opiniami w różnych miejscach internetu, a po jakimś czasie Pan Saker ku mojemu zdziwieniu i zadowoleniu nagrał o tym materiał i stwierdził, że cytrulina>l-arginina, bo niby to to samo, ale organizm przemienia cytrulinę w argininę, dzięki czemu jej działanie utrzymuje się dłużej i ja mu wierzę. Jak skończę paczkę l-argininy lecę biegusiem po cytrulinę.

 

Btw pamiętacie moje przeboje z kretą? Teraz w półtoralitrowej butelce rozpuszczam po 5g mono i argininy plus 20g inuliny i wypijam to w ciągu dnia dolewając do kaw, herbat itp. Stolec można powiedzieć, że jest ok i już nie mam tych rakowych piardów :obama:

Edytowane przez Yakubu
Odnośnik do komentarza

Ja to traktuję raczej jako prozdrowotny suplement. Poszerzanie naczyń krwionośnych, usuwanie złogów miażdżycowych, przedłużanie życia itp. Dodatkowy plus to, że czuję że mięśnie się spompowały, czego wcześniej na fbw na większych partiach nie doświadczałem.

 

Ale dżypsy, frytki i batoniki jesz

 

Bez spiny ale to podobne dbanie o zdrowie jak branie hamburgera , hot doga, frytek , koli i sałatki. Bo sałatka zdrowa.

Odnośnik do komentarza

Idealny nigdy nie będę, za to batoników nie jem jeno czekoladę lindta. Jest naukowo dowiedzione, że osoby jedzące regularnie czekoladę są szczęśliwsze od tych co nie jedzą.

Chipsów w sumie też nie jem. Ogólnie to mnie zaczęły brzydzić nie wiem czemu. Za to frytki i burgery popite szejkiem w maku po treningu jeszcze jak :fsg:

Odnośnik do komentarza

Sama arginina i cytrulina to za mało. Do tego jeszcze przeciwutleniacze m.in wit. E, kw. foliowy, wit. C, kwas alfa liponowy. Selen, cynk, koenzym Q10 też nie zaszkodzą. To wszystko i tak na nic się nie przyda jak dieta będzie (pipi)asta. Trochę ćwiczeń do tego, no ale o tym nie trzeba tutaj nikomu przypominać. Jeśli chodzi o przedłużanie życia to połączyć to z postem i restrykcją kaloryczną, nie wiem jakieś rytuały tybetańskie dorzucić i modlić się żeby nas samochód nie rozjechał ;).

 

Przeczytałem książkę tego noblisty  Dr. Ignarro. Nie chce mi się rozpisywać. Powiem tylko że jest strasznie źle napisana, ciężko się ją czyta ( nie chodzi mi o zawartość merytoryczną ). Właściwie można ją podsumować tak: suplementy + dieta + ćwiczenia. Reszta to badania naukowe, itp.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...