Skocz do zawartości

Odżywki, Gainery itp.


Andżej

Rekomendowane odpowiedzi

Inna forma HMB.

no inna, ale niby znacznie skuteczniejsza niz dotychczasowe calcium-HMB. Wrzucili nawet artykul z wynikami badan, http://www.body-attack.ch/bilder/betator-guide/Springer_HMB_study.pdf). Od stycznia ma byc na rynku- mysle, ze sobie zapodam opakowanie na probe. Akurat mi sie wtedy normalne HMB skonczy, wiec zobaczymy, czy faktycznie jakas roznica bedzie.

 

co do BCAA to tez uzywam, ale caly czas mam troche watpliwosci, czy jest sens, jesli bierzesz dobre bialko. Moje bialko w jednej porcji z mlekiem ma 8,9 g BCAA, a jedna porcja BCAA ma... 3g BCAA (zalecaja 3 dziennie).

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

no wlasnie rozne badania do tej pory niejednoznaczne wyniki dawaly, to fakt. Ja biore z kreatyna i bialkiem/BCAA i poki co jestem naprawde zadowolony z efektow, ale ciezko powiedziec, ile w tym zaslugi poszczegolnych suplementow (ew. jak odstawie HMB to zobacze)

.

Teraz niby w tym calym teksasie udowodnili skutecznosc tego betatora nowego- zobaczymy... Kreatyna tez kreatynie nie rowna.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Testowałem w życiu już sporo supli i w sumie pisałem o tym, tylko kilka z nich zasługuje na uwagę:

Jestem zadowolony z Nitrobolonu :)

Więcej energii - dłuższy trening, a przez to po ćwiczeniach, przy lustrze byłem nieźle spompowany. A widząc efekty, chcesz ćwiczyć więcej i więcej.

Przestałem brać i od razu widziałem różnicę. Ale pamiętam, że jadłem akurat na wakacjach i na plaży czułem się jak młody bóg.

---

Mutant Mass - nie polecam, chociaż 3 kilo przybrałem na masie w miesiąc, a jestem chudzielcem. Straszna zgaga, pierdy przeokrutne, działa, ale ch.ujowym kosztem. Non stop byłem napchany, po takiej dawce chemii, wprost zmuszałem się do normalnego żarcia. No i dziwi ten brak opublikowania składu, prawie jak w dopalaczach.

---

Animal M-stak - booster testosteronu, ale nie tylko. Tak żem przypakował, że pojawiły mi się obtarcia na pachach. Dodatkowo te tabsy mącą nieco w bani, bo dają spory zastrzyk energii (początkowo nie mogłem spać), ale także czułem się inaczej, jakbym podchodził z większym luzem do problemów. No i w sprawach erotycznych, aż się zdziwiłem, ale o tym nie mogę pisać :)

Odnośnik do komentarza

BCAA jest fajne przed treningiem bo walczy o receptory chyba z serotoniną,czyli opóźnia uczucie zmęczenia,mimo iż jestem an masie to czuję różnicę an treningu.Co do HMB to stosowałem pierwsze z Olimpa pod koniec lat 90-tych ubiegłego wieku(jak zabrzmiało ;) ),nic nie odczułem,zresztą organizm sam potrafi syntetyzować HMB z leucyny,która to także jest w BCAA.

Odnośnik do komentarza

Mutant Mass

o kur.va, yeblem, co za nazwa LOL

od razu Marcus z Fallouta 2 mi stanal przd oczami :D

stary, nie bales sie wlewac w siebie cos, co nazywa sie tak i nie ma nawet podanego skladu? :D

choc co do nazw, to moje bialko jest od Body Attack, co tez mnie troche rozwalilo z poczatku :)

 

@Litwin: no ja wlasnie tez w dzien treningu dwie porcje BCAA biore: bezposrednio przed treningiem i bezposrednio po, ale tez sie zastanawiam, czy te 3g aminokwasow naprawde az takie maja znaczenie?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Wtedy by nie była taka dobra ;) A na serio Dymatize smaczny ale swego czasu sporo wałków miał w białku.Tommi 3 gramy to za mało,bcaa w jednej porcji to minimum 5 gram.Mutanta bym olał,on już nie ma Vextrago w środku.Można to łatwo sprawdzić,jak rozpuszcza się w zimnej wodzie to jest to wałek,Vextrago jest jak kisiel i w pierwszych partiach nie szło tego rozpuścić nawet w ciepłej wodzie.

Odnośnik do komentarza

@Litwin: biorę zgodnie z opakowaniem (z olimpa mam). Piszą tam, ze jedna porcja to 3 kapsuły i zalecają (do) 3 dziennie. Ja biorę dwie jak wspomniałem.

 

Co do smaku odzywek, to tego body attacka tez gorąco polecam: smak czekoladowy- zmiksowany z mlekiem jest naprawdę pyszny, praktycznie jak kakao (zreszta dodatek smakowy to kakalo wlasnie, wiec nie moze byc inaczej).

 

@shen: odżywiam sie zgodnie z zaleceniami, ale ćwicząc na hipertrofie mięśni należy niby jeść 2g bialka na kazdy kg masy ciala. Cieżko to zrobic samymi posiłkami.

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Booster testa to zwykły cynk, zdaje sie.

 

Inna sprawa, ze lekarka mi odradzała suplementy twierdząc, ze białko zwierzęce cholesterol podnosi i na prace nerek moze wpłynąć (dlatego w styczniu na badania idę- jak faktycznie negatywne zmiany wykażą, to pjerd.ole to i przerzucam sie na soję). Wole trochę wolniej rosnąć niz zejść na zawał przedwcześnie.

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz jakis chorób zwiazanych z cholesterolem to ci nic z żarcia nie podnosi jego poziomu.A juz napewno nie w tym wieku.  Ja nie wiem skąd tych dietetyków biora u nas. 

 

Chcesz miec mieso to musisz jesc miesa. Na soi to mozesz wege bar budowac nie muskulature.


Ja jem od dóch lat 7 jaj dziennie, badania na cholesterol ostatnio wzorowe, morfologia i cukier tez ostatnio nie to ze wyszły mi dobre, ale wzorowe.

Odnośnik do komentarza

Ja miałem badany chole dwa lata temu (był wzorowy) i teraz niedawno- był dużo gorszy, mimo ze nie kojarzę, żebym cokolwiek w tym czasie znacząco zmienił w diecie, poza wpjer.dalaniem większych ilości słodyczy, a i odzywki żadnej w gębie nie miałem przez ten czas, dlatego wole byc ostrożnym i sie upewnić.

 

@shen: ale to wpjerd.alasz to białko tez czy tylko normalne żarcie?

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Nic tak nie podnosi cholesterolu jak tłuszcze trans z cukrami prostymi,nadmiar białka obciąża nerki ale na litość Boską,jakie to by musiały być ilości.Jak słyszę takie teksty lekarzy,to się zastanawiam co oni robią na uczelni tyle lat.Tommi jakbyś miał stosować się do zaleceń z opakowań to nie zadawałbyś tutaj pytań ;) Ja ci podałem dawki skuteczne.

Edytowane przez Litwin81
Odnośnik do komentarza

Będąc w Pl w wakacje kupiłem sobie chyba ze 2 kg trufli i w 3 miechy wje.balem większość sam- akurat jak mi sie kończyły, to wypadło mi to badanie chole i przypuszczam, ze to przez to był wynik zawyżony... Do tego żonka regularnie tiramisu mi robiła w międzyczasie, a weź kur.va spróbuj sie temu oprzeć- no nie ma bata...

 

@Litwin: ale na opakowaniach tez piszą, ze nie wolno przekraczać podawanej dziennej dawki i przypuszczam, ze gdyby nie musieli, to by takich rzeczy nie wypisywali ;)

Edytowane przez tommi
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...