Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, genjuro napisał(a):

Pytanie, czy jak osiągnąłem maks poziom więzi z daną postacią, to jest sens później nadal spędzać z nią czas? Są z tego jakieś profity, czy lepiej maksowac pozostałe relacje?

W Reload masz też inne aktywności np. zwiększające Theurgie, skille, jakieś ogrodnictwo itp. 

 

Ale samo spędzanie czasu już nic nie daje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 28.07.2024 o 21:35, genjuro napisał(a):

Zbliżam się do finału. Został mi miesiąc, 243 lv tartarusa. No nie powiem lekko mnie juz ta personka zmęczyła. To sztuczne przeciągnięcie końcówki w tartarusie mogli sobie darować.

Teraz i tak jest znacznie lepiej, niż wcześniej jeżeli chodzi o pacing to Reload jest w porządku, ale jak każda Persona jest po prostu kosmicznie długą grą, takie SMT V można ukończyć dużo szybciej, niż P3 Reload, no ale wiadomo tutaj dużo czasu gry zajmuje jednak element socjalny. 

 

Ciekawe jak to ugryzą w P6, bo np.  taki P5 Royal to już był aż zbyt długi, jak na grę single player, gdzie bez maxowania było to spokojnie 120 godzin rozgrywki. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, genjuro napisał(a):

P5 gdzieś tyle przejscie mi zajęło. Ale to byla moja pierwsza persona i nie wiedzialem co i jak. Teraz mam wersje royal, ktora bede przechodzil juz z "wiedza".

Royal zajmie Ci pewnie podobnie, bo jest ogólnie sporo dłuższy :). 

Ja dokładnie nie wiem, bo to by czas, jak na Sonce nie działał timer i naliczyło mi przy P5 Royal 85h z platyną, a było na pewno ponad 120. 

 

image.thumb.png.63c688de191595fd05c455fd5f436afb.png

 

image.thumb.png.5142be52bbdac26488a31c0cef7ceddc.png

 

 

A dla porównania P3 i Portable, który co prawda nie maxowałem zbytnio, ale był mega krótki, bo jednak te wszystkie aktywności poza walką były okrojone w tej wersji bardzo mocno

 

image.thumb.png.47efc1110d486180375e2ed9709b664e.png

 

 

 

Według mnie 100h+ to już przesada i przy P6 nie powinni tej pałki przegiąć z długością.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
4 minuty temu, Suavek napisał(a):

 

 

Wygląda o niebo lepiej od oryginalnego FES. Ciekawe, czy choć po części babole fabularne jakoś załatają, albo uczynią je nieco bardziej przekonywującymi. Gameplay też urozmaicony. Nawet bym zagrał, ale życia brakuje, a zaraz jeszcze Metaphor...

Ciasno jest wrzesień- październik. 

 

Ile godzin zajmował dlc w oryginale? 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, shepard3 napisał(a):

Czy Persona 3 Reload to dobra część, żeby zacząć przygodę z serią? Nigdy nie grałem w żadną część. 

P3 Reload + DLC -> P5 Royal, który dalej jest lepszą grą niż P3 Reload.

 

Potem jak Ci podejdzie, to Persona 4 Golden, ale tutaj już pewne archaizmy, bo to starszy tytuł, lub możesz eksplorować spinoffy P5, czyli dobre Strikers i niezłą Tacticę. 

Odnośnik do komentarza

Persona 3-4-5 to bardzo podobne gry. Były unowocześnienia - i właściwie to prawie wszystkie z nich to uproszczenia, z perspektywy gracza, zwłaszcza takiego który nie korzysta z poradników i nie przechodzi gry 5 razy różnymi sposobami. Więc o dziwo może być łatwiej zacząć od najnowszej. Człowiekowi przydaje się więcej umieć samemu, bez kontekstu, w Personie 3, niż w 5. Idąc "w dół" serii, w każdej kolejnej trzeba się nauczyć tylko kilku rzeczy więcej. Ale znając ten sam rdzeń, może to być przystępniejsze dla wielu osób, niż w drugą stronę.

Unowocześnienia w wersji Reload nieco zmieniają ten obraz, ale to nadal blisko 20-letnia gra unowocześniona w różnych aspektach w różnych, niepełnych stopniach, i nadal jest starsza od piątki. Sam główny dungeon w trójce może być bardzo zniechęcający dla wielu graczy ze współczesnej perspektywy - jest według wielu osób bardzo nudny i zajmuje sporą część gry.

 

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że Persona 3, choć też ogromna i dość klepankowa, jest jednak znacznie krótsza od napraaawdę już długiej piątki. Czy to zachęca czy zniechęca, kwestia gustu.

 

Większość osób, które grały w każdą część, preferują jedną albo inną ze względu na stylówę i scenariusz (i Persona 3 Reload ma też nieco inną stylówę, niż oryginał, i nie każdemu fanowi w pełni podpasiła). Tutaj trudno z góry powiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Sedrak napisał(a):

Ja słyszałem, że IV ma najciekawszą fabułę. Jestem ciekaw czy zrobię też jej remaster?

Zrobią Remake*, ale ciężko powiedzieć kiedy, pewnie po P6 dopiero. 

 

Dla mnie najlepszą fabułę i postacie ma Persona 3 w obojętnie jakies wersji, zakończenie ociera się o geniusz:). 

 

Potem 5R i 4G tak samo bym wycenił. 

 

Mechanicznie natomiast P5R to GOAT Atlusowy. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...