Skocz do zawartości

PERSONA 3


JanzKijan

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobić pewnie zrobią, bo Atlus wiecznie odnawia swoje gry (na ostatnie 20 ich premier, tak gdzieś połowa to nowe edycje starych gier, zależnie jak liczyć taneczne gry z inny Person), a Persony 3/4/5 to bez wątpienia ich dalece najbardziej kasowe gry w dzisiejszych czasach. Ale czy tego dożyjesz, to inne pytanie. Dziś trudno uwierzyć, że Persona 4 wyszła równo dwa lata po trójce, a FES w międzyczasie... Jak było mało pikseli i klatek to się nawalało te gry.

Odnośnik do komentarza

Fabuła -> Persona 3

 

Bohaterowie -> Persona 4

 

Mechanika i koncept -> Persona 5

 

Każda odsłona oferuje coś odmiennego i generalnie każdy powinien znaleźć swojego faworyta. Dla mnie jest to nadal P4, ale ogólnie wszystkie z tych gier mogą być dobrym startem i wdrożeniem w serię. I tak jak mówiłem, wiele osób we właściwą serię Megaten wciągnęło się właśnie za sprawą Persony. Myślę, że zdecydowana większość własnie przez trójkę z PS2.

 

Krążyły plotki w sieci, że remake Persona 4 jest w produkcji. Pewnie prędko nie powstanie, ale jeśli to prawda, to dla mnie zakup day-one. Tak lubię tych bohaterów i ogólną stylistykę tej odsłony, że chętnie przyjmę odświeżoną wersję, nawet jeśli P4G i dziś jest jak najbardziej grywalny.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja zawsze mimo wszystko polecam 5ke jako start dla świeżaków. Przyjemna oprawa, wszystko ładnie powoli tłumaczy, jedyna część gdzie przy dungeonach człowiek nie chce popełnić samobójstwa po godzinie no idealna część na początek personowej przygody 

Spoiler

Bo wiadomo że najlepszą 4ke zostawia się na koniec :asax:

 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Sedrak napisał(a):

Ja w P5R grałem po angielsku, bo ciężko wszystko zrozumieć tylko czytając, ale w sumie w P3R są polskie napisy, więc bariera językowa nie stanowi problemu i można śmiało posłuchać darcia ryja po chińsku 

PL napisy są poprawne i czasami bekowe, można grać do Jp dub, wtedy więcej pewnie wyłapiesz, aczkolwiek tutaj nic się szybko nie dzieje, spokojnie można się skupić na czytaniu :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Sedrak napisał(a):

Personel 3R po angielsku czy japońsku?

Ja jestem z tych, co zawzięcie krytykują większość dubbingów i faworyzują "oryginały", ale przyznam, że oglądałem fragmenty P3R z dubbingiem i z drobinymi wyjątkami wypada on zaskakująco dobrze. Tylko Kenowi głos podkłada kobieta, co mocno rzuca się to w... uszy.

 

Co nie zmienia faktu, że sam będę grał po japońsku, jak już przyjdzie co do czego. Tym bardziej, że kojarzę i lubię tamtejszych lektorów.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Sedrak napisał(a):

Jak np. na 11 poziomie Tataru jest złota skrzynia, do której nie mam fragmentów czy jak później wrócę do ona dalej tu będzie?

Tak, możesz je otworzyć później, musisz zbierać te odłamki, one są też do zdobycia poza Tartarusem w świecie i jest ich całkiem sporo, dostajesz je też jak dobrze pamiętam za questy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wciąż nie jestem zadowolony z polityki Segi w związku jak sprzedają to dlc (wciśnięte na chama w season pass z kostiumami/audio w grze oraz muzyką i artbookiem z drm) więc postanowiłem wziąć z autoryzowanej kluczykowni.

 

Widzę, że chujki i tak musieli wsadzić do niego Denuvo. Ciekawe jak wpłynie na działanie na Decku. Podstawka zapieprza jak szalona.

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Wciąż nie jestem zadowolony z polityki Segi w związku jak sprzedają to dlc (wciśnięte na chama w season pass z kostiumami/audio w grze oraz muzyką i artbookiem z drm) więc postanowiłem wziąć z autoryzowanej kluczykowni.

 

Widzę, że chujki i tak musieli wsadzić do niego Denuvo. Ciekawe jak wpłynie na działanie na Decku. Podstawka zapieprza jak szalona.

W sensie kiedy dodali to Denuvo? Ja akurat grałem na PC (bo z gamepassa, razem z DLC, które też tam dali o dziwo), ale SMT V też chyba ma Denuvo i działo spoko na Decku wszystko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...