Skocz do zawartości

Fotki


bomberman

Rekomendowane odpowiedzi

NOS to Neurological Overload Sets- podpatrzyłem to od Bena Pakulskiego. Bardzo dużo ćwiczeń wykonuje on w następujący sposób:

 

4 serie, każda kolejna z większym ciężarem, między nimi pauza 40 sekund, same serie też trwają 40 sekund, bo składają się z 8 powtórzeń- 4 sekundy faza negatywna, 1 sekunda faza pozytywna, bez żadnych pauz. Dlaczego 40 sekund? Wg badań 40-70 sekund to optymalna jednostka czasu dla mięśni, by zoptymalizować ich wzrost. Im więcej czasu w jednym ćwiczeniu, tym mniej mamy sił. Minimum, które zapewni maksimum efektów.

 

NOS to creme de la creme, który genialnie pompuje i nie pozostawia żadnych złudzeń po treningu- zrobiłeś dobrą robotę. Chodzi o to, by pierwszą serię zrobić takim ciężarem, jakim robiłeś w swojej ostatniej serii, wykonując 8 powtórzeń. Natychmiast ściągasz część obciążenia i robisz 6 powtórzeń. Znowu natychmiast zjazd ciężarów, 4-6 powtórzeń i jeszcze raz to samo.

 

Dzięki temu zapewniasz mięśniom praktycznie nieustanną pracę pod napięciem. Mózg cały czas dostaje informacje, by napinać mięśnie mocniej. W pewnym momencie układ nerwowy nie jest w stanie wykrzesać z siebie już ani krzty więcej by napinać mięśnie i przestają pracować. W założeniu ma się to stać w ostatniej serii NOS, w której robisz ciężarem, jakim zaczynałeś pierwszą serię danego ćwiczenia w tym dniu. Za każdym razem gdy to się dzieje, mózg otrzymuje informację, że mięśnie nie dały sobie rady i muszą zostać wzmocnione.

Dobrze to napisałaś? Bo wpierw piszesz o dodawaniu ciężaru a później o odejmowaniu.
Odnośnik do komentarza

@El Locko Chocko

Trochę namieszałem, więc już prostuję. Pierwsze cztery serie, ze zwiększaniem ciężaru to standardowe wyciskanie. Jedyna innowacja to faza negatywna, trwająca 4 sekundy i wyciskanie trwające sekundę. Pauza między kolejnymi seriami wynosi 40 sekund, akurat by zwiększyć obciążenie. Po 4 takich seriach następuje chwila przerwy- około minuty. Wtedy robimy NOS.

4 serie, zjeżdżamy ciężarem, zaczynając od tego z ostatniej serii, a kończąc na tym, co był w pierwszej serii. Między seriami 10 sekund przerwy maksymalnie. Tutaj też zachowujemy tempo 4-0-1-0.

Jak patrzę teraz na poprzedni post, to faktycznie, był on nieco nieprecyzyjny. Mam nadzieję, że już jasne :)

Edytowane przez blazej10
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Biceps tez pracuje przy wiosłowaniu a triceps przy wyciskaniu na klate. Brzuch to meisien jak kazdy inny i im wiecej mu poswiecisz tym lepsze bedziesz miał efekty. Gdybym tak do tego podchodził to dalej bym nie robił trica i i miał płaski a nie taki którym mógłbym ci wydłubać oko ;)  


Im wieksza masa miesniowa brzucha tym jest bardziej widoczny przy wiekszym bf, to chyba raczej logiczne. 

Odnośnik do komentarza

Czy ja wiem zawsze mimo niskiego poziomu bf% nie byłem usatysfakcjonowany z brzucha dopiero gdy zacząłem go robić w mniejszym zakresie na dużym ciężarze zaczął się pojawiać i teraz mimo wyższego bf% i tak jest widoczny. Większym problemem jest łydka , którą katowałem codziennie a i tak ani rusz stoi w miejscu . Cały czas kombinuje jak by tu je ruszyć  , liczyłem że mam dobry gen do łydek po Ojcu , który ma je dotyrane fenomenalnie (no ale 15-20 lat stażu więcej niż ja więc się nie dziwie nawet) ale może i na tej masówce wejdą . 

Edytowane przez szarku123
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Najlepiej czuje brzuch robiąc allahy w staniu , gdy konkretnie nisko schodzę dół niemiłosiernie piecze . Dodatkowo na sam dół od jakiegoś czasu robię unoszenie nóg w zwisie z tym że na bramie łącze dolne wyciągi ze sobą i nogami unoszę linkę przez co robię to jakby z obciążeniem . Brzuch 3 allahy i 3 serie na zwisie wszystko w 12-25 powtórzeniach i jest ogień. Zawsze miałem właśnie problem z tym dołem ale jak wywaliłem maszynę i wrzuciłem ten zestaw to ruszyło mocno do przodu.

Odnośnik do komentarza

Najlepiej czuje brzuch robiąc allahy w staniu , gdy konkretnie nisko schodzę dół niemiłosiernie piecze . Dodatkowo na sam dół od jakiegoś czasu robię unoszenie nóg w zwisie z tym że na bramie łącze dolne wyciągi ze sobą i nogami unoszę linkę przez co robię to jakby z obciążeniem .

 

Ba now idzisz ja wyciągów nie mam. Bede musiał pokombinowac i do butów jakies odwazniki poprzyczepiac :D

Odnośnik do komentarza

 

Spi.erdalaj z takimi motywatorami, mój cyrk - moje małpy, pisać będę po wsze czasy czy z brzuchem czy nie. :wujaszek:

 

Ale sp.ier.dalać to mozesz stąd ty łachmanie niedorobiony. Od kilku stron słychac tylko te twoje peir.dolone stękanie jaki to jestes lamus i masz najciezsza prace na swiecie kiedy my w pocie czoła walczymy o miesnie , dzisiaj kiedy ty pisałes swój kolejny zje.bany post ja robiłem interwały 30:30 po 11 serii przy których tobie po dwóch seriach poleciało by kinder bueno z dupy . Jestes jesli chodzi o mężczyzne na poziomie rayosa choc mysle ze jakby spiął dupe to jeszcze bys od niego patykiem po piź.dzie dostał o batmanie nie wspominając bo moze i chudy ale masy miesniowej ma wiecej od ciebie kasztanie bo robi chociaz pompki czy tam inne akrobacje na drążku a ty gałganie tylko na zmiane pier.dolisz o sterydach i cukierkach w kąciku smakosza. Gdybym wyglądał jak ty wstydziłbym sie uprawiac seks z kobietą że mnie wysmieje. Ty sie kur.wa do sadzenia rzepaku nie nadajesz a co mowic na siłownie. Sorry dziewczynko ale ktos ci to musiał w koncu tutaj kur.wa napisać, bo wiem ze kazdy tak samo mysli ze spartakusów ale nie pisął tego głośno. Wypier.dalaj do kacika platformówek razem ze swoimi mądrosciami o metanabolu bo to dział dla mężczyzn nedzna imitacjo

A wróć jak zaczniesz coś z sobą robic.

 

Aż łezka w oku się zakręciła i czasy ś.p. działu Bluzgawnicy się przypomniały

Odnośnik do komentarza

To i ja wrzuce, niestety w majtkach.

Przez upaly ponad miesiac bez biegania i na dodatnim bilansie kalorycznym (niezamierzonym).

 

onjea45gab0t_t.jpg

 

Jeszcze w lepszym swietle, prosze bardzo:

ib2ozvgxh99q_t.jpg

 

Wzrost: 3 litwiny

Waga: 3 litwiny

Sila: 20 litwinow

Penis: 400 litwinow

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Litwin, na tych zawodach na ktorych byles, wessalbym cie przez dupe BEZ PRZYGOTOWANIA.

Zmien sport, serio, przeciez to wstyd 20 lat cwiczyc, koksowac sie, trzymac diety, wygladajac jak ty, nie mowiac o budzacych usmiech politowania wynikach silowych :/

Odnośnik do komentarza

ev1ekm.jpg

Ile ty masz w lapie? 32?

W klacie? 89?

Wez Litwin, serio, zostaw to i zajmij sie graniem w BFa, waleniem konia w parku jak za mlodu zwykles robic, czy cos w tym stylu, bo dajesz z siebie wszystko, a efekty sa takie jak zwykly czlowiek chodzacy raz w tygodniu na FBW na atlasie i jeszcze pchasz sie na zawody, no kurfa :pawel:

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...