Skocz do zawartości

Kupno monitora LCD


Guts

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, iluck85 napisał(a):

 

Prosi siedzą nosem w ekranie i wpatrzeni w jeden pkt, tam nie ma czasu na podziwianie okolicy.

image.thumb.jpeg.d8199fe6626d0fe78be95ed8c688776f.jpeg

 

 

Dla kogoś w biurze z arkuszem czy wordem, też to nie ma sensu. Cała reszta- w zasadzie wszyscy tutaj zebrani gracze odczują same plusy z takiego monitora. 

Z tego co widziałem dużo ludzi w programowaniu pracuje na UW i dzieli sobie okienka na pół, czy to lepsze od 2 monitorów, nie wiem

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Chewie napisał(a):

Z tego co widziałem dużo ludzi w programowaniu pracuje na UW i dzieli sobie okienka na pół, czy to lepsze od 2 monitorów, nie wiem

Według mnie gorsze, ale ujdzie, niemniej dwa zwykłe 16:9 są bardziej ergonomiczne do pracy niż jeden UW ze względu chociażby na proste przeciąganie okien i dzielenie pulpitów. 

 

Co innego 1 UW i po bokach 2x 16:9 w pozycji pionowej :touche:.

Odnośnik do komentarza

Przecież nikt nie przeciąga okienek na monitorach UW xd Wszystko robisz z poziomu klawiatury skrótami klawiszowymi, tak sobie dzielisz ekran na okna, chowasz niepotrzebne, przeskakujesz między programami. 

 

Podstawowe skróty to klawisz windows i strzałki to tak na początek. Strzałka na bok pozycjonujesz okna do definiowanych okienek, góra zmniejszać (dzielisz ekran na 4 lub pół jak dasz dwa razy góra), dół to zmniejszasz ale do dolnej pozycji jednak drugi klik nie dzieli ci na pół tylko chowa okienko, po schowaniu możesz je dać do góry strzałką w górę. 

 

Kombinacje klawiszy przychodzą bardzo łatwo i po czasie wszystko robisz instynktownie i zrobienie 4 okienek na monitorze UW trwa 2-3 sekundy ale nie klikanie jak stara baba w urzędzie z przeciąganiem myszką :Cell:

 

Bardzo intuicyjne rozwiązanie i nie wyobrażam sobie w pracy wrócić do standardowego monitora. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 14.09.2024 o 12:53, kiseki napisał(a):

Mam możliwość kupna LG C2 42" za 2700 i tak się zastanawiałem czy nie wziąć go jako monitora. Czy już nie wydziwiać i wziąć normalny, tańszy monitor 32"? 

Odpowiem sam sobie bo sprawa została załatwiona. 

Wziąłem LG C3 48" jako monitor. Na razie tylko kilka godzin testów i jestem zadowolony. Myślałem, że obejdzie się bez montażu na ścianie bo biurko jest dosyć głębokie ale są momenty gdzie musiałem kręcić głową żeby znaleźć coś w rogu ekranu. 

60% czasu będę grał reszta to typowo biurowa praca z pakietem Office i trochę montażu filmów. 

Zobaczymy po pierwszym tygodniu. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kiseki napisał(a):

Odpowiem sam sobie bo sprawa została załatwiona. 

Wziąłem LG C3 48" jako monitor. Na razie tylko kilka godzin testów i jestem zadowolony. Myślałem, że obejdzie się bez montażu na ścianie bo biurko jest dosyć głębokie ale są momenty gdzie musiałem kręcić głową żeby znaleźć coś w rogu ekranu. 

60% czasu będę grał reszta to typowo biurowa praca z pakietem Office i trochę montażu filmów. 

Zobaczymy po pierwszym tygodniu. 

A jakiego masz kompa?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Chewie napisał(a):

A jakiego masz kompa?

Ryzen 5 5600g, 32gb ram i dzisiaj kupiłem 4070ti super. Wczoraj pograłem na mojej 3070tce w Senue 2 i w The Finals i było na prawdę dobrze, więc na 4070 będzie :obama:

Docelowo zmienię CPU na R7 5700x3d i będzie sprzęt na jakiś czas. 

 

Po ponad 20 latach konsolowania wracam do PC, więc wszystko co graficznie będzie ponad konsolą mnie zadowoli. 

Odnośnik do komentarza

21:9 zaczyna się głównie 3440x1440, wiem że to mniej pixeli niż 4K, ale tu zaczyna się już taki poziom obciążenia, że w wielu grach mam podobną liczbę klatek, niezależnie czy gram na TV 4K czy na monitorze.

 

a między monitorami 1440p (2560x1440) to jakieś kolejne 20% mniej fps.

 

ogolnie do 21:9 - tego STANDADOWEGO (3440x1440) to ja nie zalecałbym nic poniżej 4070TI/4080- czyli prawie jak do 4K, nieprawdaż? Pomimo tego że to nadal „60%” na papierze.

Odnośnik do komentarza

Dobra nie będę się sprzeczał, masz rację, nie raz po prostu odpalając te same gry na TV różnica dla mnie była bardzo mała jak na tak duży przyrost pixeli, ale też często zależało to od gry. Nie wiem ostatni przykład to Forza Horizon, która z tymi samymi ustawieniami miała może z 15 fpsow mniej, czy WuKong, który na UW chodzi w 100fpsach i podobnie na TV, a zmieniałem jedynie rozdzielczość. Zapominam też że przecież wszędzie gram z DLSS, a nie natywnie, więc pewnie stąd te wyniki.
 

Tak czy siak UW do Handhelda PC to będzie nieporozumienie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...