Skocz do zawartości

PC Hardware - problemy


Wyso

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 19.07.2024 o 21:17, Fanek napisał(a):

Chyba dobry dział - drukarka peryferie jak nie działający BT.

 

Drukarka atramentowa Brother - nie drukuje na czarno, czyszczenie nic nie daje, samo przestało drukować z dnia na dzień, kolor OK.

Pewnie głowica, ktoś zna jakieś patenty czy da się uratować?

Znalazłem coś takiego póki co

 

 

Rozumiem że nic nie widać na czarno? Miałem tak w epsonie i pomogło kilku/kilkunastu krotne czyszczenie głowicy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2024 o 22:17, Fanek napisał(a):

Drukarka atramentowa Brother - nie drukuje na czarno, czyszczenie nic nie daje, samo przestało drukować z dnia na dzień, kolor OK.

 

Wejdź w tryb serwisowy i z niego odpal mocniejsze czyszczenie. To odpowiednie kombinacje klawiszy, ale widzę, że mogą się one różnić zależnie od modelu.

Dla MFC5490CN będzie według tego:

 

https://www.manualslib.com/manual/678410/Brother-Mfc5490cn.html?page=288#manual
 

I dalej:

https://www.manualslib.com/manual/678410/Brother-Mfc5490cn.html?page=332&term=Purge+Operation+(Function+Code+76)+(User-Accessible)&selected=1#manual

 

U mnie chwilowo pomogło to na błąd 4F, blokujący uruchomienie w moim starym Brotherze J315W.  A tak to trzeba robić losową liczbę restartów, żeby zniknął. Z tego, co czytam, to już kaplica i tylko patrzeć jak całkiem wyzionie ducha :dry:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, mozi napisał(a):

Rozumiem że nic nie widać na czarno? Miałem tak w epsonie i pomogło kilku/kilkunastu krotne czyszczenie głowicy. 


Zwykłe czyszczenie nie pomaga.

 

@Frantik  moja to DCP-395CN, stara drukarka, chyba z 12 lat ją mam, ale dobrze drukowała cały czas.
Wszedłem w te menu MAINTENANCE 10, ale możesz mnie pokierować co po kolei wybrać, aby trafić te właściwe czyszczenie które powinienem zrobić?
Przerabiałeś już to, więc wiesz co wybierać :)

 

edit: MAINTENANCE 76 i później 3 power purge i to wszystko czy jeszcze coś moge spróbować?

edit2: puściłem 3,5,6 nic nie dało , dalej an testowym 2 kropki na czarnym, kolory OK.
Jeszcze coś moge spróbować?

 

Odnośnik do komentarza

Jaką drukarkę atramentową kolor ze skanerem polecicie?

tak aby tusze były tanie, a drukarka jak najtańsza, zdjęć raczej nie drukuje, zwykły tekst i grafiki, wymagania port LAN.
Dużo nie drukuje

 

1. Z Brothera i Epson najtańsze patrze ponad 1000zł, wszystko poniżej nie ma portu LAN tylko same WIFI. Czy ominąłem coś?

2. HP nie ma znowu zamienników do tuszy prawda?

3. Brother ten stary miał tak że co jakiś czas sam się włączał i czyścił, musiał być tylko podłączony do prądu.

Czy wszystkie drukarki atramentowe teraz tak mają?  nieraz zdarza się i że 2 tyg nic nie drukuje

 

Znalazłem takiego Epsona co myślicie?  tusze komplet tylko 50zł, ma LAN, sterowniki do pobrania 2024 więc nie jest to stary model jakoś

Czy te Epsony same się czyszczą co jakiś czas aby nie zaschły?
https://rozetka.pl/415831452/p415831452/
https://www.epson.pl/pl_PL/support/sc/epson-workforce-pro-wf-3820dwf/s/s1827

Odnośnik do komentarza

Jak kiedyś się bawiłem drukarkami atramentowymi to kluczowa sprawa jest, aby chciała drukować jak niektóre tusze są puste/niezainstalowane. Może przy 50 zł za komplet to nie jest taki duży

problem, ale jak chce się coś wydrukować na czarno a drukarka strzela focha, że nie ma żółtego to mam ochotę wyjebać za okno. Epson tak miał, Canon chyba też. O ile pamiętam HP tak nie miało. Do tego jeszcze nawet jak się drukuje tylko na czarno to drukarka i tak zużywa inne kolory żeby się dysze nie zapychały i ciągle tych kolorów brakuje.

 

Także ten, zrezygnowałem z drukowania w kolorze i nigdy w życiu nie kupię żadnej atramentówki już.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Fanek napisał(a):

MAINTENANCE 76 i później 3 power purge i to wszystko czy jeszcze coś moge spróbować?


No to jest najmocniejsze combo. Jeśli nie pomaga to już niestety nie mam pomysłu :/

 

Powoli zaczynam się rozglądać za następcą mojego Brothera i generalnie chyba "zostaję w rodzinie". Ten działał 13 lat i, co by nie mówić, zbudował zaufanie do marki.

Generalnie już godzę się z myślą, że trza będzie wydać te 7-8 stówek i tutaj taki np. Brat DCP-T520W wydaje się być naprawdę spoko wyborem.

Jakieś 150 zł więcej i jest DCP-T720DW z drukiem dwustronnym... Brzmi fajnie, ale w sumie czy mi to potrzebne? Tak średnio. No i podchodzę już wtedy pod psychologiczną barierę tauzena za drukarkę do średnio 3-4 wydruków na miesiąc :whistling:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Frantik napisał(a):


No to jest najmocniejsze combo. Jeśli nie pomaga to już niestety nie mam pomysłu :/

 

Powoli zaczynam się rozglądać za następcą mojego Brothera i generalnie chyba "zostaję w rodzinie". Ten działał 13 lat i, co by nie mówić, zbudował zaufanie do marki.

Generalnie już godzę się z myślą, że trza będzie wydać te 7-8 stówek i tutaj taki np. Brat DCP-T520W wydaje się być naprawdę spoko wyborem.

Jakieś 150 zł więcej i jest DCP-T720DW z drukiem dwustronnym... Brzmi fajnie, ale w sumie czy mi to potrzebne? Tak średnio. No i podchodzę już wtedy pod psychologiczną barierę tauzena za drukarkę do średnio 3-4 wydruków na miesiąc :whistling:


No też ufam Bro, ale jednak się cenią trochę, ja do tego szukam z LAN i trzeba gdzieś 1200zł na takiego, za dużo na moje drukowanie.

A to co myślisz?  tylko na zwykłe tusze, ale grosze kosztują

Znalazłem takiego Epsona co myślicie?  tusze komplet tylko 50zł, ma LAN, sterowniki do pobrania 2024 więc nie jest to stary model jakoś

Czy te Epsony same się czyszczą co jakiś czas aby nie zaschły?
https://rozetka.pl/415831452/p415831452/
https://www.epson.pl/pl_PL/support/sc/epson-workforce-pro-wf-3820dwf/s/s1827

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.07.2024 o 10:21, Frantik napisał(a):

Nie wiem, chłopie W życiu nie miałem Epsona

 

A co w końcu zamawiasz, coś wymyśliłeś już?

dzwoniłem do Epsona i babka powiedziała, że auto-czyszczenie mają tylko modele A3, ale z tymi modelami atramentowymi domowymi nawet ten co podałem nie mają jakoś zwrotów.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Fanek napisał(a):

A co w końcu zamawiasz, coś wymyśliłeś już?


Na razie stary Brother po iluś restartach jeszcze działa, więc jeszcze nic. Liczę, że może po drodze trafią się jakieś promocje z okazji końca wakacji, to będzie ładna okazja złapać następcę 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...