Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Gość donsterydo

Zaraz pojawi sie mnostwo dzieciarni i holoty pytajacej o "darmowe gry z netu".

Sony musi zareagowac (bany na dzien dobry tym co nie graja w oryginaly), bo inaczej ta ich wszechobecna tolerancja (np. dzielenie sie grami na PSN) wpedzi ich do grobu.

 

Tylko teraz powstaje pytanie. Co wtedy jak ktoś ma oryginalne gry, a woli je z dysku odpalać. Za co go karać skoro nie łamie prawa ? To może być większy problem dla Sony niż się może wydawać, bo jeszcze wyjdzie na to, że to Sony działa bezprawnie banując ludzi używających jailbreakera bo przecież nie ingerują ani w hardware ani w software konsoli.

 

Coś jak z tymi (pipi)nikami do DS'a.

 

Sony najlepiej by wyszło na tym jakby samo udostępniło taką opcję tylko, że trzeba mieć płytę w napędzie tak jak w X360.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

Nie ingeruja ani w firmwarea ani w software konsoli, ale nie uzywaja tez orygianlanego nosnika, ktory jako jedyny ma sluzyc odtwarzaniu nabytej gry.

 

Zawsze bylem za rozwojem konsolowej sceny. Nie wiem tylko dlaczego priorytetem staje sie dla scenowcow odpalanie samego iso. Wszelkiego rodzaju inne modyfikacje to jakby produkt uboczny sceny, na pierwsze miejsce zawsze wysuwa sie walka z zabezpieczeniami i celowe badz nie, szerzenie piractwa.PSP jest doskonalym przykladem. Tu rozwoj sceny wyrzadzil wiecej zlego niz przyniosl korzysci. Piractwo szerzy sie ogromnie(jesli chcesz sprzedac PSP zaraz pytaja czy da sie "przerobic", bo jak sie nie da, to "nie zagraja w gry z neta").Jest naprawde sporo emulatorow, wtyczek wszelakich,.. ale ISO jest najwazniejsze.Sa - rzecz jasna - ludzie korzystajacy z dobrodziejstw sceny i niekorzystajacy z nielegalnych kopii gier, ale gina oni w morzu dzieciarni i holoty ciagle na nowo "sciagajacej gry z neta".

 

Ale wrocmy do tematu.Producenci tego Flasha chca zarobic, jest to wiec produkt w pelni komercyjny (korzystajacy zapewne z osiagniec sceny w temacie), nastawiony na zysk. Pomijajac zabojcza cene, nie wierze w jego przetrwanie. Hd Loader bardzo szybko zostal zdjety z rynku, podobnie Bleemcast etc.Byc moze sama cena odwierciedla obawy tworcow co do rychlego zejscia ich produktu(wiadomo, ze jest szum wokol, to ludzie kupia).

 

donsterydo, dobrze gadasz. Udostopnienie mozliwosci zgrania gry na HD ( jak dlugo by to zajelo przy predkosci czytnika w PS3? ) gry i mozliwosc jej odpalenia jedynie wtedy , gdy ma sie oryginalny nosnik to strzal w dziesiatke.

Edytowane przez Ken Marinaris
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że Sony nie było zbyt zadumane w BR, że nie zabezpieczyli się na taką chwilę. MS zabezpieczył się i wierzę, że Sony będzie banowało równie bezwzględnie piratów z PSN. Bo banować już potrafi (tych co slotam handlują). Wierzę, że uda im się załatać tą dziurę, i że piractwo będzie sporadyczne, lub żadne. Tylko dzięki temu producenci gier będą mogli spać spokojnie, i nie będą szukać alternatywnej platformy z powodu małych zysków spowodowanych piractwem (tak jak teraz jest to z PC-tem). Jak kogoś nie stać na PS 3 i gry, to niech nie gra, i ch.uj.

Odnośnik do komentarza

I z czego się cieszycie, z tego, ze znów w Polsce zapanuje konsolowy ciemnogród (taa, jakbyśmy wyszli z tego stanu kiedyś) ? Spiaracona 360 leży, sprzedaje się 3 razy mniej niż na PS3 (oczywiscie polska) , chcecie braku lokalizacji? Braku ciekawych promocji? Echhhhhh, złodziejstwo kur.wa i tyle :confused:

 

 

mam nadzieję, że to okaże sie nieprawda...

Edytowane przez Orson
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
A te ISO to niby jak? Na kilka części podzielone żeby na FAT32 wrzucić?

 

Luzem, tak jak na HDD (czyli nie żaden obraz, a gole pliki).

 

mozliwe, ze hdd bedzie formatowany za pomoca tego ustrojstwa na 'jakistam' format plików - niewidoczny w windowsie.

hmmm na tych filmikach nie ma przynajmniej okienka w stylu win xp, tak jak to bylo jakis rok temu przy podobnych newsach.

 

Nie, to używa tego samego co dongle, czyli FAT32 i niczego innego nie będzie obsługiwać bo org. fw niczego innego nie obsługuje.

 

Tylko teraz powstaje pytanie. Co wtedy jak ktoś ma oryginalne gry, a woli je z dysku odpalać. Za co go karać skoro nie łamie prawa ?

 

W tym przypadku za sam fakt posiadania tego "jailbreaku" - jest niestety w 100% nielegalny. :/

 

- - -

 

Tak czy siak to wspaniała wiadomość. Mam nadzieję że prawdziwa i że wreszcie będę mógł decydować o swoich danych, o tym co chcę backupować jak i na co. Chcę gier BEZ udziału w tym napędu. Chcę odtwarzacza multimedialnego, a nie "multimedialnego". Niestety większość ludzi tego nie rozumie dopóki nie straci save'a lub nie musi kupować drugiego napędu BD.

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

A teraz prosze osobe która nie sciągneła ani jednego filmu dvdrip, ani jednego mp3, ani jednego programu i gry nielegalnie o napisanie "JA! Ty je,bany złodzieju".

No a pozniej o spojrzenie w lustro i powiedzenie " jestes yebanym kłamcą".

 

Dam sobie reke uciac ze w Polsce nie ma ani jednej cywilizowanej rodziny w ktorej choc jeden członek ma dostep do internetu/bazaru/znajomegoz netem i nie skorzystal z okazji armowych plików medialnych.

Dalej, dajcie oznake zycia yebani ignoranci.

Odnośnik do komentarza

jednak mp3 i gra na ps3 to zupelnie co innego

 

zobacz co piractwo zrobilo z psp - nikt na to nie chce robić gier bo sie nie opłaca

 

ps3 jako jedyna niespiracona konsola zapewne w oczach twórców była perełką (w oczach graczy-złodziei cierniem w oku) , mam nadzieje ze to sie nie zmieni

 

osobiscie od poczatku kupowalem ps3 z myslą o orginałach, głownie ze wzgledu na multi, i jej oficjalną funkcjonalnosc, nie chciałem suytuacji typu "nie moge robić czegos tam bo mam stary firmware" , w pełni wiedzialem że bede płacił po to zeby korzystac ze wszystkiego bez problemu, a nie kombinować i kraść

Odnośnik do komentarza

A teraz prosze osobe która nie sciągneła ani jednego filmu dvdrip, ani jednego mp3, ani jednego programu i gry nielegalnie o napisanie "JA! Ty je,bany złodzieju".

No a pozniej o spojrzenie w lustro i powiedzenie " jestes yebanym kłamcą".

 

Dam sobie reke uciac ze w Polsce nie ma ani jednej cywilizowanej rodziny w ktorej choc jeden członek ma dostep do internetu/bazaru/znajomegoz netem i nie skorzystal z okazji armowych plików medialnych.

Dalej, dajcie oznake zycia yebani ignoranci.

 

 

nie o to chodzi by licytowac się na moralność. Moge ci powiedzieć, ze zajumałem w swym zyciu wiele filmów, kilka gier z pc (jakby to czytał jakiś cyber-policjant: to chwalę sie przed e-kolegami i to ściema taka heh) , cos na psp (które za kare mi padło...a bezawaryjna konsola niby huh) ale tu chodzi o coś innego!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Że jak będziemy kraść gry to zawsze tu będzie pod tym względem hooojowoooooooooo!!!!!!! Nie będzie polskiego komentarza w fifie, nie bedzie polskiej ligi w fifie, nie bedzie gier po polsku, nie będzie promocji skierowanej na polski rynek, nie będzie polskich filii reprezentujacych największych developerów....

 

 

Nicezego kur.wa nie będzie. Nie mam zamiaru apelowac do moralności kogokolwiek, ubolewam tylko nad tym, ze jakiś kut.as złamał zabezpieczenia (o ile to prawda, oby nie)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

To ja tym bardziej bede wspieral sciaganie iso, bo nienawidze polskich akcentów grach, a moje dziecko ( w przyszlosci) ma sie jego (pipi)a mac uczyc jezyka a gry obcojezyczne mu pomogą.

Nie dla polonizacji, PL=ch,uj.

 

Yano, mylisz sie,gra = muzyka, to i to moralnie jest kradzieża, a to ze wg Ciebie kradziez gier jest gorsza bo to bedzie dla Ciebie pozniej gorzej jest jeszcze bardziej smieszne xD

"muze sobie pokradne, bo przeciez nikt tego nie tlumaczy".

 

Mowie wam, badzcie wy prawi i sie odzywajcie na temat piractwa, a tak to to wszystko jest yebanym IMO.

Odnośnik do komentarza

jesli to prawda to oznacza ze GeoHot to baran bo sie zabral do piracenia od dupy strony a osoby starajacie sie z poziomu linux'a dostac do gpu to zwykle debile.

 

pojawiaja sie glosy ze ten program dziala z 2 powodów

1) ktos mial dostep do sdk od sony

2) program leci na debugu?

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

Nie moge sie doczekac a z ktos potwierdzi czy to prawda, juz mnie rece smyraja zeby poszukac na allegro taniego dysku albo jakiegos cake'a 25 BDdisc.

Bedzie yebongo znowu z płytami, ciekawe jaki dystrybutor bedzie robil najlepsze gry , tdk, sony, czy verbatim.

Odnośnik do komentarza

Prawda czy nie ja swojej czarnulki przerobić nie dam. Ściągam gry na PSP, ściągam muzyke i filmy. Jednak przez cały szacunek do ludzi którzy zrobili dla nas PS3 nie mam serca ich okradać. Gier na PS3 mam mnóstwo i nie kosztuję to aż tak dużo. Kupujesz grę, przechodzisz i sprzedajesz/wymieniasz. Oby cała ta sprawa szybko została wyjaśniona.

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

To znaczy ze sluchasz chu,jowej muzyki i ogladasz ch,ujowe filmy, skoro nie potrafisz docenic pracy ich twórców.

Gry na ps3 kosztuja mnostwo, jestesmy niby taka siłą ( uzytkownicy playstation) a gry nadal kosztują 200zł.

wymienianie tez jest nie na reke, pamietaj, to nie jest kupno, tworca traci na tym.

No ale wygodnie zawsze jest ;]

 

 

 

Yano, mylisz sie,gra = muzyka, to i to moralnie jest kradzieża, a to ze wg Ciebie kradziez gier jest gorsza bo to bedzie dla Ciebie pozniej gorzej jest jeszcze bardziej smieszne xD

 

nie dla mnie gorzej tylko dla nas wszystkich!

 

pozatym osobiscie też jestem wrogiem polskiego jezyka w grach

 

To na pewno bedzie straszne gdy podkocza ceny gier , nie bedzie polonizacji, i nie beda dodawac figurek do gier, a yano bedzie i tak mial to w @#$## bo bedzie patrzał ile wczensiej sciagnie gre przed premiera ;]

 

 

byly kopie na ps2 i jakos ciagneli ten cyrk, gry wychodzily, widocznie sie oplacalo.

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Na neogafie chyba coś wiedzą, bo zmienili tytuł tematu i teraz jest napisane, że jest to prawda. Jak przejadę ostatnie strony to może coś znajdę.

 

caps_LOCK_masta: Na X360 jest piractwo i gry kosztują tyle samo co na PS3. Sęk w tym by umieć trzymać piractwo w ryzach.

 

EDYTA: Wstępnie coś takiego "Modchip works. It can transfer retail ps3 into debug ps3 mode and run any kind of unsigned code."

 

Jeszcze muszę znaleźć źródło bo podobno gdzieś w temacie jest.

 

http://www.gamefreax.de/ <------- To chyba będzie to, dongle trafił do sklepu.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No tak, tak czasami mysle ze ja powinienem miec xboxa, bo gry "tansze", bana bym sie w ogole nie bał bo w mutli nie gram, a gdyby to bylo ryzykowne to nawet bym nie probowal, multiplatformy lepsze, ale jednak exy na ps3 przewazyly, no a teraz to juz x bedzie mial moze z 2 argumenty, a ze kupuje PC to zadnego xD

Edytowane przez caps_LOCK_masta
Odnośnik do komentarza
jesli to prawda to oznacza ze GeoHot to baran bo sie zabral do piracenia od dupy strony a osoby starajacie sie z poziomu linux'a dostac do gpu to zwykle debile.

 

GeoHot nie zabierał się do piracenia. Natomiast "zwykłym debilem" jesteś ty, dając dowód tym o to komentarzem.

 

zobacz co piractwo zrobilo z psp - nikt na to nie chce robić gier bo sie nie opłaca

 

DS/DSLite/DSi zapewne nie są złamane i zapewne nie można na nich odpalać kopii. Zapewne z tego też względu wszyscy chcą nań robić gry.

 

ktos mial dostep do sdk od sony

 

Aha, ale tylko po to aby mieć czym napisać program. Wynalazek ten jest tym samym co pandora tylko, że w postaci pendraka (widać dongle, który wyciekł dawno temu był prawdziwy).

 

Ciekawe czy Sony wyłączy teraz update po USB. ROTFL

 

program leci na debugu?

 

W sensie na co jest przeznaczony? Na retailowe konsole, na debugu nie trzeba tak cudować. ;]

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...