Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Gość bigdaddy

własnie..zadna ze stron o tym nie pisze (pl), no Hiv wrzucił na konsolowiosku, pozatym cisza. Ciekawe dlaczego...

 

oficjalna współpraca z Sony na to nie pozwala chyba oraz to że te strony mają sklepy z grami.

 

to tak jakbyś na swojej stronie podał info jak wydymać firmę z którą dobrze współpracujesz

Odnośnik do komentarza

Się naprodukowaliście od wczoraj. O co wam chodzi z piractwem? Jakie piractwo? Piratów na tym nie odpalicie tylko kopie *swoich gier* i... homebrew. Czyli jest w miarę ok.

 

- - -

 

Zmowa milczenia. Dokładnie. Byłem przekonany, że dziś to wybuchnie w polskiej sieci a tutaj cisza jak makiem zasiał. Taki news! Nawet dla tych wszystkich pań Dulskich co takk głośno larum podnoszą. Żenujące.

 

- - -

 

A co do update'ów. Owszem Sony może zablokować to w następnym upg. Ale jeśli ktoś nie zaupdate'uje to będzie mógł na tym wynalazku bypassować sprawdzanie fw.

Odnośnik do komentarza

Heh pruć się o to, że portale nie dają tego newsa jakby mało informacji było w necie ... heh.

 

 

 

 

To już nawet w matuszce rosijii media panstwowe nie ukrywają jak coś się stanie (bo w zglobalizowanym swiecie nie ma to sensu) , przeciwnie - podają newsa tylko próbują znależć pozytywne aspekty, np tak: "drodzy obywatele wprawdzie panuje głód ale to dobrze w sumie bo ludzie z nadwagą schudną, a i głodówka oczyscza organizm" :P . A tu cisza...i nie tylko PPE i PSSite. Nic na Polygami, nic na CDA,nic na Game Zilli...

 

 

Nie no, mam to gdzieś, tylko to taka jakaś surrealistyczna sytuacja jak dla mnie...

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza

Ja tam specjalnie tego nie wyczekuje - poki co sobie gdybam, zobaczymy jak sie sprawa rozwinie, w koncu jeszcze nie wiadomo jak sie sprawa wyklaruje po obu stronach: jak sobie poradzi z tym SONY, oraz co zrobi przeciwna strona.

Najprawdopodobniej jednak sobie tego nigdy nie kupie - bo cos czuje, ze SONY bedzie syto banowac wszystkich korzystajacych z tego a tracic trofeow ani multi to ja nie chce.

 

 

Osobiscie chcialbym zeby mozliwe bylo wprowadzenie takich zabezpieczen, ktore zabezpieczaloby w 100% odpalanie gier z danej platformy, jednak pozwalalo na homebrew (swojego czasu tak bylo z PSP - na nowych konsolach mozna bylo odpalac jedynie homebrew, ale isoloaderow nie bylo, nie wiem jak jest teraz).

Fajnie byloby miec PS3 z opcja emulacji roznych konsol, odtwarzania wszystkich typow plikow wideo, obslugujace napisy z formie plikow txt.

Odnośnik do komentarza

ale jesli ci wstrętni korsarze zmontują coś, co pozwoli uruchamiac sprzętowo gry z Ps2...oj, żółte ludki obleją się rumiencem, czyli będą czerwono -żółte XD (bo cały czas wmawiali, że się nie da)

 

 

 

edit: a jak to wygląda od strony prawnej, wolno sprzedawać jakies mod-chipy?

Edytowane przez Orson
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek87

edit: a jak to wygląda od strony prawnej, wolno sprzedawać jakies mod-chipy?

 

popatrz na allegro i gumtree. jak z xboxem i akcja "nie kradne" podczas trwania tej akcji przeczyscili allegro z ogłoszen o przeróbke. teraz sie wycwanili i piszą flesh, nie pisza czego wiec mysle ze nie moga ci nic zrobic, chyba ze policja zapuka do takiego co fleshuje na goracym uczynku :whistling:

Odnośnik do komentarza

ale jesli ci wstrętni korsarze zmontują coś, co pozwoli uruchamiac sprzętowo gry z Ps2...oj, żółte ludki obleją się rumiencem, czyli będą czerwono -żółte XD (bo cały czas wmawiali, że się nie da)

 

To oczywiste, że się da. Sony specjalnie zablokowało taką opcję, bo PS2 nadal się sprzedaje. Kiedyś pewnie i tak by wrzucili update z emulacją PS2.

Odnośnik do komentarza

Wedlug mnie powod jest inny - teraz SONY moze sobie tluc kapuche na wszelkich Collectionach.

 

Wydali juz GoW Collection, zamierzaja wydac Sly Collection, ICO Collection - a zaloze sie, ze na tym sie nie skonczy.

 

To też prawda, inni producenci chyba też chcieli wydawać ponownie te same gry. Capcom miał wydać DMC Collection, ale obecnie sprawa ucichła.

Odnośnik do komentarza

No właśnie czy to w porządku że oni(Sony) mogą nas doić ile wlezie i jeszcze nie pozwalają nam na tworzenie kopi software'u (co jest prawnie legalne) nie mówiąc już o usuniętych funkcjach jak linux czy właśnie wsteczna kompatybilność a jak scena wyda urządzenie które umożliwia bezprawnie odebrany klientom przywilej to od razu zacznie się nagonka , banowanie, brak neta itp,itd....

 

kto tu kogo kręci

Odnośnik do komentarza

Wiecie, ja wciąż wierzę że Sony wszystkim którzy mają niedosyt w emulacji PS2 na PS3 zapewni jeszcze jakieś rozwiązanie, choćby wydawanie największych klasyków z PS2 w HD z trofeami, wiadomo o co chodzi.

 

Natomiast jeżeli chodzi o homebrew to gdyby udało się otworzyć na tyle PS3, żeby w końcu niej scena nie tylko homebrew, ale i demowa, byłbym bardzo zadowolony i z chęcią bym podjął temat. Wiadomo, że wiąże się to z piractwem, ale daje to bardzo uzdolnionym osobom ogromne narzędzia, dzięki którym być może mogłyby powstawać naprawdę fantastyczne programy i dema. Próbkę tego mieliśmy w Linger in Shadows, które mnie naprawdę zaskoczyło, ale po czasie gdy okazało się że nic tak na prawdę nie ruszyło po jego wydaniu, zniesmaczyło. Powiedziałem, to ma być ta scena? Jedno demo? Grupa pod skrzydłami SCEA Santa Monica, która później stworzyła im logo, które można zobaczyć w God Of War 3? Już pisałem nt. wielokrotnie i napiszę jeszcze raz. Sony nie podołało w tej kwestii i ludzie wzięli sprawy w swoje ręce. Jest to zjawisko na tyle dynamiczne, że jak niektórzy mogli już kilka dni temu przeczytać, podobna sprawa z Jailbreakiem na iPhone'ach miała swój finał w sądzie, który ustalił że na terenie USA hackowanie urządzeń Apple jest LEGALNE, bo nie wiąże się od razu z piraceniem. Sam mam iPada z Jailbreakiem, na którym zainstalowałem MASĘ darmowych usprawnień ( w tym z iPhone'a 4), które pewnie za kilka lat łaskawie panujące Apple wyda w jakimś PŁATNYM firmware. A przy tym używam iPada normalnie kupując w sklepiku AppStore programy. Jeżeli hack na PS3 miałby działać na podobnej zasadzie jestem pierwszym który ładuje to na konsolę i cieszy się z dodatkowych możliwości systemu.

Edytowane przez Texz
Odnośnik do komentarza

Mozna to juz oficjalnie napisac, PS3 zostalo zlamane, przynajmniej do czasu wydania przez Sony nowego FW.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ofkW5VCJ2ic&feature=player_embedded

 

Motyw ze zgrywaniem swoich oryginalow na twardziela i granie tylko z HDD rewelacja, wiadomo jednak ze 99% ludnosci chodzi o granie bez posiadania oryginalnej gry.

 

SONY, czekamy na Twoj ruch :)

 

Rozebrany usb-chip:

jail3.jpg

Odnośnik do komentarza
bo cos czuje, ze SONY bedzie syto banowac wszystkich korzystajacych z tego a tracic trofeow ani multi to ja nie chce.

 

Wg. tego oc piszą to PSN nie działa. Więc jaki ban i skąd? ;] Po za tym to pat(pipi)e fanty w pamięci, wyjmujesz i nie ma śladu.

 

Gier z PS2 nie ma i nie będzie, dopóki ktoś nie napisze emulatora... Nie licz na to, że zrobią to kolesie od dongle'a. ;] Będą produkować to samo, tak długo jak się da.

 

Osobiscie chcialbym zeby mozliwe bylo wprowadzenie takich zabezpieczen, ktore zabezpieczaloby w 100% odpalanie gier z danej platformy, jednak pozwalalo na homebrew (swojego czasu tak bylo z PSP - na nowych konsolach mozna bylo odpalac jedynie homebrew, ale isoloaderow nie bylo, nie wiem jak jest teraz).

 

Teraz jest tak samo. Niestety.

 

Fajnie byloby miec PS3 z opcja emulacji roznych konsol, odtwarzania wszystkich typow plikow wideo, obslugujace napisy z formie plikow txt.

 

Hipokryzja. Nie chcesz PS3BD z USB, ale romy/obrazy itd. już tak? :)

 

edit: a jak to wygląda od strony prawnej, wolno sprzedawać jakies mod-chipy?

 

To nie jest modchip tylko dongle na usb... akurat nielegalny.

 

Mam nadzieje że Sony szybko załatwi problem blokując np multi i pucharki tym którzy tego użyją. Wiele osób po latach klepania min. trophy nie zaryzykuje utraty wszystkiego.

 

rotfl

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...