Skocz do zawartości

PS3 Scena, Underground. Piraty i BM = Warn


Rekomendowane odpowiedzi

Po prostu teraz gry będę potrzebowały małej łatki uruchomiającej grę. ;-P Tylko gdybanie, ale nie płaczcie jak tak się stanie.

 

Ciekaw jestem czy da się w miarę bezinwazyjnie je unifikować z grą. Możliwe, że tak (pomimo faktu, że punkty montowania dla cache'u, DLC i patchy są takie same - jednak są w różnych folderach). Ciekawe, ciekawe. Z wyjęciem danych z PS3HDD jest bardzo duży kłopot, ale już od dawna jest to możliwe, więc pewnie pojawią się na torrentach etc. wtedy będzie można zrobić mały research np. na podstawie zwykłych edycji i edycji GoTYE. ;)

 

Po za tym otwiera to spore możliwości na hacki. Pewnie ktoś by się ucieszył z trofeów i DLC w Fallout3 PL. ;]

 

 

U moich ziomów różnie to bywa, ale raczej to wynika z niewiedzy lub lenistwa. Założę się jakby wiedzieli co oferuje PSN to by bez problemu podłączyli. Zwłaszcza jak u kogoś konsola jest w tym samym pokoju co komp to wystarczy tylko kabel puścić.

 

Ja też mam wielu, którzy nawet jeśli już się rejestrowali to nie włączają. Nie interesują ich dema, trailery. Nie interesuje ich e-dystrybucja. Przede wszystkim jednak nie chcą czekać godzinami na pobieranie łaty. Z niewiedzy już znacznie mniej, z lenistwa głównie.

 

Ja tam sobie nie wyobrażam już konsoli bez sieci. PSN/XBL to jednak fajne zabawki do komunikacji, rywalizacji itd. Po za tym kompletuje klasyki z PSXa (po gry na PS3 średnio mnie interesują, 90% to śmiecie dla casuali). No i jest też ten bodziec, żeby trofea synchronizować (choć mam szczerą nadzieję, że niedługo będzie można robić ich kopię u siebie... ;]).

Edytowane przez Berion
Odnośnik do komentarza

CO do DLC...

 

Sprawa wyglada tak.

Kazda gra z "neta" badz DLC musi byc sciegniete na danej konsoli ( czyt. aktywowane ) jako iz nie ma czegos takiego jak JTAG pod PS3, tu jest problem, poniewaz trzeba by miec specyficzne dane ( nie wiem jak to sie zwie, w X360 jest to key vault - kv.bin ktorego trzeba odszyfrowac kluczem procesora ) jako iz architektura procka ps3 i x360 dziala identycznie ( powerpc + eFuse )

 

Musimy poczekac az Geo udostepni swoje dziela badz reszta, do tego dongle nie wystarczy. Na razie mozna tylko grac wgry bez patchy etc... na reszte musimy poczekac ( czyt. ingerencja w konsole, no chyba ze ktos bedzie mial dostep do linuxa - stary firmware + mozliwosci debug, wtedy nie trzeba nic lutowac. )

Odnośnik do komentarza

Z tego co widziałem to aktualnie można zrobić instalację/kopię oryginalnej gry na dysk konsoli ewentualnie zewnętrzny. Nigdzie nie było pokazane instalacji/kopiowania gry z nieoryginalnej płyty BD (ściągniętej z netu i wypalonej). Nie widziałem lub nie zwróciłem uwagi czy po instalacji płyta była wyciągana z napędu. Nic nie wiadomo na temat plików ISO a wiem że z początku kariery różnych ModChip'ow na PS2 były częste problemy ze źle wypalonymi płytkami. Ja chciałbym tylko aby SONY dało możliwość instalacji gry na HDD. Jestem ciekaw kto jest autorem tego Backup Managera?

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_
Bo kogoś akurat będą obchodziły patche czy dlc jak będzie co drugi dzień nową grę katował :P

 

Jak zamierzasz krasc, to powiedz to otwarcie. Bedziemy wiedziec, ze mamy zlodzieja na forum i jest przynajmniej jawny.

masz czysty dysk komputera?

a moze brat/siostra ma mptrojke?

Bo wiesz, jak masz zlodzieja w domu to lepiej doniesc na policje.

Odnośnik do komentarza
Bo kogoś akurat będą obchodziły patche czy dlc jak będzie co drugi dzień nową grę katował :P

 

Jak zamierzasz krasc, to powiedz to otwarcie. Bedziemy wiedziec, ze mamy zlodzieja na forum i jest przynajmniej jawny.

masz czysty dysk komputera?

a moze brat/siostra ma mptrojke?

Bo wiesz, jak masz zlodzieja w domu to lepiej doniesc na policje.

 

Świetnie napisane caps :thumbsup:

 

Jeden z drugim potrafi tylko wyzywać innych od złodziei, a sam ma pewnie wszystko na kompie w pełni legalne... tja :whistling:

Odnośnik do komentarza

szykujcie miejsce na dyskach :

MGS4 is 32.5GB

GoD of War 3 - 43.2Gb

Killzone 2 - 13.2Gb

Heavy Rain - 25Gb

Infamous - 7.6 Gb

Demons Souls - 9GB

Heavenly Sword - 24.2Gb

LBP - 7.07 GB

Ratchet and Clank Crank in Time - 24.8GB

Reistance - 16.6Gb, Resistance 2 - 23.7GB

ciekaw jestem czy 1.5 godzinna ciagle kopiowanie dancyh na twardziela nie zajezdza Bd gorzej niz gra ;)

Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

31 lat a umsył 14 latka.

Ale ja nie kladne giel, gly kladna zlodzieje, a pliki mp3 sa takie male..., no a filmy? kazdy oglada filmy, bo mozna.

 

Powinien byc wielki napis na gorze forum, "ZASTANÓW SIE IDIOTO CZY TY ALBO KTOS Z TWOJEJ RODZINY NIGDY SWIADOMIE NIE UZYTKOWAL NIELEGALNIE ZDOBYTYCH PLIKÓW MEDIALNYCH, ZANIM KOGOS NAZWIESZ ZŁODZIEJEM"

 

31 LAT, UMYSŁ 14 LATKA.

 

To jest Polska, nazwiesz mnie zlodziejem w internecie, ale jesli sam nie kradniesz, to ciekaw jestem czy do kolegów z pracy, ze szkoly ktorzy maja mp3 pirackie, mowisz na dzien dobry "Ty złodzieju". JJJJJJAAAAAAAAAAAAASNEEEEEE.

Odnośnik do komentarza

dobra caps_LOCK_masta przystopuj bo jeszcze umysl 14 latka uwierzy że na prawdę jest złodziejem :teehee:

 

szykujcie miejsce na dyskach :

MGS4 is 32.5GB.....

ciekaw jestem czy 1.5 godzinna ciagle kopiowanie dancyh na twardziela nie zajezdza Bd gorzej niz gra ;)

zdecydowanie przekombinowałeś hehe :rolleyes: , raz skopiowane np gta 4 bedzie oszczędzać laser :potter:

a jak dojdzie do tego sciaganie obrazów gier z torrentow (pozniej kopiowanie zawartości/plików na hdd via usb) to lasery przestaną padać :teehee:

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo
Bo kogoś akurat będą obchodziły patche czy dlc jak będzie co drugi dzień nową grę katował :P

 

Jak zamierzasz krasc, to powiedz to otwarcie. Bedziemy wiedziec, ze mamy zlodzieja na forum i jest przynajmniej jawny.

 

Chłopie jak nic o mnie nie wiesz to się nie podkładaj jak żul na torach kolejowych.

 

Złodzieja sobie w domu poszukaj.

 

-------------------------------------------------------------------------------

 

Co do chińskich podróbek jailbreak to wbrew pozorom (pomijając całkowicie cenę) trochę racji mają, jak oprogramowanie do podróbki nie będzie aktualizowane to bardzo szybko może się okazać, że pójdzie do kosza. Ale wszyscy wiemy, że te 150$ było tylko po to by jak najwięcej kasy złapać przed wypuszczeniem kopii urządzenia.

 

W tej pogoni za kasą wygrają ci którzy będą stale supportować aktualizacjami oprogramowania.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

co do wielkosci tych gier:

1. Czy to nie jest tak ze tam jest mnostwo pustych plików które sztucznie zawyzaja wielkosc gry? I czy bedzie mozna to jakos obejsc? bo chyba te pliki sa ze wzgl. na plyte Bray.

2. Mozliwe ze wyjda ripy ze skompresowanymi filmikami, tak jak swego czasu GOW2, a chyba one zajmuja najwiecej miejsca na plycie, zamiast filmiku fullhd, moze zrobia 720p, a to juz jest róznica znaczna.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Do wszystkich osob postulujacych za oszczedzaniem lasera - nieuzywany naped tez sie niszczy.

Z napedu w swoim kompie prawie nie korzystalem - teraz ledwo czyta plyty (a niektorych wogole nie czyta).

 

To pewnie kwestia kurzu w napędzie. Poza tym na X360 ludzie już od dawien dawna zrzucają gry na HDD i nikt nie narzeka, że DVD gorzej chodzi.

 

Musisz też wziąć pod uwagę element pecha :) Juchy miał półroczne PS3 na którym przeszedł dwie gry i mu napęd padł. Fakt jest taki, że prędzej padnie Ci napęd katowany niż taki używany od czasu do czasu, ale nie można wykluczyć że co byś nie robił to i tak sprzęt się rypnie - złośliwość rzeczy martwych.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

co do wielkosci tych gier:

1. Czy to nie jest tak ze tam jest mnostwo pustych plików które sztucznie zawyzaja wielkosc gry? I czy bedzie mozna to jakos obejsc? bo chyba te pliki sa ze wzgl. na plyte Bray.

2. Mozliwe ze wyjda ripy ze skompresowanymi filmikami, tak jak swego czasu GOW2, a chyba one zajmuja najwiecej miejsca na plycie, zamiast filmiku fullhd, moze zrobia 720p, a to juz jest róznica znaczna.

 

 

 

Ktoś tu podał że np LBP ma ponad 7GB, tymczasem LBP z pss ma tylko nieco ponad 2GB. Tyle w tym temacie

Edytowane przez mataman
Odnośnik do komentarza

Tak sobie czytam te wasze wypowiedzi i.... Jak na początku tej dyskusji wszyscy płakali i stękali, że źle się stało, że nigdy tego "plugastwa" nie podłączą do swojej czarnuli itd tak teraz powoli sytuacja powoli się zmienia. Super, wow, ale bajer..... hehehe mentalność Polaków się jednak nie zmieniła. To brak przeróbki wymusił w was [ja zostaje na oryginałach] zgrywanie obrońców moralności. "Piraty! U mnie na konsoli tfuuu!" :D Co się porobiło. A teraz pytanie do ekspertów [to nie jest ironia], a gdyby Sony zablokowało możliwość odpalania konsoli trybem serwisowym power+eject?

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
1. Czy to nie jest tak ze tam jest mnostwo pustych plików które sztucznie zawyzaja wielkosc gry? I czy bedzie mozna to jakos obejsc? bo chyba te pliki sa ze wzgl. na plyte Bray.

Na płytach BD wiele plików się powtarza - są porozrzucane po całej płycie by przyspieszyć doczytywanie.

Edytowane przez Michał102
Odnośnik do komentarza

To jest analogiczna sytuacja jak z PSP i pandorą. Dopiero nowsza wersja sprzętu (nowa płyta główna w PSP-2000 i PSP-3000) zatrzymała na kilka chwil przeróbki. Raz rozpracowany sprzęt nie zostanie zabezpieczony ponownie, ponieważ nie można zmienić głównej architektury. BTW ironią jest to, że PSP i PS3 zostało rozpracowane narzędziami stworzonymi przez... SONY. O ile pamiętam to PANDORĘ odkryto przypadkowo (wystarczyło zmienić nr seryjny baterii), ale PSJAILBREK już mi wygląda na wyciek. SONY postarało się z zabezpieczeniami konsoli, ale musi popracować nad wyciekami swoich narzędzi serwisowych ;)

Odnośnik do komentarza

Ciekawa historia...naprawdę chyba nigdy nie sądziłem,że PS3 zostanie spiracony przez wyciek narzędzia które same stworzyli :P

 

Tak jak pisze Konrado - od tej chwili czeka nasz walka jak z psp - wypuszczanie nowych softów przez Sony i czekanie na ich złamanie przez piratów.

 

Tego precedensu już raczej zatrzymać się nie da - jedynie jak w przypadku psp Sony będzie próbowało je spowolnić. Jedynie co by dało 100% skuteczność to wypuszczenie nowej serii PS3 z zupełnie nową płytą główną i nowych devkitów ale podobnie jak w przypadku psp dotyczyć to będzie tylko tych co w przyszłości będę chcieli nabyć konsolę...

 

Odkładając na bok etyczny problem piractwa to patrząc na możliwości PS3 czekać nasz może elderado - od odtwarzaczy wszystkich formatów filmów po emulatory praktycznie każdej konsoli. Niestety już teraz można zakładać,że jeśli Sony coś z tym nie zrobi (chociażby uniemożliwi granie online) to multi zostanie grywalne już tylko z kolegami - jak grzyby na deszczu wyrośnie nam armia niezniszczalnych żołnierzy,przenikania przez ściany czy aut jadących 1000km/h dzięki pirackim crackom/patchom. Nie wspominając o trofeach :P

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...