Skocz do zawartości

Pizza


Rekomendowane odpowiedzi

Przeczytawszy wiele pozytywnych opinii, oszamałem dziś pizzę w Garden Pizza (45cm na dwie osoby):

 

Plusy:

- cienkie ciasto, świetnie wypieczone (piec kamienny)

- sos pomidorowy interesujący, raczej nie zwykły koncentrat

- mozarella, a nie jakieś odpady

- ogółem wrażenia smakowe dobre, a po polaniu oliwą z oliwek i dupki od ciasta wchodzą jak masło

 

Minusy:

- cena. Wychodzi ok 45 zł z 3 składnikami :lapka::beksa:

 

Tyle za mącznego placka maźniętego sosem to dam najwyżej od święta. Pizza to danie wywodzące się z biedoty, dlatego nadal preferuję januszową studencką knajpę Leoni przy akademikach polibudy, gdzie rozmiar 42cm wychodzi średnio ~20 zł i ser z niej można łopatą jeść, tyle tego nakładają.

 

50 zł za jedną osobę to typowa cena za pizze w lepszym lokalu. Sa pizzerie, gdzie duza capriciosa kosztuje 16 zł ale jak zapytasz o mozzarelle to kelnerka zwykle odpowiada, ze takiej pizzy w menu nie ma ale jest za to numer 31 z owocami morza. Dobre skladniki w dobrej pizzerii niestety kosztuja.

Ile to razy sie spotkalem, ze za mozarelle trzeba doplacic bo pizze sa robione na zwyklym zoltym serze. Czy taka pizza jest zla ? No pewnie ze nie, w dobrej knajpie i taka jest smaczna. Jak ktos jednak chce cos innego, to trzeba zaplacic. Dobra mozzarella w sklepie to ile, 12-15 zł za małą porcje ? Pomijam oczywiscie mozarelle di bufalla ze spoldzielni mleczarskiej w skierniewicach za 2,99 zł brutto.

Odnośnik do komentarza

 

Przeczytawszy wiele pozytywnych opinii, oszamałem dziś pizzę w Garden Pizza (45cm na dwie osoby):

 

Plusy:

- cienkie ciasto, świetnie wypieczone (piec kamienny)

- sos pomidorowy interesujący, raczej nie zwykły koncentrat

- mozarella, a nie jakieś odpady

- ogółem wrażenia smakowe dobre, a po polaniu oliwą z oliwek i dupki od ciasta wchodzą jak masło

 

Minusy:

- cena. Wychodzi ok 45 zł z 3 składnikami :lapka::beksa:

 

Tyle za mącznego placka maźniętego sosem to dam najwyżej od święta. Pizza to danie wywodzące się z biedoty, dlatego nadal preferuję januszową studencką knajpę Leoni przy akademikach polibudy, gdzie rozmiar 42cm wychodzi średnio ~20 zł i ser z niej można łopatą jeść, tyle tego nakładają.

 

50 zł za jedną osobę to typowa cena za pizze w lepszym lokalu. Sa pizzerie, gdzie duza capriciosa kosztuje 16 zł ale jak zapytasz o mozzarelle to kelnerka zwykle odpowiada, ze takiej pizzy w menu nie ma ale jest za to numer 31 z owocami morza. Dobre skladniki w dobrej pizzerii niestety kosztuja.

Ile to razy sie spotkalem, ze za mozarelle trzeba doplacic bo pizze sa robione na zwyklym zoltym serze. Czy taka pizza jest zla ? No pewnie ze nie, w dobrej knajpie i taka jest smaczna. Jak ktos jednak chce cos innego, to trzeba zaplacic. Dobra mozzarella w sklepie to ile, 12-15 zł za małą porcje ? Pomijam oczywiscie mozarelle di bufalla ze spoldzielni mleczarskiej w skierniewicach za 2,99 zł brutto.

 

mozarella raczej nie przekracza ceny 30 zł za kg, np. u mnie 4/10 pizzeri daje mozarelle prawdziwą do pizzy a  cena oscyluje  w cenach normalnych, tj. 32 cm za 16-22 zł

 

W Posen szczerze mowiać chyba są same kiepskie pizzerie, bo jak pamietam gdy wszystklie przerabiałem z 5 lat temu jak miałem czas to nigdzie nie było takich które osiągały cene nawet 40 za pizze, chyba ze jakis specjal pizzeri,

Edytowane przez ajebisty
Odnośnik do komentarza

No ja nie mowie ze tak nie jest jak piszesz, ale sam widzisz ze uogolniajac, mniej niz polowa pizzerii daje mozarelle. Na cene wiadomo ze wplywa bardzo wiele skladnikow i nie jest tak, ze dobrej jakosci wloska mozarella ja zawyza o polowe.

Napisalem tylko, ze wiekszosc dobrych lokali to jednak wydatek 50zl na jedna osobe. Jakies dodatki, napoj, napiwek i wychodzi tyle ile red napisal.

Odnośnik do komentarza

Jestem w stanie zaakceptowac taka cene za pizze pod warunkiem, ze lokal znajduje miejscu gdzie maja wysoki czynsz. Bo inaczej nie potrafie sobie tej ceny wytlumaczyc. Nawet skladnikami, ktore nawet jesli sa wysokiej jakosci, to wedlug prawidel poprawnej pizzy nie laduja na placku w ilosciach hurtowych. Chyba, ze mowimy tu o jakiejes mace z mielonej recznie zarnami czy wodzie sprowadzanej samolotem a drazonej w samym srodku lodowca.

Odnośnik do komentarza

 

 zmyliło mnie to

 

 

50 zł za jedną osobę to typowa cena za pizze w lepszym lokalu.

 

 

 

W tych znanych, nazwijmy to "topowych" pizzeriach to średnio tyle wychodzi jedna pizza z jakimś 1-2 dodatkami, napój i napiwek.

W Warszawie byłem w 3 lokalach i w każdym wychodziło 50 dych średnio, w czwartym chyba coś koło 38 zł.

 

W LenArte w Katowicach też średnio wyjdzie prawie 50 zł. W Pizza Hut chyba tez z jakims napojem ale tu nie jestem pewien, dawno tam jedlismy ale chyba rachunek był na prawie stówkę.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...