Skocz do zawartości

God of War 3


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

[Zwyrodnialec] Ty jesteś zboczony na punkcie oglądania spojlerów..:P

 

ej o co wam chodzi? nie musicie tego ogladac nikt wam nie karze, a on daje dla tych co maja ochoty na spoilery - miedzy innymi mnie.

nikt tutaj wam chamsko nie wciska wiadomosci o grze tylko sa one okraszone napisam SPOILER ktorego jakn ie chcecie to nie otwieracie - proste wiec prosze sie nie bulwersowac ze ktos dzieli sie z wami tym co znalazl bo po to jest wlasnie forum - NIE CHCECIE TO NIE OTWIERAJCIE I NIE CZYTAJCIE NIKT WAM NIE KARZE!!

Edytowane przez QTF
Odnośnik do komentarza

ja tak samo jak pan zwyrodnialec... nie straszne mi wasze "spoilery" bo przechodzac gre sam bede udczuwał taka przyjemnosc jakbym widzial to po raz pierwszy.

a co do epickosci: to dziwne ze N+ sie myli , myli sie IGN i pisma branzowe i ludzie oceniajacy gre a nasz wojak na tym forum wciaz obstawia ze ta gra nie ma nic z epickosci...

pewnie epickie dla tego pana jest ogladanie filmow na kanapie bo fabula jest bardziej "epicka" niz to co widzi w GOW3... szkoda gadac.

 

"nie straszne mi wasze "spoilery" bo przechodzac gre sam bede udczuwał taka przyjemnosc jakbym widzial to po raz pierwszy." - tego nie stwierdzisz bo już widziałeś te sceny więc nie wiesz jaką byś miał przyjemność pierwszy raz je oglądając u siebie na tv. Od taka uszczypliwość co do logiki twojego wywodu:)

Edytowane przez chebawca
Odnośnik do komentarza

ja tak samo jak pan zwyrodnialec... nie straszne mi wasze "spoilery" bo przechodzac gre sam bede udczuwał taka przyjemnosc jakbym widzial to po raz pierwszy.

a co do epickosci: to dziwne ze N+ sie myli , myli sie IGN i pisma branzowe i ludzie oceniajacy gre a nasz wojak na tym forum wciaz obstawia ze ta gra nie ma nic z epickosci...

pewnie epickie dla tego pana jest ogladanie filmow na kanapie bo fabula jest bardziej "epicka" niz to co widzi w GOW3... szkoda gadac.

 

"nie straszne mi wasze "spoilery" bo przechodzac gre sam bede udczuwał taka przyjemnosc jakbym widzial to po raz pierwszy." - tego nie stwierdzisz bo już widziałeś te sceny więc nie wiesz jaką byś miał przyjemność pierwszy raz je oglądając u siebie na tv. Od taka uszczypliwość co do logiki twojego wywodu:)

moze nielogicznie to napisalem ale jednym slowem napalam sie na ta gre wiele bardziej jak ogladam nowe materialy iczytam info a pozniej nie moge sie doczekac tego u siebie na ekranie.

 

 

 

z pewnego żródlła wiem ze nie bedzie w grze typowego NG+ nad czym strasznie ubolewam. trzeba bedzie zdobywac bronie i je upgreadowac od poczatku.

 

 

Odnośnik do komentarza

http://www.ps3site.pl/recenzja-god-of-war-iii-ps3/38817/ recenzja ps3site, wiem była ale cycat

 

"Kratos czy Lindos"

 

"Uncharted 2 był bardzo dobry, Heavy Rain całkiem dobre. Jak wypada GoWIII? Linda w roli Boga Wojny wypada RE-WE-LA-CY-JNIE. Aktor chyba musiał doskonale zdawać sobie sprawę, w jaką postać się wciela, bo swoje kwestie wymawia z odpowiednią wściekłością w głosie. Wypadło to tak dobrze, że nie wyobrażam sobie żadnego innego polskiego aktora, który mógłby zrobić to lepiej. To jest najlepsza polska lokalizacja jaką do tej pory stworzyło SCE Polska a zarazem jej jakość nie odbiega od oryginalnych głosów. Nawet 2-planowi aktorzy (Zeus, Gaja...) wypadają równie dobrze jak ich anglojęzyczni koledzy."

 

Ja pierwszy raz czekam jak nic na polską lokalizację. Od tego trailera, gdzie po tych zdaniach Lindy, aż ciary mnie przeszły hehe;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Żeby uciąć już te dyskusje o "epickości":

 

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać o zastosowanie słowa epicki. W internetowym slangu coraz popularniejszy jest zwrot epic fail, który można tłumaczyć jako totalną porażkę. Słowo epic jest również używane do określenia czegoś wspaniałego, np. epic movie, epic win. Wiele osób tłumaczy epic dosłownie jako epicki, np. epicka porażka lub epicki film, by opisać film, który bardzo się im spodobał. Mam jednak wrażenie, że takie zastosowanie słowa epicki jest błędne.

 

I jest to słuszne wrażenie. W opisywanych przykładach mamy bowiem do czynienia ze zjawiskiem tzw. neosemantyzacji, czyli nadaniu wyrazowi dobrze zakorzenionemu na rodzimym gruncie nowego znaczenia pod wpływem języka obcego. Przymiotnik epic ma w angielszczyźnie szersze znaczenie niż w polszczyźnie, jego odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący, epokowy, heroiczny itp. O porażce dużego kalibru lepiej powiedzieć po polsku, że była ciężka, dotkliwa, sromotna, ale nie epicka. O filmie możemy natomiast powiedzieć, że był epicki, lecz nie wtedy, gdy się nam podobał, lecz wówczas, kiedy jego dominantę stanowił pełen rozmachu i złożony narracyjnie obraz ukazywanej na ekranie rzeczywistości. Zasadniczo neosemantyzmy są uznawane za elementy błędne. Należy jednak dodać, iż czasami ? na mocy kryterium uzualnego (użycia) ? wchodzą do normy potocznej.

 

Z poradni PWN ;) Czyli powinniśmy mówić, że God of War jest imponujący, heroiczny czy monumentalny :)

 

Mnie się Linda nie podoba. Wydaje mi się, że drży mu głos. Trzeba jednak przyznać, że jest milion razy lepszy od francuskiego Kratosa, którego nie da się słuchać.

Odnośnik do komentarza
Gość IKIR4TOS

http://www.ps3site.p...-iii-ps3/38817/ recenzja ps3site, wiem była ale cycat

 

"Kratos czy Lindos"

 

"Uncharted 2 był bardzo dobry, Heavy Rain całkiem dobre. Jak wypada GoWIII? Linda w roli Boga Wojny wypada RE-WE-LA-CY-JNIE. Aktor chyba musiał doskonale zdawać sobie sprawę, w jaką postać się wciela, bo swoje kwestie wymawia z odpowiednią wściekłością w głosie. Wypadło to tak dobrze, że nie wyobrażam sobie żadnego innego polskiego aktora, który mógłby zrobić to lepiej. To jest najlepsza polska lokalizacja jaką do tej pory stworzyło SCE Polska a zarazem jej jakość nie odbiega od oryginalnych głosów. Nawet 2-planowi aktorzy (Zeus, Gaja...) wypadają równie dobrze jak ich anglojęzyczni koledzy."

 

Ja pierwszy raz czekam jak nic na polską lokalizację. Od tego trailera, gdzie po tych zdaniach Lindy, aż ciary mnie przeszły hehe;].

 

Nie żebym się czepiał - ale co portal poświęcony tylko PS3 mógłby napisać innego o GoW 3? hmm?

Edytowane przez IKIR4TOS
Odnośnik do komentarza

Mnie tylko martwi to narzekanie na fabułę. GoW nigdy nie był jakimś fabularnym tytanem, ale opowiedziana historia nie była zła. IGN w swojej recenzji narzeka, że jest mało spójna, co jest wręcz komiczne, bo kiedy recenzowali dwójkę, to im to nie przeszkadzało. Co jak co, ale wszyscy herosi, których tam uśmierciliśmy byli powrzucani całkowicie losowo i z fabułą niewiele mieli wspólnego (niby to pasowało, bo każdy chciał zmienić swoje przeznaczenie, ale jednak...).

 

Zresztą, ci sami ludzie podniecali się fabułą Final Fantasy czy czwartego MGS. Chyba nie powinienem się przejmować.

Odnośnik do komentarza

Po tych 15 minutach podobają mi się kompletnie wszyscy. Jeżeli chodzi o dubbing począwszy od Kratosa, Zeusa kończąc na

Gai, Posejdonie.

A Linda został stworzony do "polskiego Kratosa" jak widać nie tylko odpowiednia modulacja czy barwny głos są potrzebne do dubbingu. Tylko też umiejętności aktorskie których Lindzie oczywiście nie brak.

 

A wracając do gry

ja pier.dole, o rzesz (pipi)a jeżeli tak wygląda "tylko"sam początek przy którym oniemiałem, zaliczyłem mega opad szczeny to nie mam więcej słów jak będzie dalej. PS4.

 

 

Mnie tylko martwi to narzekanie na fabułę. GoW nigdy nie był jakimś fabularnym tytanem, ale opowiedziana historia nie była zła. IGN w swojej recenzji narzeka, że jest mało spójna, co jest wręcz komiczne, bo kiedy recenzowali dwójkę, to im to nie przeszkadzało. Co jak co, ale wszyscy herosi, których tam uśmierciliśmy byli powrzucani całkowicie losowo i z fabułą niewiele mieli wspólnego (niby to pasowało, bo każdy chciał zmienić swoje przeznaczenie, ale jednak...).

 

Zresztą, ci sami ludzie podniecali się fabułą Final Fantasy czy czwartego MGS. Chyba nie powinienem się przejmować.

No właśnie masz gotową odpowiedź ;].

 

Fabuła, fabuła najważniejsze w całej fabule GoW-a moim zdaniem jest zaje.biście narysowany motyw zemsty. Który pcha Cię do przodu, motywuje jak mało co. To chyba najlepiej przedstawiona "krucjata" w grach.

 

Poza tym fabuła w GoW nigdy nie była jakaś złożona czy wyszukana ale niesamowicie efektowna. Nie można powiedzieć, że nużyła czy coś. Wręcz odwrotnie, motywuje i ciekawi.

 

Na samą myśl jak to wszystko się zakończy, w głowie mi się miesza ;]...pozytywnie.

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

Żeby uciąć już te dyskusje o "epickości":

 

Dzień dobry.

Chciałbym zapytać o zastosowanie słowa epicki. W internetowym slangu coraz popularniejszy jest zwrot epic fail, który można tłumaczyć jako totalną porażkę. Słowo epic jest również używane do określenia czegoś wspaniałego, np. epic movie, epic win. Wiele osób tłumaczy epic dosłownie jako epicki, np. epicka porażka lub epicki film, by opisać film, który bardzo się im spodobał. Mam jednak wrażenie, że takie zastosowanie słowa epicki jest błędne.

 

I jest to słuszne wrażenie. W opisywanych przykładach mamy bowiem do czynienia ze zjawiskiem tzw. neosemantyzacji, czyli nadaniu wyrazowi dobrze zakorzenionemu na rodzimym gruncie nowego znaczenia pod wpływem języka obcego. Przymiotnik epic ma w angielszczyźnie szersze znaczenie niż w polszczyźnie, jego odpowiednikiem w języku polskim może być nie tylko przymiotnik epicki, lecz także przymiotniki imponujący, epokowy, heroiczny itp. O porażce dużego kalibru lepiej powiedzieć po polsku, że była ciężka, dotkliwa, sromotna, ale nie epicka. O filmie możemy natomiast powiedzieć, że był epicki, lecz nie wtedy, gdy się nam podobał, lecz wówczas, kiedy jego dominantę stanowił pełen rozmachu i złożony narracyjnie obraz ukazywanej na ekranie rzeczywistości. Zasadniczo neosemantyzmy są uznawane za elementy błędne. Należy jednak dodać, iż czasami ? na mocy kryterium uzualnego (użycia) ? wchodzą do normy potocznej.

 

Z poradni PWN ;) Czyli powinniśmy mówić, że God of War jest imponujący, heroiczny czy monumentalny :)

 

Mnie się Linda nie podoba. Wydaje mi się, że drży mu głos. Trzeba jednak przyznać, że jest milion razy lepszy od francuskiego Kratosa, którego nie da się słuchać.

 

Bardzo dobra uwaga bo "barany" to słowo "Epic" głupkowato naśladują z angielskiego, a nawet nie zdają sobie sprawy co to oznacza. Używajcie sformułowań z naszego języka bo takie "denne" używanie angielskich określeń ma efekt odwrotny od zamierzonego.

Edytowane przez lons
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Wyciekła ocena IGN

 

 

10/10

 

 

Dla porównania U2 - 9.5

Kz2 - 9.4

MassEffect - 9.7

 

 

LOL, IGN dał:

 

 

9.3

 

 

Oglądaliście recenzję na GT ? miejscami wygląda świetnie a miejscami tylko ok. Gadki o tym że to kolejny skok do przodu po U2 i gra jak na ps4 śmiechu warte.

Ba, pokazywane fragmenty na GT w recenzji nie różnią się chyba od demo bety, no chyba że okrutne GT pokazywało fragmenty z bety a nie nowej wersji :teehee:

Odnośnik do komentarza

Gameinformer 10/10

Gamedaily 10/10

Eurogamer 9/10

:turned:

 

Nie kumam tego LOL poprzednika. Dobrze to czy źle?

Poza tym gratulacje oceniania grafiki po skompresowanych filmikach.

Monumentalizm tej produkcji poraża, i to akurat w recenzji GT jest widoczne.

Przecież to post bigdaddyego, więc czego się spodziewasz?

Edytowane przez YETI
Odnośnik do komentarza

Ja też nie widzę sensu odkopywać newsa sprzed kilku dni, zwłaszcza, że ktoś już to zdementował parę stron temu.

 

Czytając forum GT mam wrażenie, że dla ludzi nie liczą się już gry tylko ich oceny. Takiej ilości trollowania, wrednego spoilerowania (końcówka w tytule tematu) dawno nie widziałem.

Gra zebrała dziewiątki? OK, jest dobrze - nie odstaje poziomem od części poprzednich.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

Nie kumam tego LOL poprzednika. Dobrze to czy źle?

Poza tym gratulacje oceniania grafiki po skompresowanych filmikach.

Monumentalizm tej produkcji poraża, i to akurat w recenzji GT jest widoczne.

 

dobrze, tylko że to nie jest ta ocena którą kilka osób wcześniej się zachwycało.

 

Oglądałem recenzje w HD na dużym ekranie więc jakoś dużo nie odbiega to od rzeczywistego wyglądu gry (to nie są zdjęcia), za to jak Wy wspólnie klepiecie się po plecach widząc filmik na YT z kamery czy skany z gazety zrobione aparatem w telefonie i piszecie ,,piękne/za(pipi)iste/ale to wygląda, gra na ps4 bo bambo tak powiedział 2mc temu'' to spoko tak?

Czyli jak napiszę że nie miażdży ale wygląda bardzo dobrze to już źle bo jak śmiem oceniać grafikę recenzji GT w HD zaś jak ktoś napisze po filmie z YT że piękna grafika to ma rację. Ok rozumiem.

 

@yeti - a co ty innego mogłeś napisać... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza

Uczepiłeś się tego Ps4 to tylko i wyłącznie METAFORA.

 

Ja tam po tych filmikach które widziałem i choćby screenach które zarzucił dziś Jakim. Nie mam wątpliwości szykuje się nowy "król" pod względem grafiki a i nie tylko. Może dla poniektórych nie będzie robił aż takiego wrażenia jak U2 (bo ten podniósł wysokooo poprzeczkę) ale tutaj nowe doznania dostarczy rozmach i

epickość.

Poprawne czy nie ale musiałem użyć tego wyrazu ;].

Edytowane przez SłupekPL
Odnośnik do komentarza

 normalnie dobrze ze dales to w spoiler bo tylu osobom zepsulbys zabawe gdyby to przypadkiem przeczytali przed przejsciem gry. 

 

co do ps4 to wy sie uczepiliscie tego ps2 wczesniej ktore tez bylo przenosnia na to ze gra sie rozwinela tylko graficznie a reszta jak z tamtej epoki.

 

 

 

 

brawo bigdaddy :D

Edytowane przez Gattz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...