Skocz do zawartości

Dobry horror


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano (edytowane)

Dobra, jedyną książką, która mnie przeraziła, to Malowany ptak. Howie oczywiście nadal najlepszym horroroświrkiem.

Edytowane przez Rozi
Opublikowano (edytowane)

Oui. Gorąco polecam. Wciągniesz jednym tchem. I jednym tchem będziesz chciał zwrócić treść żołądkową w niektórych momentach.

Edytowane przez Rozi
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano (edytowane)

Ktoś tutaj polecał  mi i się podobał ten tytuł.Tylko to nie jest taki typowy amerykański horror.

Zabieram się za inne książki tego autora.

Edytowane przez keyzee
  • 1 rok później...
Opublikowano (edytowane)

Mojs kobieta dała mi do przeczytania Sanato podobno bardzo dobry horror polskiego pisarza (recenzja poniżej). Szczerze mówiąc jak na razie to dla mnie jest dość słabo chociaż setting jest dość ciekawy i opis też zachęcał do przeczytania...:/
 

https://polter.pl/ksiazki/Sanato-c27190

Edytowane przez Milo
  • 3 lata później...
Opublikowano

Dobry horror nie musi oznaczać utożsamiania tego gatunku i jego odmian w literaturze, komiksie etc. z klasycznymi ,,rutyniarskimi" nazwiskami, które kojarzone są właśnie z tworami horroru/thrillera i gatunku grozy: że horror, makabra, dreszczyk i suspens w powieści, to tylko S. King, G. Masterton, D. Koontz, częściowo J. Dealer, B. Stoker, M. Shelley i inni. Nie. Nie zapominajmy, że piękno tego gatunku i jego różnych wariacji w literaturze, to wkład twórców, którzy nie są aż takimi tuzami i gwiazdami. Polecam w tym względzie naszych rodzimych artystów pióra: Urbanowicz i Sablik tworzą bardzo dobre, uniwersalne i w opór klimatyczne powieści grozy. "Gałęziste", "Lęk" - to tylko przykłady, które warto przeczytać i doświadczyć - połączenie Mastertona z Kingiem (według mnie rzecz jasna). Zresztą te książki, te nazwiska również i wiele , wiele innych autorów i książek w gatunku thrillera i horroru itp. publikowane są i publikują za pośrednictwem wydawnictwa Vesper. Nie ukrywam: Vesper wydaje najlepsze, najbardziej soczyste, mięsiste, definiujące gatunek thrilleru z elementami horroru, twory z pogranicza makabry i grozy, suspens i coś psychologicznego zarazem, jakie możecie dostać na rynku polskim. ,,Myślisz horror, mówisz Vesper". Oczywiście wszystkiego nie czytałem i jeszcze sporo w tej kwestii przede mną, jednakże takie jest na ten moment moje stanowisko. 

  • Plusik 1
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Skończyłem Dziecko Ciemności Mastertona. Nie żeby było, to jakieś super arcydzieło, ale czytało się przyjemnie i ciężko się oderwać. 

Angol w przeciwieństwie do Kinga ma lekkie pióro i przez książkę po prostu się płynie. 

Historia osadzona w realiach Warszawy lat 90tych. Biznesmieni, gangsterzy, policjanci i potwór w kanałach.  Wszystko naciągane, ale no cóż w końcu, to horror klasy C :)

Fajnie jakby C+ albo Netflix nakręcili kiedyś serial na jej podstawie. 

  • Plusik 1
Opublikowano (edytowane)

To ja czytałem chyba jeszcze jakieś inne, bo nazywało się Ludzie Płomienia, lata temu już :D
To jeszcze przy okazji mogę polecić Pana Maxima Chattama i książkę "Upiorny Zegar"

Edytowane przez Szermac
  • Plusik 2
Opublikowano

 dzięki za polecenia. Kupiłem Dziecko jakoś w 2015 razem z Wyklętym. Tę drugą przeczytałem od razu, a ta przeleżała na mojej półce te wszystkie lata. Złapałem za nią ostatnio i nie żałuję. 

Na pewno kupię więcej książek Mastertona, bo widzę, że to fajne luźne czytadła z klimatem. Tylko pytanie które, bo napisał ich jakoś ponad setkę. 

Kusi mnie Głód, bo lubię takie historie. 

  • Plusik 1
Opublikowano

Temat dobrego horroru w literaturze się uaktywnił na forum, jak widzę. Trudno polecać jakiś tytuł z tego nurtu i stylu, bo zauważyłem że ,,gustomierz" mają forumowicze dość wysmakowany, odpowiedni. Jeśli ktoś szuka czegoś odrębnego w ,,beletrystyce horrorowej" z różnym podgatunkiem w tle od tego, co typowe, znane, flagowe, to polecam zainteresować się książką: "Opowieści starego Antykwariusza" autorstwa Montague Rhodes Jamesa. Powiem jedynie jeszcze, nie spoilerując, że na pewno jest to wymagająca cierpliwości od czytelnika pozycja, również skierowania jego wyobraźni na zupełnie inne spektrum napięcia i atmosfery niż było to dotychczas w doświadczanych przez niego horrorkowo-thrillerowych historiach. Coś w tym dziwnego było... nie, to nie był King, Koon, czy nawet bardziej praktyczny Deaver. Anglik wyciągnął coś z tej trójki, dodał swoje i coś z H.P. Lovecrafta. 

 

P.S. A biblioteczka Vespera z gatunku horror/thriller/dreszczowiec wciąż czeka do ogarnięcia... czeka. Tym bardziej, że mam do przeczytania z jej tytułów powieści polskich autorów: coś z Sablika, Urbanowicza itp. A to nie są ponoć ,,byle czytadła". 

  • Plusik 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...