Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, ekran nie jest zły (ale mógłby być lepszy). Bateria normalnie przy użytkowaniu starcza na 2 dni, przy intensywnym na dzień (mowa o moim SGS3). One X działa krócej na baterii, nie można jej wymienić normalnie (więc np posiadanie 2 baterii odpada, znam ludzi którzy tak robią, np przedstawiciele handlowi) a do tego potrafi się nagrzać do nieprzyjemnych temperatur. Wg mnie to nie rekompensuje lepszego ekranu na tyle, żeby go kupować ale to kwestia gustu oczywiście.

 

Np. na mnie ekran Note2 zrobił GORSZE wrażenie niż SGS3 (może miał ustawiony inny tryb kolorów że miałeś takie wrażenie?). Jest większy ale zrobiony w tej samej technologii i ma tą samą rozdziałkę więc robi na mnie wrażenie rozmytego. Nie zmienia to faktu że ma lepsze bebechy (2x więcej ramu, troszkę szybszy procek) i ponoć dłużej trzyma na baterii ale sam go nie mam więc mogę się wypowiedzieć o SGS3 tylko. Mi w nim rozmiar nie przeszkadza w ogóle, wchodzi do kieszeni więc jest ok :-)

Odnośnik do komentarza

Weź w ogóle nawet nie myśl nad HTC One X. HTC i cyrki z ich Sense są przecudowne. Znam kilku użytkowników tego telefonu. Wszyscy psioczą na wywalające się bez przerwy Sense, praktycznie brak multitaskingu (bo jak Sense zajmie 80% RAM-u, to nie ma już miejsca na inne aplikacje), grzanie się telefonu do tego stopnia, że parzy w ręce i ciągle jakieś chore jazdy z softem. A to aplikacje przestają się instalować, a to telefon zaczyna gubić dane, a to bateria znika w niesamowitym tempie. Weź w ogóle, ja bym kijem tego nie tknął. Ładny ekran, nic więcej.

 

A od ekranu SGS3 wara. Fakt, ma Pentile, ale ma też niesamowite czernie. Uwielbiam go za to. A przypomnę, ICS/JB są głównie na ciemnych kolorach oparte.

 

Łykaj Note 2 i się nie zastanawiaj za bardzo. Do rozmiaru się przyzwyczaisz, dla mnie SGS3 to już nic nadzwyczajnego. Tzn. nie będziesz nagle tego bydlaka jedną ręką obsługiwał, ale na pewno nie będziesz miał problemów z noszeniem go w kieszeni czy coś. Takie wielkie to nie jest. I nie słuchaj użytkowników tych małych telefoników z 3,5 cala, im to ostatnio 4 cale się ogromne wydają ;).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

SGS 3 ma choojowy ekran według mnie.

 

Wedlug ciebie, ale nie milionow innych osob, ktore wiedza i widza, ze ten telefon ma bardzo dobry wyswietlacz. Gdybys nie wiedzial, ze ekran ma Pentile to bys tak nie marudzil bo w rzeczywiscosci wszystko wyglada znakomicie.

Moze widziales innego SGS3 niz ja, ewentualnie ogladales wszystko przez lupe i widziales roznice w wyswietlaniu poszczegolnych pikseli.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

raven serio te HTC takie z(pipi)ane? bo ja mialem stycznosc z 5 htc i je polubiłem, sense też mi sie podoba, przynajmniej wizualnie

 

serio np galaxy bedzie bardziej niezawodne i funkcjonalne niż one X albo S ?

bo kusi mnie zeby znowu brac htc, ale jesli serio tam jest wiecej problemow to oczywiscie nie chce sie pchać

 

polec jakis dobry telefon, sgs3? czy moze warto rozważac xpesie s? nie mam przekonania do sony, ale bawilem sie nią niedawno i dosyc pozytywne wrażenie bylo, lepsze niz przy starszych telefonach sony

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pierwszy raz ip5 widzialem, jakie to gowniane nie wiem co za imbecyl wpadl na pomysl aby wydluzyc tylko telefon xd najgorsze ze sprzedaje sie to cos jak dobra dziwka, czyli kierunek rozwoju jest ok ;) Ja po uzywaniu 3gsa przez 3 lata mam serdecznie dosc iphona i potrzebuje odmiany, co nie znaczy ze ogolnie iphone jest zly, no ale podziwiam ludzi co wydaja 3 klocki co rok, a teraz pewnie co pol ;-)

 

Chyba lykne jednak note 2, jeszcze musze go do spodni znowu przypasowac :)

Odnośnik do komentarza

Wczoraj pierwszy raz ip5 widzialem, jakie to gowniane nie wiem co za imbecyl wpadl na pomysl aby wydluzyc tylko telefon xd najgorsze ze sprzedaje sie to cos jak dobra dziwka, czyli kierunek rozwoju jest ok ;)

 

Jak tez po zobaczeniu telefonu na zywo i pobiawieniu sie niz zastanawialem sie jak to mozliwe zeby zrobic taki smieszny wyswietlacz - powinien byc szerszy bo smiesznie to wyglada. Przy innych smartfonach (nie tylko SGS3) wyglada to po prostu biednie bo ma dziwne proporcje.

 

Fani marki i tak sie ciesza bo to nowy model i ma "wiekszy" wyswietlacz.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Yano HTC od Desire HD to równia pochyła. Ich Sense sprawia więcej problemów niż radości, zarzucają support chyba jeszcze przed premierą telefonu, utrudniają wgrywanie custom ROM-ów. Niegdyś niekwestionowany król prawdziwych smartfonów dziś wlecze się na końcu stawki prawie, nie bez powodu.

 

Ja mam już drugiego Galaxy S i jestem bardziej niż zadowolony. Telefony może plastikowe, ale moja trójka kontakt pierwszego stopnia z brukiem na razie zdała na 5 ;).

 

Weź tylko pod uwagę, że niekoniecznie możesz polubić TouchWiz. Ja tam i tak wiecznie na CM9/10 jestem więc bez różnicy mi to, ale nie wiem jaki jest Twój stosunek do custom ROM-ów.

 

Wiem jedno, na dzień dzisiejszy na pewno znowu wybrałbym SGS III.

 

@MichAelis - Note I ma dobry support, dostał aktualkę do 4.0 i chyba w drodze jest 4.1. Telefon jest zawsze lekko do tyłu w stosunku do odpowiadającego mu SGS. Samsung ogólnie dba o swoje telefony, nawet bez zmiany wersji Androida udostępniają nowe wersje softów w których ciągle coś naprawiają/dodają. Przykład? SGS III wczoraj dostał leak nowego softu z Multiview znanym z Note II. Pół roku od premiery a oni dodają takie bajerki :).

Odnośnik do komentarza

Panowie - od 2 czy 3 dni szaleje aktualizacja do 4.1.2 dla SGS2! Galaxy S II czyli telefon który miał premierę 20 miesięcy temy (15 luty 2011). Także to jest support :-)

 

Jest też już Omega oparta o ten soft. A HTC wypięło się na wiele swoich telefonów i napisało, że aktualizacji nie zrobią (a na inną zrobią "soon" i tak sobie ludzie cziekają). Ale też trzeba przyznać, że jak ktoś w ogóle nie chce custom romów wgrywać to Samsung nie koniecznie jest super szczęśliwy bo KAŻDA wersja na KAŻDY RYNEK jest jakby OSOBNĄ wersją i musi się doczekać aktualizacji od operatora. Moja wersja SGS3 (Slowacka) do dziś ma tylko jedną wersję softu (pierwszą) oficjalnie. Note tak samo - 2 znajomych którzy NIE bawią się w customy i jeden dostał aktualizacje do ICS bo ma wersja International bez brandu a drugi nie dostał jeszcze chyba (dawno go nie widziałem) bo miał wersję dla Plusa :-) Ale to cały urok Androida niestety.

 

Natomiast co do HTC to ja nie miałem żadnego, mój przyjaciel ma HTC Desire Z i czasem narzekał na jakieś restarty, freeze'y i że mu przestaje odbierać pocztę tudzież sieć danych nie chodzi i wg. niego "musi restartować" ale to człowiek starczej daty i nie chce mi dać telefony do wgrania czegoś nowszego :-) Taki typowy użytkownik telefonów z czasów Nokii 3310 :-) Musiałem mu uświadomić że jego telefon potrafi odtwarzać muzykę bo już chciał kupić iPoda jakiegoś. Dlatego dla mnie zdanie takiej osoby nie może być w 100% miarodajne. Wiemy natomiast wszyscy ze specyfikacji że One X ma procesor Tegra który jest dużo starszą konstrukcją w starszym procesie technologicznym. NAPEWNO pobiera więcej prądu i więc bardziej się grzeje niż nowe procesory. Mimo że go nie używałem to czytając opinię że się bardzo nagrzewa jestem w stanie w nie uwierzyć bez specjalnych obiekcji.

 

@raven - czy HTC dalej mają takie "fajne" rzeczy jak kodowany bootrom i inne ciekawe zabiegi żeby ciekawski człowiek miał pod górkę z wgrywaniem CZEGOKOLWIEK? Bo w sumie się nie orientuję?

Odnośnik do komentarza
@raven - czy HTC dalej mają takie "fajne" rzeczy jak kodowany bootrom i inne ciekawe zabiegi żeby ciekawski człowiek miał pod górkę z wgrywaniem CZEGOKOLWIEK? Bo w sumie się nie orientuję?

 

Niestety tak, od jakiegoś czasu. Oni sami się proszą o upadek. Firma, która właściwie wyrosła na społeczności, jaka się wokół niej zbudowała teraz s,ra do własnego gniazdka, blokując i utrudniając sprawę gdzie się da.

 

Od bardzo dawno bootloader był zablokowany, ale to nic nowego w świecie Androida. Problem w tym, że aby zrobić "S-OFF" na Desire, ściągasz jeden program i go odpalasz, bo te zabezpieczenia nie były jakieś mocne. Teraz jeśli się nie mylę, One X ma szyfrowany bootloader który można od niedawna odblokować jakimś narzędziem HTC, oczywiście na własną odpowiedzialność. Gorzej, że to narzędzie zostawia trwały ślad w telefonie, tj. zostaje naznaczony jako modyfikowany i każdy serwis Cię zbędzie z kwitkiem w razie czego. Kumacie? Kiedyś zabezpieczenia były na tyle mierne, że powstrzymywały po prostu zwykłych użytkowników przed przypadkowym zepsuciem czegoś. Dzisiaj HTC nie jest dużo lepsze od Motoroli, bo szyfrują bootloader i _łaskawie_ pozwalają na odblokowanie bootloadera za pomocą ich narzędzi.

 

Nie mówiąc już o notorycznych opóźnieniach w udostępnianiu źródeł (co jest ich obowiązkiem, wynika to z licencji na jakiej jest Android), beznadziejnej polityki uaktualniania itd. Piękny przykład, jak firma z potencjałem potrafi stoczyć się na dno, bo zapomina na kim wyrosła. Niegdyś ceniona za jakość sprzętu, oprogramowania i łatwość modyfikacji, teraz zawodzi prawie na każdym z tych pól. Robią wadliwe telefony z kijowym softem, który ciężko zmodyfikować.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No niestety na operatorów nie ma co czasem liczyć :/ Ten 4.1.2 ma parę dziur na SGS2 ale naprawdę, nie jest źle (poza tym to soft testowy) także pewnie koło połowy grudnia większość Samsungów do których zapowiedziano aktualizację do Jelly Bean otrzyma przynajmniej 1 stockowy rom a wtedy już posypią się też nieoficjalne więc będzie w czym wybierać :-)

 

Na SGS3 też jest już 4.1.2 ale na razie zostaję na 4.1.1 - jest jeszcze parę problemów a mi 4.1.1 chodzi jak rakieta :-)

Odnośnik do komentarza

Kupiłem Lumię 920, z której muszę ściągnąć simlocka, bo te chu.je z orange oczywiście muszą ludziom na złość robić. Czy ta procedura zawsze trwa kilka dni? Robił to ktoś może od ręki?

 

Bo trochę słabo, że mam czekać 72 godziny na odblokowanie telefonu :/.

Odnośnik do komentarza

odradzam Omnie2. Miałem ją przez 30 miechów. Telefon żył własnym życiem, raz pozwalał odebrać gdy ktoś dzwonil a raz nie, nawet w momencie gdy odebrałeś potrafił odrazu sie rozłączyć. Co jakiś czas sie "zawieszał" tj. nie mogłeś go wybudzić i pomagało tylko wyciąganie baterii i ponowne uruchomienie tel.

Odnośnik do komentarza

Jestem zaskoczony bateria w Note 2. Ladowałem telefon w srode wieczorem i dopiero teraz mi padł. Bez gierek, tylko dzwonienie, net i zdjecia, jakies programy. Wiadomo ze nonstop nie siedzialem na nim, ale moj 3GS chocby lezal to nie wytrzymal by 4 dni :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...