Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem zaskoczony bateria w Note 2. Ladowałem telefon w srode wieczorem i dopiero teraz mi padł. Bez gierek, tylko dzwonienie, net i zdjecia, jakies programy. Wiadomo ze nonstop nie siedzialem na nim, ale moj 3GS chocby lezal to nie wytrzymal by 4 dni :D

 

Na i9300 max 3 dni pojade przegladajac net umiarkowanie, grajac przez chwile w kiblu pare razy, muzyki raczej nie slucham - malo okazji do spacerowania/rowera ostatnio. Nie jest zle. Najwiecej gry zzeraja.

Odnośnik do komentarza

Przy moim wykorzystywaniu - net, maila (7 kont, 4 gmailowe 3 imapowe), słuchanie audiobooków oraz muzy ale umiarkowanie, sporo wiadomości SMS/MMS oraz komunikatorów itp wytrzymuje 1-2 dni. I to jest ok. Największym skaraniem jest telefon który nie trzyma dzień a takie się zdarzają, nie przeszkadza mi żeby go podłączać codziennie - to moje narzędzie pracy.

 

Wersja SGS3 International i9300, rom Omega JB v31, kernel stockowy. Jest dobrze.

 

P.S. Jakby ktoś kupił Note2 i był dla niego za duży, nieodpowiedni to chętnie zamienię SGS3 na gwarancji 1.5 roku na Note2 za dopłatą (do ustalenia jaką). Wiem że głupia prośba ale może ktoś się trafi. Może ktoś będzie miał tanio w abonamencie? Wtedy może ktoś wyjdzie na zero przy dopłacie.

Odnośnik do komentarza

Samsung Galaxy S3 jest juz duzy i do kieszeni co prawda sie zmiesci, ale tylko jesli ktos nosi nieco luzniesze spodnie. Taki Note 2 jest juz wielki - trzymanie go, obsluga jedna reka i dzwonienie juz nie jest takie proste i wygodne jak z mniejszymi smartfonami, chyba, ze ktos ma lape jak Shaq - trzyma sie go i obsluguje jak tablet. Nie wyobrazam go sobie w kieszeni - chyba, ze ktos ma luzne spodnie i duza kieszen.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Twój argument jest inwalidą. Jestem chudy, noszę wąskie spodnie i nie mam najmniejszego problemu z noszeniem w kieszeni SGS3 w skórzanym etui (które pogrubia go ponad dwukrotnie). Jak wyjmę go z etui to już w ogóle, jest taki cieniutki, że wchodzi i wychodzi z kieszeni gładziutko. Prosze nie siać zamętu i fałszywych informacji.

Odnośnik do komentarza

To na pewno wygodnie ci sie siada z tym telefonem w kieszeni. SGS 3 jest plaski, ale dlugi i dosyc szeroki, wiec w waskich spodniach podczas siedzenia nie ma zbyt duzo miejsca.

Moze jestes po prostu bardzo chudy, wiec nawet waskie spodnie nie przeszkadzaja i telefon bez problemu miesci sie w kieszeni.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Facet o normalnym wzroscie nie powinien miec klopotu z noszeniem sgs3 w kieszeni spodni o ile ta jest normalnej wielkosci. ;) A telefon przestaje sie wydawac duzy po kilku dniach uzytkowania chociaz jak widze moja stara Nokie 5530XM to wydaje sie zabaweczka. :)

Odnośnik do komentarza

No ja też nie mam już z tym telefonem problemu, na początku wydawał się duży (przesiadka z IP4) ale teraz bez problemu go noszę w spodniach. Nie mam etui ani innych pogrybiaczy a telefon jest sporo cieńszy niż IP4 przez co dobrze się układa. Ale ja chudy nie jestem więc się amortyzuje ;-)

Odnośnik do komentarza

MichAelis, a jak ogólnie ten fon się sprawdza?

Kiedyś znajomy wyjął go z kieszeni - dostałem takiego ataku śmiechu, że długo się nie mogłem pozbierać. Zastanawiałęm się, po co komuś fon wielkości patelni. Kilka dni temu żona mnie zabiła, bo byliśmy w play obejrzeć fony (ja niedługo zmieniam, a ona trochę później niż niedługo ;)) i jak zobaczyła Note'a, to dostała takich spazmów, że nawet buty za 2000zł takich nie wywołują... Chce go mieć i koniec. Zabiła mnie argumentem: i tak noszę telefon w torebce, to rozmiar nie ma znaczenia... :D

 

Czytałem trochę testów, ogólnie pozytywne opinie ludzie mają. Niedługo trzeba kupić prezenty i tak sobie myślę...

Wrzuć coś od siebie, jak się korzysta na codzień z tej cegły. Parametry i profesjonalne testy już mam oczytane ;)

Odnośnik do komentarza

Pomyslec tylko, ze byly czasy, w ktorych im mniejszy telefon tym lepiej - np. taka Nokia 8210 to bylo cos, natomiast duze telefony to byla po prostu wiocha.

Mimo wszystko taki Note 2 przy uchu musi wygladac jak jakas deska, za niedlugo ludzie beda nosic tablety 10-cio calowe i "normalnie" z nich dzwonic.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Ale jak człowiek do pilota gada, to jest dobrze, co ;/? Mi to nie wygląda dziwnie, dzisiaj smartfon ma służyć do wielu rzeczy, nie tylko do dzwonienia. Nic więc dziwnego, że kształtem średnio pasuje do twarzy, ale za to do innych zadań świetnie się nadaje.

Odnośnik do komentarza

MichAelis, a jak ogólnie ten fon się sprawdza?

Kiedyś znajomy wyjął go z kieszeni - dostałem takiego ataku śmiechu, że długo się nie mogłem pozbierać. Zastanawiałęm się, po co komuś fon wielkości patelni. Kilka dni temu żona mnie zabiła, bo byliśmy w play obejrzeć fony (ja niedługo zmieniam, a ona trochę później niż niedługo ;)) i jak zobaczyła Note'a, to dostała takich spazmów, że nawet buty za 2000zł takich nie wywołują... Chce go mieć i koniec. Zabiła mnie argumentem: i tak noszę telefon w torebce, to rozmiar nie ma znaczenia... :D

 

Czytałem trochę testów, ogólnie pozytywne opinie ludzie mają. Niedługo trzeba kupić prezenty i tak sobie myślę...

Wrzuć coś od siebie, jak się korzysta na codzień z tej cegły. Parametry i profesjonalne testy już mam oczytane ;)

Jak testy czytales to wiekszosc rzeczy wiesz. To moj pierwszy android, takze jaram sie troche bardziej niz przecietny polak ;)

+ synchronizacja z dropboxem (50GB za free dostalem). Wszystko smiga fajnie. Pamietam w iPhonie to nigdy nie wiedzialem czy zrobi sie ten upload zdjecia i do teraz nie wiem czemu czasem szlo w strumien zdjec z czasem nie.

+ miesci sie w kieszeni bez problemu

+ nie mam problemow z obsluga jedna reka

- jak pisalem wczesniej telefon glupio przy uchu wyglada :D

Odnośnik do komentarza

samsung galaxy s3 czy nexus 4 ?

 

ogolnie bardziej ciagnie mnie do nexusa bo pure android + dobra cena, nastomiast minusem z tego co wyczytalem na xda to aparat ( chociaz sam nie wiem bo zdjecia ktore daja uzytkownicy sa bdb imo :), trzeszczy jak sie gada no i tylko 16gb ;)

 

za s3 - aparat, mozna dolozyc micro sd :)

 

forumku pomocy :(

Odnośnik do komentarza

samsung galaxy s3 czy nexus 4 ?

 

ogolnie bardziej ciagnie mnie do nexusa bo pure android + dobra cena, nastomiast minusem z tego co wyczytalem na xda to aparat ( chociaz sam nie wiem bo zdjecia ktore daja uzytkownicy sa bdb imo :), trzeszczy jak sie gada no i tylko 16gb ;)

 

za s3 - aparat, mozna dolozyc micro sd :)

 

forumku pomocy :(

 

Ja bym poszedł na SGS3, bo ma lepszy aparat, slot na karty SD, możesz mu bez problemu wgrać czystego Androida no i ma ekran SuperAMOLED, który uwielbiam. Ale to ja, ja właściwie już mam SGS3 ;). Ten LG z tego co czytałem na strasznie słabe wykonanie, by zaoszczędzić na produkcji. Ale ma też zalety, np. 2 GB RAM-u no i pewne aktualizacje do następnych wersji Androida.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

o aktualizacje do sgs 3 sie nie boje bo to flagowy model wiec na bank tez dostanie ciut pozniej tak jak bylo z ics do sgs 2 ale bedzie :)

 

okej biore sgs 3, myslalem tez o tej wersji LTE ale czytajac receznje ten ram nieznacznie wplywa na przyspieszenie telefonu, a wersja lte jest duzo drozsza ;)

Odnośnik do komentarza

Tylko pamiętaj, że żeby w pełni się cieszyć z tego telefonu będziesz musiał zainwestować trochę czasu w niego, tj. pobawić się w customy. Tzn. są zadowoleni z TouchWiza, ale ja np. nie byłem (w przeciwieństwie do TouchWiza na SGS2).

 

Jakoś nie czuć tego braku 1 GB RAM, przynajmniej na razie, przynajmniej na czystym Androidzie. Bo na stocku Samsunga jest już trochę mało pamięci podręcznej na appsy. Ten drugi GB by się przydał. Znowu, to zależy od tego, jak będziesz używać tego telefonu.

 

Z tymi aktualizacjami nie będzie źle, SGS2 dostanie JB :). Tylko, że ja tutaj widzę trochę inny problem. SGS3 wystartował z ICS, prawie od razu dostał aktualkę do 4.1, kolejna powinna być do (tragicznego IMO) Androida 4.2, a to już będą dwie duże aktualizacje, więc teoretycznie koniec drogi. I mimo dwóch aktualizacji ma się wrażenie jakby tak naprawdę nic się nie zmieniło, przynajmniej w kwestii samego Androida, bo pierwsza aktualka wyszła bardzo szybko, druga nic nie zmienia, jedynie TouchWiz się zmienia.

I pamiętaj, że bez oficjalnych binarek Samsunga następne CM mogą albo w ogóle się nie pojawić, albo nie będą w stanie w 100% wykorzystać możliwości sprzętu/zaimplementować nowości.

 

Aha, nie mówiąc o tym, że Nexus 4 jest cholernie ciężko dostępny ;).

Odnośnik do komentarza

Tak, czysty Android to CM10. Tak właściwie to nie jest czysty Android, bo ma dodane pod maską, ale na zewnątrz nie różni się wiele od AOSP.

 

Trochę gorszy, są jakieś zamienniki w Markecie, może one poprawiają sytuację. Ja nie robię dużo zdjęć, więc nie widzę większej różnicy.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...