Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie Sony, oni z aktualizacjami telefonów są gorsi od LG, HTC, wszystkiego

 Ja tu sie nie zgodze. Kwestia jaki tel sie kupi. Wiadomo, że jak kupujesz tel ze średniej półki to mozesz liczyc na jakas aktualizacje. 50/50. Moze byc badz moze nie byc. Ja mam Xperie T z andkiem 4.1.2 , brat ma SE Xperia mini pro z andkiem 4.0.4 i jakos nie jest mu do zycia potrzebny "nowszy". Wujek ma LG L5 i jakos caly czas jedzie na 4.0.3 ale on zielony. Kuzyn ma Xperie U gdzie wciaz ma 2.3.7 i nawet niewie ze sa aktualizacje. 

ps. Najlepsze jest to ze i wujek i kuzyn nie widza roznicy miedzy JB a ginger. To juz wogole kosmos.

Edytowane przez Mani
Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

Stoję przed zakupem samsunga galaxy note II pytanie, czy wiadomo ze na dniach ma wskoczyc nowy model z tej serii? Jak za miesiac wejdzie nowy model to wole poczekac niz kupic i pluc sobie w brode, a nie chce mi sie co chwila zmieniać telefony.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

@up

 

Masa kumpli ma galaxy jedynke, sII, ktos tam znowu advance. Na dzwiek slowa "aktualizacja", "root" itp. dostaja zgagi i nie chca w ogole sluchac. Koronny argument "mi telefon ma sluzyc do dzwonienia, smsow i netu troche". Najlepszy jest kolega co bierze moj telefon zeby grac w gierki bo u niego nie chodza a ma SII. Nie idzie mu przetlumaczyc, ze jest w bledzie. Ludzie leniwi sa i tkwia w przeszlosci po prostu, tak latwiej.

 

Edyta: moja znajoma nie widzi roznicy pomiedzy HD a XViDem, argument? "Tak tez da sie ogladac". ;/

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Już nie przesadzaj ;) ja bawiłem się w sklepie sIV i HTC one i szczerze ani przez myśl mi nie przeszło żeby zmienić moja slll. Wiem ze to chvj nie test ale ja wielkich różnic nie widzę.Myślę że tak samo będzie między note 2 a 3.

Edytowane przez chris85
Odnośnik do komentarza

Witam

 

Szybkie pytanie brać LG Nexus 4 za 129zl w abonamencie 119zl czy lepiej w tańszym abo 79zl wybrać HTC 8s ? wiem że są to dwie różne półki cenowe, ale kusi mnie większy ekran w LG ( większość czasu przeglądam neta i często bawie się telefonem). Aktualnie posiadam Htc Desire (ponad 2 lata) ale brak aktualizacji i b. mała pamięć na dane mnie dobija. Nexus jest bardziej przyszłościowym telefonem i napewno będzie się jakoś trzymać te 2 lata do nast. zmiany, czego nie mogę powiedzieć o HTC i jego ubogiej ilości aplikacji (brak aplikacji z ing mobile już jest sporym minusem). Jeśli ktoś miał doczynienia z tymi fonami zdajcie jakieś obiektywne relacje.

 

Ewentualnie tańszym abo (79zl) kupic za 189zl lg l9? ale tu już pewnie jest gorzej z aktualizacjami .

Edytowane przez Nightmare90
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Bierz Nexusa. Bardzo dobra słuchawka z androidem. Na pewno nie bierz HTC, bo tak jak mówisz - aplikacji albo na to nie ma, albo są niedorobione. Jak WP8, to tylko Nokia, chociaż i tak na androidzie więcej zrobisz.

Odnośnik do komentarza

To na pewno ALE jednak te 16 gb to nie jest jakiś szał bo jakieś 8gb-9gb zostaje na aplikacje. Polecam brać telefon żeby miał 32 gb a i Jelly Bean 4.1 daje radę i różnić przy 4.2 i zaraz przy 4.3 (gdzie będą też niewielkie zmiany) nie powinno być problemem. Widać że Jelly Bean zostanie na dłużej. L9 jest chyba niezły z tego co kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Wiadomo, trzeba sobie odpowiedzieć, czy 8-9 gb to wystarczająca dla mnie pojemność. Ja niby miałem brać kartę do Note'a, ale w sumie i tak wrzuciłem tylko 6 gb muzyki, a reszta to jakieś pierdółki z Play Store'a, bo na komórkach nie gram.

 

btw. Wczoraj pobawiłem się S4. Bardzo fajny. Zabawne jest to, że delikatny lifting obudowy potrafi zmienić w moich oczach najobrzydliwszy high-endowy smartfon (S3) w całkiem przyjemny dla oka telefon (Note 2 i S4).

Odnośnik do komentarza

Hmm mi się mój SGS3 podoba, a włąsnie SGS4 nie przez ten dziwny tył. Ale... to gusta. 8 gb to niewiele jeśli bierzemy pod uwagę fakt, że z SD nie umieją korzystać aplikacje z reguły, widzą tylko tą pamięć wbudowaną. W SGS3 aplikacje do nawigacji czy gry właśnie nie zobaczą karty. Plus jest taki, że WSZYSTKO inne można tam trzymać i zostawić tą wbudowaną pamieć na programy (ja ta robię, zdjęcia, muza, audiobooki i filmy lecą na 32 gb SD) ale mimo wszystko, te 32 gb by się przydały. Co nie zmienia faktu że ten nexusik jest bardzo fajny :-) Bawiłem się nim i chodzi jak torpeda. Ale w tak wysoki abonament nie chciałem wchodzic więc mam 69 zł bez telefonu, w moim SGS3 wymieniłem popękaną szybkę a dziewczynie kupiłem SGS2 który od razu zaktualizowałem do Jelly Bean i jesteśmy zadowoleni oboje. SGS2 też jest swietny ale albo na minimum ICS i wtedy nie uzywamy touchwiza albo z touchwizem ale wtedy Jelly Bean, inaczej telefon zamula jak dla mnie :-)

 

Jakoś ci powiem że S4 nie zrobił na mnie pirunującego wrażenia prawdę powiedziawszy :-) Fajny jest ale nie wart zmiany, może w przyszłym "sezonie" telefonowym zmienię, akurat abonament mi się skończy w kwietniu a kwiecień/maj to wysyp telefonów ostatnio.

Odnośnik do komentarza

Wybrałem nexusa 4, abonament mnie nie przeraża niewiele mniej płaciłem teraz a zawsze brakowało neta przy końcu miesiąca. Dotychczasowy desire działa na 2.2 froyo i ciągle sie zawiesza przy przegladaniu stron (biały obraz z napisem htc i od nowa). Nie interesują mnie romy i bawienie w systemy, a nexus jako tel od google powinien dostawać aktualizację przynajmniej przez jakiś czas. Pamięć 16gb (dla użytkownika 13gb) jak dla mnie aż za dużo w desire miałem dostępne jakieś 150 mb i powiem że po instalacji navi, banku i kilku innych aplikacji to musiałem czyścić dane przeglądarki co 2 dni bo brakowało miejsca. Tel dostarczy kurier, bo w mojej okolicy żaden salon nie posiada i nie może sprowadzić tego fona, później jeszcze muszę wymienić sim na micro i mam nadzieję że sie nie zawiodę.

Dzięki za podpowiedź w wyborze

Odnośnik do komentarza

Jeśli tak jest jak piszesz to będzie jak znalazł. Bawiłem się chwilę i zapitala aż oczy nie nadążają, super płynnie chodzi. Także nie ma co narzekać. Ja się decydowałem na S3 ze względu na port sd i jednak duże wsparcie deweloperów nie pracujących u producenta :D ale Samsungi po prostu są popularne więc dużo ludzi coś tam w nich grzebie. Ja się romami bawię więc dla mnie SGS3 jest jak znalazł.

Odnośnik do komentarza

Chlopaki - galaxy advance ktos rootowal? Kumpel kupil i mu na weekend bede tel. robil. Nie ma zadnych komplikacji? I w ogole jakie gry odpale na galaxy S advance? Taki nfs:mw pojdzie?

 

Model GT-I9070P, android 2.3.6. Numer wersji GINGERBREAD.BOLK1 ,modem I9070PXXLK4

Napisal, ze ma takie cos. Ktos jakis romik poleca do niego?

Edytowane przez 2razyjot
Odnośnik do komentarza

Chlopaki - galaxy advance ktos rootowal? Kumpel kupil i mu na weekend bede tel. robil. Nie ma zadnych komplikacji? I w ogole jakie gry odpale na galaxy S advance? Taki nfs:mw pojdzie?

 

Model GT-I9070P, android 2.3.6. Numer wersji GINGERBREAD.BOLK1 ,modem I9070PXXLK4

Napisal, ze ma takie cos. Ktos jakis romik poleca do niego?

 

 

Jelly Bean oficjalny z niemiec (działa jako niebrandowany, ma Polski)

 

http://www.ibtimes.co.uk/articles/464783/20130506/galaxy-s-advance-i9070p-android412-xxlpd-jellybean.htm

Odnośnik do komentarza

Ale to jest z rootem od razu czy jak? Jak go odinem wgram to jeszcze osobno roota robic jakos czy co? I jakbym cos uwalil to ten jego soft zadnego recovery pewnie nie ma.

 

Roota nie ma bo to soft samsunga ale przez download mide odinem zawsze uratujesz telefon. root i custom recovery po wgraniu softu.

Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Trochę cięższy orzech do zgryzienia. Android ze średnio niskiej półki vs. telefon na WP8, który też niby nie jest high-endem, ale na tej platformie to nie ważne czy masz HTC8S czy Lumię 920 - i tak bardzo szybko to zapier.dala.

 

Weź napisz czego oczekujesz od komóry. Jeżeli chcesz zmieniać se ikonki, tapety, grać w gry i używać aplikacji, w których nie idzie się często na kompromis, to bierz tego soniacza.

 

Ale jak masz w planach wchodzenie raz na jakiś czas na neta, sprawdzenie poczty i dzwonienie (!) to bierz HTC.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

No ja bardziej skłaniam się ku HTC bo ten telefon mi pokazali w sklepie i mi się podoba, co do Sony Xperii to mam teraz Xperie Neo V, więc Android (4.0). Powiem że system mi pasował, póki nie zobaczyłem u znajomego Windozy, zdaje się że Lumia 610. Jest zaj.ebiście szybki, prosty i wygodny. Android na mojej Xperii chodzi wolniej zdecydowanie. Otwartość androida jest fajna dla kogoś, kto chce to wykorzystać czyli gra w gierki i ściąga wiele aplikacji. Ja  na telefonie nie gram i grać nie będę, a i na szukanie ciekawych, mniej lub bardziej potrzebnych aplikacji nie mam ochoty.

 

Telefon to dla mnie podstawowe funkcje telefonu + net, muza i może parę aplikacji jak GPS chociażby. Nic więcej.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

No ja bardziej skłaniam się ku HTC bo ten telefon mi pokazali w sklepie i mi się podoba, co do Sony Xperii to mam teraz Xperie Neo V, więc Android (4.0). Powiem że system mi pasował, póki nie zobaczyłem u znajomego Windozy, zdaje się że Lumia 610. Jest zaj.ebiście szybki, prosty i wygodny. Android na mojej Xperii chodzi wolniej zdecydowanie. Otwartość androida jest fajna dla kogoś, kto chce to wykorzystać czyli gra w gierki i ściąga wiele aplikacji. Ja  na telefonie nie gram i grać nie będę, a i na szukanie ciekawych, mniej lub bardziej potrzebnych aplikacji nie mam ochoty.

 

Telefon to dla mnie podstawowe funkcje telefonu + net, muza i może parę aplikacji jak GPS chociażby. Nic więcej.

 

 

J poza ekranem jest we wszystkim gorsza od Neo v.

 

Domyślam się ze plus i chyba mix, to najlepiej wez ace 2.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...