Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Po jazdach z nexusem, ktore nadal trwaja, boje sie cokolwiek zrobic ;-)

 

Z tego co pamiętam to miałeś problemy z Nexusem 7? Sam się przymierzam do kupna, sprzęt za 1500 więc myślałem że jest porządny zwłaszcza że jest związany z Google, barachła raczej by nie firmowali. Mógłbyś napisać co ci sie zepsuło w tym Neksie i czemu masz z nim jazdy? Chodzi o sam sprzęt czy (pipi)owy serwis i użeranie się z Asusem?

Odnośnik do komentarza

Panowie, jaki będzie najlepszy wybór w cenie 600-700zl?

Moj obecny tel zdechl i wlasnie rozgladam sie za jakims smartfonem w tej cenie, byleby sie w kieszeni zmiescil ale obstawiam ze w tej cenie wielkich wodotryskow nie ebdzie ;)

Jak coś z androidem chcesz to weź Samsung S Advance lub Xperia L - do 700 zł powinno ci się udać wyrwanie praktycznie nowego telefonu, Xperia L z Orange ma zablokowany bootloader, więc jak będziesz chciał się bawić w custom-romy to zapomnij o możliwości zmiany kernela. 

Sam się non stop rozglądam za czymś nowym i te brałem pod uwagę w przypadku androida.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gdzie kupileś? Warto wiedzieć, żeby omijać ten sklep skoro ci robią problemy. Trzymanie nowego sprzętu przez miesiąc w serwisie to lekka przesada...

 

Od siebie dodam tylko, że sklep sklepem, jeśli robi problem to omijać, ale sam pracuję w sklepie PC z serwisem i jak coś leci na gwarę to my tu niestety nie mamy nic do gadania :/. Czasem bywa, że niby te dwa tygodnie robocze to plucie w twarz klienta (który przychodzi do nas) i po prostu trzeba tłumaczyć, że serwis to, tamto, a info dokładnego serwis prawie nigdy nie poda...

 

Hitem obecnym u mnie jest laptop Samsunga, który poszedł na gwarę ze względu na uszkodzony napęd (nie domykał się), a dodam, że sprzęt NOWY, zakupiony był w sierpniu. We wrześniu go wysłaliśmy... po 5 tygodniach dostaliśmy informację, że sprzętu nie da się naprawić (WYKRĘCENIE JEDNEJ ŚRUBKI I WYMIANA NAPĘDU) i będzie jego zwrot, o który musimy ubiegać się z dokumentem od Samsunga do hurtowni. NOWY LAPTOP.

 

Także, dajcie trochę kredytu sklepowi, chyba, że MichAelisowi faktycznie jakoś podpadli ;-).

 

Co do tematu, MichAelis - HTC One +1, polecam. Na razie mam go póltora miecha i zmiana może dopiero będzie, gdy N5 się zjawi u nas. Może.

Odnośnik do komentarza

Mam htc od wczoraj, nic nie bede pisal bo nie mialem czasu sie pobawic. Wykonanie swietne, ale przy note2 malutki ;-)

 

Co do historii sklepu. Chodzi o proline.

Nexus padl mi po tygodniu, oddalem do sklepu ze chce wymianke na podstawie niezgodnosci towaru z umowa. Stwierdzilem ze sprzet dzialajacy tydzien to przesada ;-) przyjeli powiedzieli ze dadza znac na pismie w 14 dni. Napisali ze kontaktuja sie z swrwisem celem diagnostyki i ze sie ustosunkuja do mojej prosby jak bedzie odpowiedz z serwisu. So far spoko.

Po tygodniu od pisma dostaje telefon ze tablet do odbioru. Pytam wymieniony, czy co? On mowi przyjedzie pan pogadamy. Przychodze a oni mowia ze tablet sprawny i dziala xd biore go faktycznie wlacza sie wczesniej nie chcial. Staram sie go zawiesic jak porzednio nic. Dziala. I mowia ze serwis powiedzial co maja zrobic i tablet sie "odwiesil". Bylem w kropce, ja przez kilka dni nie moglem nawet recovery wlaczyc a u nich dziala. Faktycznie moze mi sie zweisil za mocno, a ze bylem za granica to jakos nie przykladalem sie do tego. No ale na (pipi) 14 dni go trzymali. Wracam do domu. Tablet dziala normalnie. Na drugi dzien rano to samo, zawiechy i tablet niezywy. Nie wiem co z nim zrobili, twierdzili ze nic. Ale nawet z serwisem sie nie kontaktowali. Wyslalem go do asusa bo nie chcialem znowu czekac dwa tygogodnie zeby powiedzieli ze tablet dziala. W serwisie okazalo ze padla plyta glowna i do wymiany xd

Moglem znowu do sklepu isc, ale nie chcialem czekac. Mam nadzieje ze naprawia dobrze.

Odnośnik do komentarza

Wymiana płyty, jeśli dokumenty są ok to powinno być przełożenie elementu więc powinno się udać jakoś to załatwić. Ale przejścia słabe przy czym się zdarzają. Ja mam teraz takie coś: mamy w sklepie (internetowym) drukareczkę Samsunga, starszą ale dawała radę. Ok 200 stron dziennie. Coś zaczęło szwankować (ale ma 5 lat) a że POLEGAMY na niej, tzn musimy drukować zamówienia, to po prostu nie możemy nie mieć drukarki sprawnej. Kupa tonerów (drukarka laserowa, czarno-biała) więc jak zaczęły się problemy stwierdziliśmy, że szukamy drukarki kompatybilnej z tymi samymi tonerami. No i ... nie ma innej. Z tymi tonerami jest kompatybilna drukarka właśnie ta i tylko kilka starszych. Po poszukiwaniach znalazłem w sklepie JAKIMŚ TAM drukarkę dokładnie taką samą, nową tylko leżącą gdzieś w magazynie i ją zakpupiliśmy. Drukarka po 14 dniach zaczęła robić taki numerek - drukuje 4 strony i pisze, że jest zacięcie. Szukamy - nie ma zacięcia. Wystarczy otworzyć klapkę od tonera i nagle zacięcie "magicznie" znika ale... po kolejnych 4 znowu to samo i znowu. Wyobraźcie sobie ile razy trzeba to robić przy 200 stronach ;-)

 

I teraz - do serwisu i po 2 dniach - jest ok. Zabieram i u nas po 2 dniach DOKŁADNIE to samo. Zawiozłem i wrzuciłem na DropBox'a filmik jak to wygląda w praktyce żeby mi nie mówili, że wszystko jest ok. Przerąbane, drukarka jest NOWA zupełnie, nie otwarta był na 100%. Co o tym myśleć? :-)

Odnośnik do komentarza

I teraz - do serwisu i po 2 dniach - jest ok. Zabieram i u nas po 2 dniach DOKŁADNIE to samo. Zawiozłem i wrzuciłem na DropBox'a filmik jak to wygląda w praktyce żeby mi nie mówili, że wszystko jest ok. Przerąbane, drukarka jest NOWA zupełnie, nie otwarta był na 100%. Co o tym myśleć? :-)

 

Po prostu jest po swoim czasie gwarancyjnym :P. W sensie, że leżała za długo na magazynie haha, żartuję oczywiście.

 

Co do eksploatacji w firmie, pomyślcie o drukarkach laserowych HP. Przykładowo bodajże model 1102 (chyba, nie mam czasu zerkać) lub 1132 (wielofunkcyjne chyba), a tonery w zależności - zamienniki Actisa po 50 zł do max 80 zł (4 ryzy papieru idzie na nich przedrukować).

 

Przynajmniej tak ja polecam w swoim sklepie ludziom. A co do serwisu, jakby nie był na gwarancji to szybciej i pewniej by zrobił "nasz" znachor od drukarek. To zacinanie to dosyć częsty powód w Samsungach. Takie uroki sprzętu.

 

Offtop się nam zrobił, ale ciekawy chociaż :P.

 

Zmieniam fony średnio co 3 miechy, żeby za wiele na nich nie tracić i ciągle coś ciekawego/nowego próbować. Kusi mnie obecnie wymiana HTC One na LG G2. Czekam na pierwsze "macanko" Nexusa 5 i w sumie nie wiem co robić. Niby jeszcze mam z półtora miecha czasu na siedzenie na One. A i z chęcią bym go dłużej przetrzymał, dizajn jest genialny dla mnie. No i o. W kropce jestem :P. Jest dobrze, nic więcej nie potrzeba, ale to wiecie... to tak jakbym miał możliwość kupna PS4 i myślał na przesiadce z PS3... Niby tyle do ogarnia na PS3, w cholerę zabawy jeszcze, ale tu zerka tak coś nowego :P.

Odnośnik do komentarza

No gdzie. Ona do dzisiaj nie potrafi MMSa wysłać. Ja jej chyba kupię jakąś Lumię na Allegro. VAT odliczę, wyjdzie to samo. Taką kobiecą, ale z dobrym aparatem, szybką i responsywną. Będzie jej odpowiadał. Z nowym systemem. Ale mniejszą, niż 4.7. Co mi polecicie?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

720? Ekran 4.3 cala.

 

Chyba najlepszy wybór. Spoko cena i spoko telefon. Ale o ile ekran 4.3 cala, to bryła telefonu wciąż duża, wielkości S3.

 

No ja nie mam tych Lumii więc mi ciężko jest ocenić w sumie. Mam 1 osobę która ma ale mi się nie podoba klient email, jakieś ramki dziwne wyświetla tam, gdzie ich nie powinno być :confused:

 

No mi się nic w Lumiach nie podoba, oprócz przyzwoitej jakości wykonania i dużej responsywności interfejsu. Ale moja mama nie ma e-maila, więc...

A nie lepiej po prostu kupić jej jakiś normalny tel ? Nokię z klawiatura czy taniego Blackberry ?

 

I tak chyba zrobię. Blackberry ledwo zipie, ale wciąż robią ładne i bardzo dobrze wykonane telefony, dla kobiet bardzo poręczne. I mają klawiaturę qwerty.

Odnośnik do komentarza

5 dni z note 3 i jestem z tego telefonu nadal za(pipi)iscie zadowolony. Najbardziej obawialem sie jego rozmiarow, ale nawet w dosc waskich spodniach miesci sie do kieszeni bez problemu i praktycznie go nie czuc. Pewnie gorzej jest jak sie siedzi, ale nawet majac mnieszy telefon zawsze go wyjmowalem. Ekran rakieta, bateria nawet 2 dni trzyma bez jakiegos specjalnego oszczedzania. To ze jest szybki, obraz zyleta to chyba kazdy wie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...