Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Moto G może mozesz sprawdzić? Mam przed sobą dziewczyny, odpalam Spotify i wielkiej róznicy nie słyszę. Słuchaliśmy też w aucie przez kabelek do AUX i też było ok ale nie jestem audiofilem jakimś. Najlepiej jakbyś sprawdził. Podłaczyłem słuchawki ze swojego SGS4 i jak dla mnie jest ok, słuchać się da. Nawet jakieś basy są. Może na starym sofcie tak było? Mamy najnowszego KitKata na nim, może to się poprawiło.

Odnośnik do komentarza

Przymierzam się do kupna smarkfona i zainteresował mnie Pentagram Monster. Konkretnie X5.

Chciałbym wiedzieć, jak się sprawuje, czy nie zamula itd.

 

Ewentualnie czy dostanę za tę cenę coś na czym bez zamuły przejrzę forumcia, fejsika, jutuba i generalnie neta, co będzie miało mapę, gpsa, kompas i takie pierdołki przydatne w wyprawach, na czym od biedy pogram w jakieś popierdółki, posłucham muzy, pstryknę fotkę, jak nie będę akurat tachał lustra? No i co będzie miało taką baterię?

Odnośnik do komentarza

Normalna S4ka z pseudo-skórą z tyłu. Telefon ujdzie w tłoku :-) N5 prawie nigdzie nie chcą dać, sam szukałem. Jak ci TW nie przeszkadza to spoko, jak nie masz romy Google Play Edition, niezłego, bardzo stabilnego CyanogenModa oficjalnego albo kompilowanego przez koleżkę od romu GPe (teraz na nim jadę i jest bardzo dobrze) także do wyboru do koloru :-) Jak się bawić lubisz oczywiście.

Odnośnik do komentarza

Dobre pytanie. Na pewno nie chcę wydawać dwóch kafli na telefon. Ani nawet 1500. Te okolice tysiąca albo dziewięć stów za Monster X5 byłyby do zaakceptowania, jeśli miałby to, co chcę, długo trzymała bateria, żebym nie musiał codziennie ładować i żeby nie zamulał jak niektóre tanie sprzęty, które widzę czasami (telefony, tablety czy o zgrozo telewizory).

Odnośnik do komentarza

Po prostu o tego monstera NIKT nie dba. Jest problem to jest i będzie. Dodatkowo jakość softu i opinia o ich serwisie mnie by odpychała. Czysty tzn bez nakładki na system które zmienia to jak wygląda cały system ale najczęściej dodaje lagi w działaniu (chociaż HTC i SONY są akceptowalne, gorzej z koreańczykami czyli LG i Samsungiem). Moto jest dobra jakościowo, ma energooszczędne bebechy, trzyma 2 dni na baterii jak nie wiadomo czego nie robisz (słuchanie muzy, dzwonienie, trochę neta i rano ładowany teraz ma 53%). No i masz raczej wolny od bugów soft, obecnie 4.4 kitkat a monster to 4.1 i nowszego nie będzie. Nie brałbym go - jak będzie jakiś błąd to to nie jest laptop z Windowsem że przeinstalujesz sobie sterownik i będzie działać. W androidzie jest zdecydowanie gorzej.

 

Nie namawiam cię na MOTO G i nic więcej, raczej odwodzę cię od Pentragrama, MyPhone'a itd. Można znaleźć coś starszego renomowanej firmy a nie chińskiego składaka z polską nalepką. Miałem tablet od tej klasy producenta i uwierz mi, będzie nieszczęśliwy jak to kupisz.

 

Możesz wziąc S3 Lte i dokupić Zerolemon baterię 7000 mah i będziesz miał 4 dni bez ładowania. Nie warto brać tych tanizn bo się zawiedziesz.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Aaaa, i właśnie wychodzi (amazon angielski pokazuje że 30 czerwca w europie) Moto G 4G. Różnią go 2 rzeczy - LTE i slot SD oraz tylko opcja 8gb. Ale pewnie aparat będzie umiał zapisać zdjęcia na SD więc te 8 powinno starczyć a i LTE to fajna opcja szczególnie że np w PLAY internet w zasięgu LTE jeśli go mamy, nie zalicza pobierania ani wysyłania do naszego limitu. Fajna sprawa która pozwala korzystać np. ze spotify nawet w małych pakietach bez ograniczeń :-) Zwykła MotoG ma 3G tylko więc cały net jest zliczany i odejmowany od pakietu.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to teraz mi pomóżcie. W temacie telefonów pojęcie mam tak na poziomie 2/10. Szukam czegoś w cenie do 800-900 zł.

Oglądałem często polecaną tutaj Moto G, ale… Jednym z głównych aspektów jakie biore pod uwage to dobra jakość zdjęć. A to chyba jedna z największych wad Motoroli...

Za tą cene nie oczekuje cudów, ale może coś niezłego za tą cene uda nie znaleźć. Myślałem o Samsungu S3, iPhonie 4S, może jakiejś Nokii. Proszę fachowców o porady:).

Odnośnik do komentarza

Ja myślałem o korzystaniu z aero, więc telefon musiałby też mieć dwa sloty na sim.

Możesz na allegro kupić stosowny hardware do telefonu, sprawuje się dobrze. Googluj "dual sim adapter".

 

 

@up

 

Ja galaxy s3 brałbym z 2 gb ramu. Fotki robi dobre, soft nawet od samsunga na 2 gb działa zadowalająco. Może koledzy coś innego polecą.

Odnośnik do komentarza

Dual sim to dla mnie czarna magia, nie mam pojęcia co jest. Wiem że moto ma wersje g w dualu ale pewnie nie w Europie. U nas topowe są tylko single. Prędkość netu w Aero to krew z nosa więc najpierw zobacz ile się na tym strony ładują żebyś nie był zaskoczony. Taryfa komórkowa z 1 GB netu bez telefonu to 50 zł na miesiąc. Aero jest bardzo wolne.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to teraz mi pomóżcie. W temacie telefonów pojęcie mam tak na poziomie 2/10. Szukam czegoś w cenie do 800-900 zł.

Oglądałem często polecaną tutaj Moto G, ale… Jednym z głównych aspektów jakie biore pod uwage to dobra jakość zdjęć. A to chyba jedna z największych wad Motoroli...

Za tą cene nie oczekuje cudów, ale może coś niezłego za tą cene uda nie znaleźć. Myślałem o Samsungu S3, iPhonie 4S, może jakiejś Nokii. Proszę fachowców o porady:).

 

za te pieniądze odpuść sobie Moto G

 

fajny telefon ale za 500 zł, marny aparat i brak slotu na karty.

myślałem nad kupnem tego modelu i bardzo dobrze zrobiłem kupując S3, nie wyobrażam sobie korzystania z telefonu który ma tylko 16gb wbudowanej pamięci a nie wspominam juz o tych śmiesznych 8.

Odnośnik do komentarza

30tego czerwca wyjdzie wersja z SD w Europie.

 

Jeśli można mieć wersję S3 za tą samą kasę to też raczej brałbym S3. Lepszy aparat, karta, bateria wyjmowalna i kupa akcesoriów na rynku. Archidroid i w sumie wszystko ładnie lata. Zmienić tylko kilka aplikacji, Launcher (może być darmowa NOVA jak ktoś nie chce płacić, i tak 3x więcej możliwości ma niż TW Launcher), Dialer (może być ten z AOSP, każdy jest lepszy od Samsungowego) no i Xposed z paroma dodatkami i telefon jest spoko. Jak się da to LTE lepiej. 

 

Moto zaczyna się starzeć, cena nie spada a spada np. Samsungów i innych. SGS4 można mieć za 1400, N5 za 1100-1200, SGS3 spada (nie wiem na ile) więc to 800-900 robi się fajny wybór. Szczególnie, że PRZED S3 naprawdę nie było aż tylu fajnych modeli (SGS2? Bitch please) ale teraz, kiedy te nowe modele aż tyle nie wnoszą, robi się dobry klimat na starsze modele i używki. Mi się podoba Moto ze względu na nowego Andka zawsze, dobry czas na baterii i czysciutki, płynny soft. Moja połówka jest bardzo zawolona. Na Touchwizie na start może się nieco zrazić do Androida całego, a powinno się zrazić co najwyżej do Samsunga :-)

Odnośnik do komentarza

Nie, ja nigdy się nie przejmowałem usuwaniem kont z poprzednich telefonów. Spróbuj wywalić to, co masz już w Kontach (w Ustawieniach) i zalogować się na nowo.

To znaczy przejmowałem się (bo jak sprzedajesz komuś telefon to raczej bez Twoich danych), ale jak masz dwa albo więcej telefonów to nie ma problemu, by na nich cały czas było konto. Poprzedni telefon nie ma tutaj nic do rzeczy.

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Miałem tak na Note2 jak instalowaniem Cyanogenmoda i zapomniałem doinstalować paczkę apk z aplikacjami Google. W twoim romie te aplikacje są już wbudowane, więc nie powinno być problemu. Po wyczyszczeniu One, zalogowałem się na nim dla sprawdzenia, czy wszystko jest git.

 

Hmm, a weź walnij mu reseta. Po kilku minutach pojawi ci się ekran konfiguracji i może załapie. A jak nie, to wrzuć na kartę roma Android Revolution albo Google Play Edition i zainstaluj przez Recovery.

 

Tylko mówię, to i tak jest dziwne, bo ja się normalnie logowałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...