Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie dopłacanie? Nie widziałem by sprzedawali dwa różne zestawy, jeden droższy o 200zł a drugi tańszy i bez słuchawek. Na pudełku nie ma też żadnej wzmianki o tym, czy słuchawki są czy nie. No i ja nie mam lepszych słuchawek, póki co jestem zmuszony do korzystania z byle jakich, które były dołączone do poprzedniej Xperii Tipo. Nie wiem jak można akceptować wybrakowane zestawy, a potem z radością na twarzy iść do sklepu i dokupić drogie słuchawki, dlatego, że nie było ich w komplecie :)

No jak kto woli.

 

Sam telefon wydaje się być całkiem fajny.

Odnośnik do komentarza

No chyba oczywiste, że oni ich nie wyczarowują. Telefon musi być droższy przez taki dodatek. Chyba oczywiste, że bez niego powinien być tańszy... o wartość owego dodatku. Nie ma może dwóch pakietów oficjalnie z taką alternatywą, ale chyba masz na tyle wyobraźni, by widzieć, że się znikąd, bez kosztów, te słuchawki nie pojawiają tylko dlatego, że są w opakowaniu na telefon.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem konkretnie jak wygląda to w praktyce ale wychodzi na to, że urządzenie dalej jest takie samo jak było, ma tylko większy ekran. Z MOTO G 1 można wyciągnąć minusy - słaby aparat, jakość "dotyku" (kładąc go koło flagowca jest lag w dotyku), to moje główne zarzuty. G2 to nie jest nowy telefon tylko refresh, bardzo mało jest zmienione. Dalej nie ma LTE z tego co wyczytałem a jest różnica, ja tam nie mam zamiaru brać nic bez LTE już.

 

Ja mam za to pytanie do LUDZI Z WIELKIMI POTWORAMI. Otóż, zastanawiam się nad 6" ale nie wiem czy dam radę. Nie chce mi się nosić tabletu, bardzo podoba mi się Huawei Mate 7 (który mimo takiej nazwy ma 6 cali ;-) ) i zastanawiam się, czy ktoś z Was ma jakieś urządzenie 6" albo blisko 5.7". Chodzi mi o SZCZERĄ wypowiedź, rzeczywiste wady (uwieranie w kieszeni ;-) ) itp. Będę niezmiernie wdzięczny za ludzie podejście kogoś kto naprawdę ma lub miał takie urządzenie (Note, HTC One Max itp).

 

EDIT: Doczytałem (fajna recka http://arstechnica.com/gadgets/2014/09/review-the-new-moto-g-doesnt-change-much-but-still-a-steal-at-179/2/ ) i Moto G 2 ma lepsze aparaty. A tak poza tym dalej nie ma LTE w ogóle i najszybszej wersji 3G, więc tutaj wygląda jak pierwszy model Moto G za to ma wejście na MicroSD i wersja DualSim będzie lepiej dostępna (jest w europie). Z minusów - taka sama bateria + większy ekran = krótszy czas działania i tak jest niestety w tym przypadku.

 

Tak zupełnie z innej strony to mojej kobiety MotoG zaczęło wariować, chyba coś jest z modemem. Rozłącza często podczas pierwszych 15-20 sekund rozmowy. Drugie połączenie jest ok. Nie wiem czy to Play czy inna przyczyna, mój S4 nie ma żadnych takich problemów.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem gdzie to pytanie wrzucić, dam tutaj. Czy ta bateria wygląda na podróbę? http://allegro.pl/nowa-bateria-lg-bl-53qh-optimus-p880-l9-p760-fv23-i4615037549.html

Ceny u każdego sprzedawcy są podobne, data produkcji lipiec 2014 (taką dostałem). Jednakże traci 20% pojemności praktycznie po kwadransie od naładowania :/ Ładuję rano do 100%, wsiadam na rower i w robocie mam już 80%. Potem stopniowo się stabilizuje, ale poniżej 30% znowu leci w oczach. Finalnie dnia nawet nie wytrzyma, gdzie moja stara bateria (2012) rozładowuje się dość stopniowo, a nie takimi partiami.

Do reklamacji zatem, czy może po prostu "niektóre typy tak mają"?

Odnośnik do komentarza

Stało się. Kupiłem sobie tego LG G3. Rozważałem różne opcje, podobają mi się nowe Xperie, ale jednak cenowo za nowość podatku koszmarnego nie będę płacił. 

 

Mam tego eldżika jakieś 2 tygodnie, może 3 i póki co jestem zadowolony, naprawdę :) 

 

Z wyglądu wiadomo, prześliczny, ale mimo wszystko opakowałem go w futerał spigena i dokupiłem jakieś szkło hartowane (damn, kawał osłony na ekran). Nie jest już tak piękny, ale za to naprawdę solidnie się teraz prezentuje.

 

Jeżeli chodzi o performance, ja nie zauważam jakichś problemów z przycinaniem czy tego typu rzeczy. Nie jestem świrem, który liczy klatki, więc w ogóle nie dostrzegam takich problemów. Jednocześnie jestem dość wymagającym użytkownikiem i w moim przypadku bilans wychodzi jak najbardziej na plus. Oczywiście znalazłbym rzeczy, które moim zdaniem nie mają prawa się dziać, np. wychodząc z aplikacji zdarza się, że pokazany już zostaje pulpit, ale tapeta doczytuje się po powiedzmy 0.5 - 1.0 sekundzie (wtf?). Nie jest to problem, który nie daje mi spać, ale wydaje mi się, że nie powinien jednak w tej klasie występować.

Przy grach, hmmm, no ciężko mi porównać do czegoś, bo nie bawiłem się innymi topowcami, ale np w Real Racing jak gram to wszystko hula, chociaż przy większej zadymie, jak 20 aut jest to potrafi być nie do końca płynnie. Modern Combat 4 grałem, też fajnie śmiga wszystko. Nie wiem co będzie jakbym usiadł na dłuższy czas do grania, czy po nagrzaniu się (bo oczywiście jak każdy sprzęt i ten się nagrzewa) będą jakieś dramatyczne spadki. W reckach piszą, że tak, sam się nie mogę wypowiedzieć bo raczej nie siadam i nie gram na telefonie godziny, a np 15-20 min i tyle. Mała przerwa :) 

 

Bateria trzyma zadziwiająco fajnie. W ciągu dnia po pare razy razy tych kilka minut gram, sprawdzam fejsbuki i inne, odpisuje na sms, pogadam też coś zawsze każdego dnia, i nie bałbym się, że np od rana mając 100% wróce do domu z rozładowanym. Np w tej chwili mam 12% baterii, szacuje mi że jeszcze ze 4 godziny pociągnie, a ładowałem go w środę tuż przed snem (odłączyłem przed położeniem się spać gdy było 100%). W międzyczasie jak mówię, pograłem w Real Racing parę wyscióg, w angry birds rozwaliłem parę świń, w Triple Town troszkę, facebook i inne głupoty. Sieć włączona non stop na zmiane z WIFI (jak mam WIFI no to tylko to zostawiam włączone). Ekran większość czasu przyciemniony, bo nie licząc pełnego słońca, po co komu takie coś co razi po gałach.

 

Podsumowując, jestem mega zadowolony. Po przesiadce z sgs2, prawie 3 letniego, rozducponego, zalanego, trzymającego 6 godzin - wygrałem. GOTY

Odnośnik do komentarza

"Najlepszy" można różnie rozumieć. Możesz sobie obczaić porównia na różnych telefonach, np. Nokii, iPhone'a i Samsunga.

 

http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=3&idPhone1=5451&idPhone2=5447&idPhone3=4910

 

 

Jak dla mnie Lumia, np. 1020, robi lepsze zdjęcia niż Samsung. Jakby gdzieś znaleźć zdjęcia robione w ciemnych pomieszczeniach, to by różnica była jeszcze bardziej widoczna. Ale Samsung zdaniem większości osób ma drugie najlepsze. Pojawia się też LG (w tej cenie G2).

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

The Verge Note 2 oceniło na 8.5, a Note 3 na 8.2, wiec postepu jakiegos brak. Nie bawilem sie, ale dla mnie za duzy. 

 

Z recki, plusy - swietna wydajnosc, bardzo dobra bateria, wygląd. Minusy - Za duzy dla wiekszosci ludzi, slabe zastosowanie rysika, touch wiz

 

http://www.theverge.com/2013/10/1/4787994/samsung-galaxy-note-3-review

Odnośnik do komentarza

Miniamlnie wiekszy od Note 2. Jednak duzo przemawia za tym ze jest wydajniejszy. Choc obecnie Note 2 to petarda w porwnaniu z tym co mialem swego czasu. LG 4XHD. Mam zagwozdke bo roznica w cenie nie jest kolosalna a moge miec lepsze bebechy.

Edytowane przez ChevChelios
Odnośnik do komentarza

Choc obecnie Note 2 to petarda w porwnaniu z tym co mialem swego czasu. LG 4XHD.

Napisz coś więcej - chodzi o wydajność, komfort dużego wyświetlacza? Sam mam obecnie LG 4X HD i ekran 4.7" wydaje się spoko, ale nie pogardziłbym większym. Wydajność wzrosła znacznie po factory resecie i wyczyszczeniu śmieci po roku instalowania gierek (bo potrafił już dławić się i kaszleć krwią przy najprostszych operacjach). A Note 2 lub 3 kusi mnie i w przyszłym roku bym się przesiadł na któryś z nich.

 

Szkoda, że radia FM nie mają :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...