Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Padła mi bondowska Xperia T. Rano wstałem, nie chciała się włączyć. Dałem do naprawy, dumali... 2 miechy i w końcu orzekli, że szlag ją trafił.

 

M4 Aqua chodzi mi po głowie. Przyzwyczaiłem się do tych smartfonów Sony, obecnie też nie dysponuję dużą kasą, więc szukam czegoś z niższej półki. Pomyślałem o tym M4.

 

Nie grozi mu szybkie pójście do piachu i jest funkcjonalny?

Spalona prawdopodobnie płyta główna. Nic nie zrobisz. Bierz lepiej jakiś model z rodziny Z. Nawet Compact. Wszystko niżej tylko drażni. Bawiłem się m4 u kumpla bo kupił córce i niewiem dlaczego ale xperia T zdecydowanie bardziej mi pasowała jeżeli chodzi o jakość i płynność użytkowania.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam zamiar sprzedać swojego LG G2, po roku użytkowania (kupiony jako używany), w lutym kończy mi się gwarancja i zastanawiam się co kupić.

Waham się między LG G3 a Galaxy S5 (nie neo) ewentualnie Xiomi Redmi Note 3, kwota do 900-1000zł. I nie wiem co wybrać. Jakieś sugestie, ewentualnie inne propozycje? HTC z zasady odpada(nie pasuje mi).

Odnośnik do komentarza

Rezok ja sam chciałem wziąć G3 2 miesiące temu. Była jakaś mega promocja za Czarny Piątek na G Flex 2, ale się nie załapałem jednak okazało się, że w komisie był nowy za 1150 zł. Przeanalizowałem za i przeciw i dla mnie ekran FullHD>QHD bo mniej zużywa baterii czyli dłużej trzyma i niby jest bardziej wydajny w testach. Minęły 2 miesiące i jestem zadowolony. Tylko ekran może się komuś niepodobać bo ma tak jakby ziarno, jednak kontrast i czerń w ekranie POLED niszczy.

Ze słabych punktów wymieniłbym mało funkcjonalny aparat, choć robi całkiem fajne zdjęcia i mega filmy.

Odnośnik do komentarza

Wiesz co - G3 miał dość energożerny ten ekran ale to idzie do przodu. Ja myślałem tak jak ty ale po S4 przerobionym na GPe i po OnePlus One chciałem Nexusa - 5 był za mały jednak to wziąłem 6 i jest do dziś bardzo zadowolony. Dużo na nim czytam, przeglądam neta, maile i czasem coś robię na biegu w shellu po ssh i się bardzo sprawdza. Co do QHD to nie jest on potrzebny, ok - nie widać pixeli na FHD, z tym się zgodzę absolutnie ALE... ma to taki sam plus jak przy PC z ekranem 15" i rozdziałką 1600x900 a 1920x1080 - przy tym samym albo podobnym rozmiarze ekranu masz większą przestrzeń roboczą, na niektórych stronach widzisz więcej szczegółów bez zooma itd. Nie jest to konieczne ale jest fajen na dużym ekranie typu 5.5 i 6. Oczywiście ważne żeby ekran nie żarł od groma i żeby też układ GFX sobie z tym radził bez zadyszki - jak ma ciąć to nie ma sensu. W N6 jest ok dla mnie, nawet bardzo. POLED to chyba AMOLED - jeśli o takim piszesz do dla mnie też AMOLED > reszta. Minus to że się wypala nieco. Szczególnie jak długo jest na nim coś w stałym kolorze (android i jego belki i paski). Miałem wypalony S4 i mam N6 - dobrze się trzeba przyjrzeć ale tak jest.

 

Porównywałem ekran do OnePlusa który w ogóle ma słaby i do Motoroli X Play żony i AMOLED rządzi dla mnie bezapelacyjnie. Jest - efekt skalowania można chyba osiągnąć przez zmianę gęstości w andku z rootem ale u mnie zawsze psuje to jakieś aplikacje i nie działa mi wtedy dobrze Swiftkey a bez niego już nie umiem pisać ;-)

 

Ogólnie G2 (piszę do REZOKA) to dobry telefon, ja bym Cyanogenmoda wrzucił bo dla mnie soft od LG to koszmar i bym używał dalej.

Odnośnik do komentarza

Witam. Poszukuję telefonu, ale sęk w tym że nie typowego smartfonu "z wygladu". Może być coś z klapką, klasyczny, qwerty- byle nie cały dotykowy. Podstawa to wifi i byle można było w miare komfortowo przeglądnąć internet. Aparat system, i inne bzdety to sprawa drugorzędna dla mnie. Zainteresował mnie lg wine. Polecacie coś panowie z własnego doświadczenia? Za wszelkie opinie będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza

Sprawdź sobie słuchawki Blackberry, osobiście nigdy nie używałem ale jak nie chcesz typowego smarta to coś Ci tam powinno spasować. Ostatni telefon "klasyczny" jaki używałem to nokia E52, w robocie często siedziałem na nim w necie ale obecnie z jego ekranem to chyba już by było ciężko.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ciężko coś polecić jak dostepny z klapek jest właśnie tylko wine. Doogee narazie dopiero zapowiedział model T7 (zapowiada się ciekawie choć to doogee także tego). Jeszcze slider od BB jest. Blackberry Priv. Bardzo ładny i kompletnie nie wart takiej kasy. Bedzie za 1500 bedzie można rozważyć ew zakup.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś użytkowałem e72, najlepsze co mnie spotkało z telefonów, ale została zalana sokiem i padła. Teraz ponad 2 lata mam lumie 920. Telefon fajny, ale strach zostawić przy dziecku(córa drugi raz doprawiła ekran :D )gabaryty nie te i z chęcią bym wrócił do zgrabnego telefonu

Odnośnik do komentarza

Ok moja rodzicielka jest już chyba emocjonalnie przekonana by posiadać swego 1szego dotykowca. Szkoda jednak kasy na jakiś porządny sprzęt jeżeli mimo wszystko by jej android nie podszedł a jako że lubuję się w chinczykach to pomyślałem że za 399 zł nic lepszego niż homtom ht7 nie kupię. Chyba dobry wybór jak na 1szy tel który ma za zadanie posłużyć max rok. Dyskutujmy.

Odnośnik do komentarza

No widzisz chca zarobic, te za 2300 zl to identyko co za 3000. Jednak cena 2300 to i tak wygorowana, poniewaz dokladasz 300 stowy i masz iP6s. Powiem Wam ,ze zdziwilem sie ze ceny 6S w wersji 64GB tak szybko spadly. Cholera, w sierpniu musze pchnac swojego i mam nadzieje ze wyciagne za niego jeszcze dobra gotowke. Wtedy to chyba przerzuce sie na iP7 Plus

Edytowane przez Mroku333
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...