Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mogę przedłużyć umowę i muszę wybrać nowy telefon. Teraz mogę wybrać z :

 

-Huawei P8 Lite Dual SIM

-Sony Xperia M4 Aqua

-Samsung Galaxy J5

-HTC Desire 626

-HTC Desire 820

-Samsung Galaxy S5 Neo

 

Wiem że to raczej padaki niż telefony jednak nie chcę zwiększać abonamentu żeby mieć tańszy telefon. Ogólnie to nie grywam na telefonie i używam przeważnie do fb i internet jednak jak by się na którymś z nich udało zagrać to byłaby malina. Pomóżcie :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jakiś telefonik do 8 stówek, coś o parametrach zbliżonych lub lepszych od Nexusa 4, a jednocześnie tak, żebym się zamknął w budżecie. Wolałbym nowy, ale jakimiś dobrymi, szeroko dostępnymi modelami używanymi, to bym nie pogardził. Najlepiej taki mało awaryjny model, z Androidem. 

Edytowane przez WiekszyZiemniak
Odnośnik do komentarza

Polecam szukać LG G2, super telefon. Niedawno sprzedałem G2 po roku użytkowania i w krótkim czasie przerobiłem Xperię Z1, LG G3 i Galaxy S5. Wniosek: nie warto nic droższego brać, G2 to niedościgniony telefon w kwocie do 8stówek. Możesz ewentualnie poszukać jakiejś zadbanej używki. Swojego sprzedałem za 6stówek a był idealny.

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie fakt, że przy G2 dalej LG trzyma się przyciski ekranowe Menu i że zaśmieca swoją skórkę 2 przesuwakami, oraz to że jest opcja na MAX 32gb to jest to w takich kwotach super telefon. Dla mnie soft jest do zaorania na start ale bateria, ekran i wydajność naprawdę są wystarczające w zupełności. 

 

Jeśli ktoś z was ma nieco więcej siana albo ma firmę i może sobie VAT odliczyć to polecam Moto X Play - za przyjemną kwotę jest NOWY telefon, z gwarancją, niezłą baterią, najnowszym andkiem, ekranem 5.5 i miejsce na SD. Do tego LTE. Minus to brak żyroskopy (dziwna sprawa, ale nie ma. Obrót ekranu łapie inny czujnik i działa niezawodnie ale nie można grać w gry które go wymagają) i nieco trzeszczące przyciski. A tak do aparat dobry, za chyba 1400 brutto ciężko o coś fajniejszego i nowego. 

Odnośnik do komentarza

Czy nowe modele srajfonów mają lepsze baterie? W IP5 ładuję baterie ze 4 x dziennie. Można oszaleć.

 

Bateria w moim iPhone 6s dziala do 7h max. Dosyc sporo z niego korzystam(Poczta,Twitter,Safari,YouTube,smsy, dzwonienie itd.), co 1,5 dnia laduje, czyli w pracy podladowuje sobie. Nie mialem porzedniego modelu iP, ale w 5s bateria byla lepsza niz teraz w moim 6s.

 

W tym roku biore iP7 Plus, tego wiekszego. 4'7 cala styka mi ale jednak sprobuje 5,5 :)

Odnośnik do komentarza

Większy ekran korci i jednak ta mityczna "jedna ręka" przestała być wyznacznikiem. Więcej czasu człowiek czyta na tych telefonach. Ja na moim 6" jak muszę to i serwerami pod RDP i SSH się łączę. Na IP4 czy nawet IP5 nie wyobrażam sobie tego - oczy by mi wypłynęły chyba :-)

 

Z testów na jakie trafiłem to jedyne dobre baterie są w Plusach - tam telefon działa zdecydowanie dłużej.

 

Na Androidach warto inwestować w coś co ma Marshmallow (Andek 6). Funkcja Doze robi to, co od dawna było w IP czyli jak telefon leży to prawie nic nie zużywa. Android ma inną filozofię i tam procesy mogą chodzić pomimo zmniejszenia programu. Na iOS jest to mocno ograniczone. Doze usypia takie procesy jak wykrywa że telefon leży. W zwykłym użytkowaniu nic się nie zmienia ale jak telefon zostanie nienaładowany na noc, to mi zjada do 5-7% a potrafił wcześniej 20%.

 

Jak macie możliwość to wgrywajcie 6kę.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Niedawno dostałem służbową xperię e4. Telefon używany jedynie do dzwonienia, poczty, ew, przeglądania załączników. Jestem ekstremalnie zaskoczony długością działania na baterii. Poczta to exchange w trybie push. 

 

Korzystam z appki Smart Connect z następującymi ustawieniami.

1. weekend - tylko gsm

2. w tygodniu

- 7:30 - 16.00 - 3g, podświetlenie automatyczne,

- 16:30-20.00 wifi, podświetlenie 40%

- 20:00-6.30 - tylko gsm, podświetlenie minimalne

 

Z kolei na Lumii 735 jak bym nie korzystał to stałe 2 dni.

 

Telefon ładowany w piątek wieczorem, mój wynik, najzabawniejsze, że taki sam miałem na jakiejś starej nokii :O

2dr6ih4.png

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie fakt, że przy G2 dalej LG trzyma się przyciski ekranowe Menu i że zaśmieca swoją skórkę 2 przesuwakami, oraz to że jest opcja na MAX 32gb to jest to w takich kwotach super telefon. Dla mnie soft jest do zaorania na start ale bateria, ekran i wydajność naprawdę są wystarczające w zupełności. 

 

Jeśli ktoś z was ma nieco więcej siana albo ma firmę i może sobie VAT odliczyć to polecam Moto X Play - za przyjemną kwotę jest NOWY telefon, z gwarancją, niezłą baterią, najnowszym andkiem, ekranem 5.5 i miejsce na SD. Do tego LTE. Minus to brak żyroskopy (dziwna sprawa, ale nie ma. Obrót ekranu łapie inny czujnik i działa niezawodnie ale nie można grać w gry które go wymagają) i nieco trzeszczące przyciski. A tak do aparat dobry, za chyba 1400 brutto ciężko o coś fajniejszego i nowego. 

 

powtarzasz się, jestes strasznie podniecony faktem ze znasz się na softach, w tym całym powtarzaniu się i podneiceniu zapominasz że duzo ludzi lubi soft LG g2 a jeszcze wieksza grupa nawet nie wypowiada się bo po prostu im pasuje.

 

Użytkuje dwa lata, i całe to (pipi)enie ze soft jest chu,jowy napełnia mnie smiechem.

 

Ale z tymi chinczykami to dobrze ze zauwazyles, o tym nie wiedziałem.

 

edit: pomijam ze kompletnie nie rozumiem zdania "trzyma się przyciski ekranowe Menu i że zaśmieca swoją skórkę 2 przesuwakami" jakis bełkot.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Hmm, strasznie miły jesteś widzę... Jak nie chcesz czytać moich wpisów to mnie zignoruj, nie widzę problemu. Ja na ciebie nie najeżdżam.

 

LG G2:

 

LG-G2-review-2013-screenshot-qslide-quic

 

Być może coś się zmieniło, ale jak widzisz przycisk po prawej to MENU a nie szybkie przełączanie. Google prosi, żeby odchodzić od takiego układu ale pewnie ktoś go lubi. Przy ściągnięciu belki, to co wyżej, masz kupę dziwnych rzeczy których często nie można było wyłączyć a które powoduję, że trzeba się nieźle naszukać powiadomień, to mnie uderzyło jak korzystałem z G2 przez chwilę. W starym LG żony ich soft był bardzo wolny, po zmianie na jakiegoś CM system chodził przynajmniej znośnie i zabijał ciągle aplikacji bo miał więcej wolnego ramu.

 

Nie chwalę się wiedzą "o softach". Piszę jakie mam odczucia, poleciłem też telefon który jest w mojej opinii dobry w swojej cenie. Jak nie masz wiedzy nt. temat to poczytaj sobie na XDA. Jak nie chcesz to tego nie rób, nikt cię nie zmusza.

 

Co do softu jeszcze, to jak masz G2 2 lata i to twój jedyny telefon to ok ale z całym szacunkiem nie masz wtedy porównania i nie piszę tego złośliwie. Podobnie jest z Samsungiem w którym często animacje tną na maksa a telefon bez skórek nie ma takich zacięć. Jak ktoś ma całe życie Samsungi to dla niego to jest normalne.

 

Android z wersji na wersji chodzi raczej szybkiej (czasem upgrade coś psuje, ale wgrany od podstaw niemal zawsze chodzi lepiej niż poprzedni) a nie wiem na której wersji stanął LG G2 oficjalnie. Jest to na tyle dobry telefon, że nowym softem można osiągnąć efekt porównywalny z przesiadką na zupełnie nowe urządzenie. Po co wtedy inwestować? 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co napisać poza tym ze te rzeczy o g2 to jakies chyba nieaktualne rzeczy.

 

Ja mam na lollipopie kwadrat kółko trojkąt, czyli przelaczanie, home, i cofanie, tak samo mam na tab s samsunga.

Wiec to chyba nie takie dziwne ułożenie, pomijam już kogo interesuje o co prosi google?

 

Druga sprawa te belki  rozwijane, jak nie zaznaczysz tych opjonalnych pierdół to po rozwinieciu masz tylko jasnosc i głosność, plus powiadomienia i subskrypcje na żadanie.

 

Wszystko to co później napisałes to kompletnie nie wiem po co. Po co gdybania że mam kontakt tylko  z tym telefonem?

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

Tak samo po co pisać, że się "znam ja softach", że się powtarzam itp? Po co ty takie rzeczy napisałeś? Ty jesteś złośliwy ale ja nie mogę? Aha.

 

Jeśli to poprawili to cudownie. Do 4.4.2 (telefon już jest nieco na rynku) nie mogłem przełączyć tego przycisku trzeciego na przełączanie a Menu jest mało użyteczne w tej chwili.

 

Nie wiem kogo interesuje co zaleca Google no ale mimo wszystko oni piszą Androida i tworzą API. Jak się nie trzymają producenci przynajmniej głównych założeń i wytycznych to wychodzą różne nieprzewidziane utrudnienia w stylu powiadomień, które trzeba znaleźć, bo są bardzo nisko albo tak jak w przypadku Huawei - grupowanie powiadomień w szarym kolorze na czarnym tle - co bardzo utrudnia odczytanie ich w ogóle, szczególnie jak jest jasno.

 

p8-google-bugs.jpg

 

Po prostu trzymanie się tych zaleceń wychodzi na dobre wszystkim - ale można się nie trzymać, pewnie. To otwarty system i można wszystko zrobić.

 

Tutaj znalazłem kiedyś informacje, że na Lolipopie oficjalnym nie wszystko działa idealnie ale już nie mam z nim styczności więc nie wiem na ile te informacje są rzetelne. Trochę ludzi się wypowiada: http://forum.android.com.pl/topic/226003-stock-rom-v30b-bugi-lollipop-i-braki-w-stosunku-do-kk/

 

Ja poza tym napisałem że to MOJA opinia a nie jakichś ekspertów. Nie jest to jak widać twoja opinia i ja to szanuje, masz do swojej prawo. Tak jak ja mam prawo do swojej. Nie bawmy się w jakieś prztyczki, po co? Masz G2, jesteś zadowolony, ok.

Odnośnik do komentarza

No ok, to ustalmy cos:

 

kompletnie nie znam się na telefonach ,ale z doświadczenia z paroma modelami  wiem że mogę polecić g2.

 

Ty się znasz na telefonach i opowiadasz  o tym modelu nieaktualne bzdury.

 

Jako pewien autorytet  w temacie już conajmniej 3 raz źle piszesz  o tym modelu wiec postanowiłem zareagować i napisać jak jest.

Odnośnik do komentarza

Opowiedziałem o nieaktualnej wersji, to się zgadza. Mam jakieś tam swoje zarzuty ale nie będę ich tu w sumie poruszał, nie ma to sensu za bardzo.

 

Nie piszę źle o modelu, piszę o sofcie, telefon jest ok. Soft mógłby być po prostu lepszy wg mnie ale to są gusta więc kończę ten wątek.

 

Jakimś minusem może być brak wsparcia już i fakt, że oficjalnych poprawek już nie będzie ale to też nie dla każdego ma znaczenie.

 

I podtrzymuję swoją opinię o tych chinczykach, to nie to samo i mają problemy w polskich sieciach.

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...