Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

ja tylko napisze dwie rzeczy.

 

1) lg g2

 

 

2) brałbym g3 ponieważ lnia flagowców ma się nijak do tego co ty masz.

 

Ja po uzywaniu  samsung ace 2 myslalem ze te samsungi to jakies totalne złomy  z zapychajaca sie pamiecia.

 

 

a, wziales zetke.

Edytowane przez milan
Odnośnik do komentarza

G2 ma szwagier, zadowolony jest. No jedynie co boli to ten brak slotu na karte pamięci, no poebało twórców. Bez tego brałbym już dawno G2.

 

G3 nawet spoko, ale przesadzona rozdzielczość ponoć ma negatywny wpływ na wydajność aplikacji. Tak czy inaczej, zaraz zacznę się bawić w migrację danych z LG 4X na Z2 :lapka: I w końcu może odpalę Fallout Shelter, by zbudować więcej niż 6 pięter oraz 100+ mieszkańców bez zawieszania się gry co chwilę.

Odnośnik do komentarza

Xperia ma lipny aparat, więc szczerze to lepiej brać G3 albo G Flex 2 które chodzą w podobnych cenach, albo ew One M8.

Lipny po zrobieniu nieudolnie roota i utracie kluczy DRM.

Miałem 2 lata pierwszą Zetkę ragus:) i nigdy tel. nie wypadł mi z jakiejś sporej wysokości, do tego plastikowy case na tył, po jego zdjęciu, telefon wyglądał jak nowy. Jeszcze w zlewie umyłem i sprzedałem za chyba 700 zł na Allegro :)

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Panowie, wczoraj miałem dziwną akcję na telefonie. Wlaczylem w pociągu komórkowy transfer danych no i odpaliłem google chrome. Wchodzę na stronkę o kartach(hobby), jak to często robię od kilku miesięcy no i pojawia sie komunikat na bialym tle, że tel zawirusowany, kliknij itp. itd. Font użyty jakby oficjalny, z google, logo też. Proboje wrócić, wyskakuje jakieś (pipi) " czy aby chcesz wrocic" szybko wyłączyłem transfer i zamknąłem aplikacje.

Po kilku minutach sms o tresci:

 

PIN do serwisu POBIERZ to: 25313 Wpisz PIN na stronie www aby aktywować usługę

z numeru 8717

 

oczywiscie nic nie zrobiłem.

Teraz pytanie: co robic? tel zawirusowany, czy zhakowany? moze jakoś go sformatować? tylko nie chciałbym stracić numerów.

Odnośnik do komentarza

Najgorzej, jak się w tle ustawia gotowa wiadomość sms premium i tylko milimetry dzielą nas od kliknięcia przycisku "wyślij".

Banny, użyj Opery (mini albo classic, nie pamiętam, bardzo lightowa przeglądarka), a nie Chroma.

 

 

?

 

co do przeglądarki, nie mogę usunąć z telefonu chrome :/ 

 

Czy powinienem jakoś wyczyscić tel?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz telefon czysty, stockowy, to aplikacje Google które były już zainstalowane są wrzucone jako apki systemowe i najwyżej można je wyłączyć, nie można idinstalować. Na iOS jest tak samo - aplikacji od Apple zainstalowanych z systemem usunąć nie można.

P.S. Oczywiście, jak macie zrootowany telefon to jest to do zrobienia. Przy roocie można zainstalować program np. AdAway który ściąga ciągle uaktualniane adresy IP serwerów z reklamami i blokuje je w całym systemie. Nie widać jakichś 95% reklam na WWW i w aplikacjach bo system nie może się z tymi systemami połączyć.

Edytowane przez NemoKOF
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Najgorzej, jak się w tle ustawia gotowa wiadomość sms premium i tylko milimetry dzielą nas od kliknięcia przycisku "wyślij".

Banny, użyj Opery (mini albo classic, nie pamiętam, bardzo lightowa przeglądarka), a nie Chroma.

 

 

?

 

co do przeglądarki, nie mogę usunąć z telefonu chrome :/ 

 

Czy powinienem jakoś wyczyscić tel?

 

Ja teraz na tablecie, nawet nie bawię się w root, nie chcę mi się siedzieć cały dzień i grzebać, instalować, podłączać itp. Ale jeżeli Ty masz możliwość to zrootuj telefon, np. jakąś prosta apką - Kingo Root (nie stracisz danych, a root potrwa minutę, tyle że może nie obsługiwać Twojego telefonu).

Bez roota, tak jak Nemo wspomniał, możesz w opcjach powyłączać apki. Wyobraź sobie, że mi nVidia pobiera Fallout Sheltera, mimo, że tego gów.na nie chce. Wyłączyłem w ustawieniach/aplikacje, tak jak i ich:

aplikacja google

cloud print

dysk

fallout shelter

filmy google play

gmail

google japanese input

hangouts

kalkulator (na tablecie niepotrzebny:)

klawiatura android (aosp)

klawiatura koreanski

kontakty (na tablecie, po co mi)

mapy

metoda wprowadzania zhuyin

muzyka google play

nvidia dabbler

pobrane

squid

zdjęcia

 

Po prostu wkur.wiają mnie niepotrzebne ikony w menu. Bym miał roota, to bym to skasował, a tak chociaż wyłączę :) może zawsze to jakaś prędkość do przodu.

 

Wyżej pogrubiłeś, co napisałem o tym smsie. No więc, kiedyś przeglądałem redtuba, albo inną stronę i wyskoczyło okienko z reklamą, znikło i pojawiła mi się wiadomość sms, już gotowa do wysłania pod płatny numer. Nie był to żaden screen, tylko widocznie jakiś skrypt ze strony dorwał się do wiadomości smsowych. I gdybym kliknął przypadkiem wyślij, pewnie bym stracił i ze 30 zł jako płatna subskrypcja. Trza uważać :)

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Szybkie pytanko dla posiadaczy z2. Jaki macie kolor kwadracika "powodziowego" pod zaslepkami? Ja mam czerwony, ale facet upiera sie, ze kontaktu z woda telefon nie mial. :/

 

Edit: chyba ze to nie detektor wilgoci, a kumpel mnie w blad wprowadzil. Czytam teraz, ze to reset button xd

Edytowane przez _Red_
Odnośnik do komentarza

Z tego co sie orientuje bazując na 1szej Ztce  to kwadracik "powodziowy" jest koloru bialego, w byłej pracy koleś przycebulił i kupił Ztke o 50 zł taniej na giełdzie niż u Janusza na stoisku i miał kolor czerwony czyli kontakt z wodą był. Także Red albo w Z2 są inne kolory "powodziowe" albo koleś sciemnia albo sam nie był 1szym właścicielem.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co się wydarzyło ale od kilku dni mój G2 chodzi jak w trybie turbo. Od aktualizacji do Lollipopa zwolnił w stosunku do KK, a teraz znów chodzi jak burza. Nie wiem o co chodzi bo nic z nim nie robiłem. Cofam wszystkie złe słowa i polecam!!!

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...