Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widzę problemu w podłączeniu kawałka kabla z przejściówka. Słuchawek uzywazm tylko gdy biegam lub gdy jadę autem (aux). Zatem podłączam jedna przejściówkę na stałe w aucie i jedna na stałe do słuchawek i problem z głowy. W ogóle totlanie bezprzewodowy telefon, nawet bez wejścia USB, to pewnie kwestia czasu i Apple pewnie zrobi to jako pierwsze. Oczywiście sprzedając to jako jakies cudo inżynierii :) Muszą tylko wreszcie zrobić te bezprzewodowe ładowanie i sru z tematem. Worlds first wireless smatrphone!!

 

Kalinho_PL

Edytowane przez Kalinho_PL
Odnośnik do komentarza

A tego nie wiem, nie mam. Chyba, żeby to działało to tył nie może być w tym miejscu ladowania metalowy, tak się niektóry firmy tłumaczyły.

 

EDIT: Nie ma już zaproszeń na zakup OnePlus 3. Efekt? Cytat: Estimated availability: Ships within 7 weeks

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

No ogólnie spece zakładają, że taki będzie nowy iPhone, nie teraz, ale może za rok albo dwa. Ekran AMOLED, front i tył pokryty szkłem, bezprzewodowe ładowanie - to są raczej przewidywane nowe tricki. Apple zatrudniło ostatnio trochę ludzi od takich technologii. Nawet uBeam, czyli ładowanie na odległość ultradźwiękiem - ale póki co nie wiadomo, czy możliwe jest zrobienie tej technologii w bezpieczny dla człowieka sposób.

 

Teraz do ładowania bezprzewodowo iPhone'a są takie całe 3rd party "etui" że obciągasz telefon, wkładasz we wtyka i ładujesz.

 

 

 

Brak jacka. W izolacji, sporo za tym przemawia. Jack i wzmacniacz zajmują sporo miejsca jak na standardy telefonu.  Ekranu się używa (grubość wraz z AMOLED-em spada do minimum, choć zobaczymy czy da się to zrobić z ładnym obrazem na komórce), a obecne baterie nie doczekały się na razie żadnej alternatywy "zmniejszającej", ale cała reszta objętości telefonu została już zminiaturyzowana na maksa. Jack to jack, ale wzmacniacz przy okazji poświęca swoją jakość na rzecz rozmiaru. Słuchawki robione specjalnie pod port lightning mogą/muszą mieć samodzielny wzmacniacz, i znacząco z tego skorzystać. To oznacza lepszy dźwięk w "takich samych" (kosztujących w produkcji tyle samo) słuchawkach. Wada, wiadomo - to będa musiały być specjalne słuchawki, i to tylko do iPhone'a, większość firm które ja cenię za niskie ceny raczej nie będą robić takich odpowiedników, częściej to będą designerskie zabawki z przesadzoną ceną. Ale jak ktoś kupuje telefon za 3000 zł to co, nie zapłaci 300 za słuchawki, które zapewne będą znacznie bardziej "ponadczasowe"...

 

Ale z czasem... może spokojnie rozwinąć się rynek słuchawek do telefonów każdej firmy, za którym pójdzie lepsza wydajność cenowa, przecież target jest dość duży.

 

Beatsy osiągnęły taki etap, że w sumie ludzie tak bardzo po nich jadą, że są to aż niedoceniane słuchawki. Swoje kosztują, ale też mogą to być nieźle grające słuchawki.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Ogorek taki geniusz, zna sie na wszystkim: na sluchawkach, na polityce, na sporcie, na grach, na bog wie czym jeszcze i tak nedznie mu sie zyje. A przepraszam, w kuchni ma tylko problemy. No i jeszcze pisze jakies bzdury o sluchawkach wspominajac o wzmacniaczu w kontekscie sluchawek pod port Lightning.

 

Mnostwo firm zacznie robic sluchawki pod applowskie usb, zarowno drogie modele jak i tanie chinskie badziewie.

 

 

Uwielbiam czytac jego posty.

Odnośnik do komentarza

Do IP7 będzie można podłączyć każde obecne i przyszłe słuchawki na samym jacku więc generalnie nie będzie żadnego problemu.

 

Problem ze słuchawkami po USB jest taki, że są to urządzenia usb. O ile jack to zwykły analogowy wtyk, i można go wsadzać i wyciągać, o tyle Lightning czy już USB to urządzenia systemowe, więc szybkie zmiany mogą być niemożliwe z powodu niewykrycia sprzętu w czasie. Ale kto co chwilę przypina słuchawki.

Odnośnik do komentarza

Ja ciągle odpinam i przypinam. Ale urządzenia "systemowe"? Co masz na myśli? Jak to oprogramujesz odpowiednio to będzie działać, mi szkoda dodatkowego kableka czy chocby jak ładować i mieć słuchawki? Bo na USB już teraz są headseaty które działają na PC bez problemu, można odpinać i przypinać i jest ok, nawet potrafią działać na Androidzie przez OTG jak jest sterownik w kernelu. Mi chodzi o robienie jednego złącza do wszystkiego gdzie jack jako wtyk jest starszy niż każdy z nas i jest pewnego rodzaju standardem. Zawsze na końcu słuchawek musi być przetwornik analogowo cyfrowy bo my nie słyszymy cyferek tylko fale analogowe. Szkoda mi po prostu, że niedługo będę MUSIAŁ mieć jakieś przejściówki bo jak będę chciał posłuchać czegoś w wyrze jak żona śpi a telefon będzie padał to trzeba będzie jakąś przelotkę podłączyć żeby jednocześnie telefon ładować i mieć słuchawki.

 

Taka sama sytuacja jak w Macbooku z jednym złączem USB 3.1 typ C. Żeby mieć COKOLWIEK + ŁADOWARKA musisz kupić jakieś przejściówki. Chora sytuacja :-(

Odnośnik do komentarza

No właśnie o tym pisze, usb to urządzenie obsługiwane przez sterownik. Jack to wtyk analogowy, przez który idzie prąd. Jak wtyczka do kontaktu. Jeżeli coś jest obsługiwane przez system, tak jak usb to wiążą się z tym wszystkie ewentualne wady jakie mogą wystąpić, czyli lag wykrycia, zwiecha etc.

 

W Apple przejsciowki to nie bug, to jest feature hehe

Odnośnik do komentarza

Nie znam się na tym ale moto z nie ma też Jacka i ma przejściówkę usb-c na Jack. Nie widać żeby tam strasznie dużo było zaszyte elektroniki.

 

No nie wiem jak to jest w Moto Z zrobione, nie jestem pewien czy można i jaki wzmacniacz zostawić w środku przez złącze cyfrowe, czy to jest w przejściówce. Ale mówiłem o możliwym wariancie zrobienia tego dobrze. I pomijając niewygodę, może to być tak ogólnie lepsze niż rozwiązanie z jackiem. Na iPhone'a już są dostępne drogaśne słuchawki na port lightning ze wzmacniaczem w kablu, Audeze EL-8. I chyba też trochę innych, tańszych. Mają one też kabel jack, ale na lightning brzmią lepiej. Być może choćby dlatego, że wzmacniacz w słuchawkach oznacza, że producent może sobie dobrać taki, który najlepiej pasuje do specyfiki danych słuchawek. Ogólnie przetarcie w temacie zrobiono że pomimo że jest to dodatkowy koszt, może samo w sobie się opłacać.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No właśnie o tym pisze, usb to urządzenie obsługiwane przez sterownik. Jack to wtyk analogowy, przez który idzie prąd. Jak wtyczka do kontaktu. Jeżeli coś jest obsługiwane przez system, tak jak usb to wiążą się z tym wszystkie ewentualne wady jakie mogą wystąpić, czyli lag wykrycia, zwiecha etc.

 

W Apple przejsciowki to nie bug, to jest feature hehe

 

W Apple to płać i płacz.

Odnośnik do komentarza

Stratnego formatu mdr. DJ-e używają całkiem często empetrójek, kwestia słyszalnej różnicy wobec CD jest bardzo kontrowersyjna (oczywiście mp3 wysokiej jakości). Na dowolnym sprzęcie, nawet koncertowym. W takim zakresie jak puszczanie sobie czegoś z telefonu to jest maaaasa potencjału sprzętowego robiącego różnicę w doznaniach, zanim się rozbijesz o fakt, że mp3 to "stratny format" mdr.

 

Jak cię nie obchodzi dźwięk ale chcesz coś tam słyszeć to cóż, tak jak mówiłem - do telefonu za 1500 zł kupisz osobne słuchawki za 50 zł i również w tym przypadku można to uznać za nie jakiś ogromny problem, choć lekką niewygodę. Ogólnie to nie wiem, czy chcę upowszechnienia takiego standardu, ale jak mówię, ma to pewien sens i pewne zalety.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...