Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

7 wrzesnia konferencja Apple. Zobaczymy co pokaza w nowym iPhonie, jesli telefon bedzie mial nazwe 6SE i malo zmian, to przesiadam sie na Note 7. Smutno, ale co zrobic. W nastepnym roku bedzie 10-lecie iPhone'ow, wiec stawiam, ze wtedy zapowiedza cos niesamowitego. 

 

 

Jesli ta plotka okaze sie prawdziwa i telefon bedzie dostepny w takiej kolorystyce:

 

:wub:  :wub:

 

098528f5-7013-4ae3-9ab5-6eb9c7fc7bbd.jpg

Odnośnik do komentarza

Już sam marketing iPada Pro jest całkiem zabawny. Według Apple jest to... komputer. Ale nie zwykły komputer! Komputer z dotykowym ekranem!

 

Wow!

 

I wcale nie mają dla osoby szukającej małego i poręcznego komputera lepszego rozwiązania niż iPad Pro. Nie-e. Nic a nic.

 

Jaki ja byłem głupi. Mając iPada, kupiłem sobie Macbooka bo potrzebowałem komputera. A przecież mogłem kupić iPada Pro. Przecież te 3 cale więcej to taki gamechanger.

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Ale po co wybiegać tak daleko. Żeby wyświetlić jakiegokolwiek .webm'a, musiałbym:

 

a)pobrać program VLC z AppStore

b)pobrać .webm'a, którego chcę wyświetlić, na iPada

c)wyjść z Safari

d)włączyć aplikację VLC

e)wyświetlić upragnionego .webm'a

 

It just works! Teraz na 13, a nie 10 calach!

Odnośnik do komentarza

Powiem ci, fakt, takie rzeczy nie dzieją się prawie na iPhone'ach (czasem jakieś problemy z update'ami są, ale bardzo rzadko) są za to dość częste na Androidzie jako platformie. Albo update'y które wypierpapier wszytskie dane bez ostrzeżenia (ostatnio Samsung A5 z T-Mobile), albo po update'ach telefon nie nadaję się użytku bo nie działa jakiś feature i trzeba wgrywać jakiś factory image (Moto G3 - przestały działać dane komórkowe, internet tylko na Wifi) i takie tam. Generalnie - tylko Nexusy ;-) OnePlus 2 czekał na Androida 6 do czasu wydania Androida 7 przez Google ;-) - Never Settle kurde albo ma bugi jak w One gdzie nie działał dobrze dotyk przez pół roku po premierze albo np GPSa łapach 10 minut na polu, gdzie Samsung Galaxy Ace 2 za 400 zł łapał w 10 sekund. Także kurde ogólnie i tak Samsung nie jest najgorszy w tym wszystkim co nie zmienia faktu, że ja bym nie brał telefonu z Andkiem za więcej jak 2000. Moim zdaniem po prostu dopłacasz na marketing - Android i tak będzie miał swoje problemy bo NIE JEST PRODUCENTA i nie panują nad nim w 100%. Dla mnie to jakaś logiczna i sensowna suma. Te 3700 za tego Note 7 to jest kuwa niewiele mniej niż ja dałem za lapka 17" z grafiką do grania w miarę. No kurde - za telefon mam tyle dać? Bez jaj :-(

Odnośnik do komentarza

Powiem ci, fakt, takie rzeczy nie dzieją się prawie na iPhone'ach (czasem jakieś problemy z update'ami są, ale bardzo rzadko) są za to dość częste na Androidzie jako platformie. Albo update'y które wypierpapier wszytskie dane bez ostrzeżenia (ostatnio Samsung A5 z T-Mobile), albo po update'ach telefon nie nadaję się użytku bo nie działa jakiś feature i trzeba wgrywać jakiś factory image (Moto G3 - przestały działać dane komórkowe, internet tylko na Wifi) i takie tam. Generalnie - tylko Nexusy ;-) OnePlus 2 czekał na Androida 6 do czasu wydania Androida 7 przez Google ;-) - Never Settle kurde albo ma bugi jak w One gdzie nie działał dobrze dotyk przez pół roku po premierze albo np GPSa łapach 10 minut na polu, gdzie Samsung Galaxy Ace 2 za 400 zł łapał w 10 sekund. Także kurde ogólnie i tak Samsung nie jest najgorszy w tym wszystkim co nie zmienia faktu, że ja bym nie brał telefonu z Andkiem za więcej jak 2000. Moim zdaniem po prostu dopłacasz na marketing - Android i tak będzie miał swoje problemy bo NIE JEST PRODUCENTA i nie panują nad nim w 100%. Dla mnie to jakaś logiczna i sensowna suma. Te 3700 za tego Note 7 to jest kuwa niewiele mniej niż ja dałem za lapka 17" z grafiką do grania w miarę. No kurde - za telefon mam tyle dać? Bez jaj :-(

 

ja przez 3 lata kupowałem flagowce samsunga, miałem S2, S3, Note 2 i Note 3 i nigdy więcej. Nigdy za to nie korzystałem z androida na innym urządzeniu niż Samsung i pewnie nie skorzystam nigdy. Powiem więcej. Nigdy więcej nie kupię sprzętu Samsunga. Mam w rodzinie przypadki gdy płyta grzewcza Samsunga eksplodowała w kuchni, albo piekarnik się przegrzał i prawie spowodował pożar. Inny piekarnik również w trakcie gwarancji się dwukrotnie zepsuł. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak telewizor LCD który przestał działać po 3 latach od kupna. Nigdy więcej :) Dlatego widzę jak ktoś się zachwyca sprzętem Samsunga to mam mimowolny uśmiech na twarzy.

Edytowane przez Szejdj
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Powiem ci, fakt, takie rzeczy nie dzieją się prawie na iPhone'ach (czasem jakieś problemy z update'ami są, ale bardzo rzadko) są za to dość częste na Androidzie jako platformie. Albo update'y które wypierpapier wszytskie dane bez ostrzeżenia (ostatnio Samsung A5 z T-Mobile), albo po update'ach telefon nie nadaję się użytku bo nie działa jakiś feature i trzeba wgrywać jakiś factory image (Moto G3 - przestały działać dane komórkowe, internet tylko na Wifi) i takie tam. Generalnie - tylko Nexusy ;-) OnePlus 2 czekał na Androida 6 do czasu wydania Androida 7 przez Google ;-) - Never Settle kurde albo ma bugi jak w One gdzie nie działał dobrze dotyk przez pół roku po premierze albo np GPSa łapach 10 minut na polu, gdzie Samsung Galaxy Ace 2 za 400 zł łapał w 10 sekund. Także kurde ogólnie i tak Samsung nie jest najgorszy w tym wszystkim co nie zmienia faktu, że ja bym nie brał telefonu z Andkiem za więcej jak 2000. Moim zdaniem po prostu dopłacasz na marketing - Android i tak będzie miał swoje problemy bo NIE JEST PRODUCENTA i nie panują nad nim w 100%. Dla mnie to jakaś logiczna i sensowna suma. Te 3700 za tego Note 7 to jest kuwa niewiele mniej niż ja dałem za lapka 17" z grafiką do grania w miarę. No kurde - za telefon mam tyle dać? Bez jaj :-(

 

ja przez 3 lata kupowałem flagowce samsunga, miałem S2, S3, Note 2 i Note 3 i nigdy więcej. Nigdy za to nie korzystałem z androida na innym urządzeniu niż Samsung i pewnie nie skorzystam nigdy. Powiem więcej. Nigdy więcej nie kupię sprzętu Samsunga. Mam w rodzinie przypadki gdy płyta grzewcza Samsunga eksplodowała w kuchni, albo piekarnik się przegrzał i prawie spowodował pożar. Inny piekarnik również w trakcie gwarancji się dwukrotnie zepsuł. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak telewizor LCD który przestał działać po 3 latach od kupna. Nigdy więcej :) Dlatego widzę jak ktoś się zachwyca sprzętem Samsunga to mam mimowolny uśmiech na twarzy.

 

 

Powiem z doswiadczenia, ze flagowce Samsunga sa teraz bardzo dobre. Jesli ktos nie ma parcia na Note 7, to polecam szczerze S7 Edge. Chodzi elegancko i ma praktycznie wszystko, ale ja jestem taki, ze czesto zmieniam flagowce na nowe. 

 

Wiadomo cena jak cena. Jest sporo alternatyw dla osob ktore nie maja tyle pieniedzy na flagowce z wysokiej polki.  Note 7 jest z przeznaczeniem do celow biznesowych.  Zobacze co pokaze Apple na konferencji 7 wrzesnia i zdecyduje co kupic. 

Odnośnik do komentarza

Gdyby ktoś był ciekawy i zastanwiał się czy warto brać G4 dla aparatu, to zdecydowanie warto. Miałem okazje zrobić kilka fotek.

 

a4115c547c61a6595e95662c8dd09573.jpg

 

38f771dce172a88f50dc8fdf3c9caba3.jpg

 

Robi bardzo dobre zdjęcia przy małym świetle. I to bez zbyt długiego czasu naświetlania więc można je zrobić z ręki.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Oprócz telefonów to od samsunga też niczego nie polecam. Oni specjalnie postarzają wszystkie swoje produkty AGD i RTV. Sam używam już jakiejś średniej klasy telefonu A5 na 2016 i mi to pasuje. W środku karta siedzi już 128 gb i jest dobrze, kontroluje wszystkie aktualizacje, co nie potrzebne skreślam i wyrzucam a co przydatne zostawiam. Porządek musi być. 

Odnośnik do komentarza

Jak robiłem remont i gadałem z ludźmi to też mówili - bierz AGD firm które robię AGD. Mam każdy sprzęt innej firmy chyba (Bosch, Siemens, Sharp (mikrofala najtańsza), lodówka to zaszalałem, Liebherr) i w sumie wszystko działa jak należy. Na razie 5 lat czy 4 i nie mam zastrzeżeń. Patrzyłem też co mają po prostu ludzi i co działa latami. Liebherr to przegiąłem ale chciałem NIC nie robić, nie rozmrażać i mieć półki na warzywa i owoce i to mam + kostkarka (w lato nieoceniona). Pralka to patrzyłem co mają kobiety w rodzinie i Boscha mają i nie narzekają to wziąłem. Samsung robi WSZYSTKO a nie da się robić wszystkiego dobrze. Dobrze robili kompy, mają niezłe telefony pralki bym nie brał. 

 

Przypomniało mi się - kompów już nie robią w europie ale mili naprawdę fajne, cienki i wydajne konstrukcje z dobrymi bateriami. Miałem tego z 10 sztuk, każda działa, niezłe matryce matowe, wszystko śmiga do dziś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...