Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Polecam wszystkim The Witch

 

Z pozoru prosta historia - oto mamy rodzinę wypędzoną do głuszy przez lokalną społeczność. Niewiele czasu minie, nim familijna sielanka dobiegnie końca. Bardzo dobra główna rola, aktorstwo dzieciaków nie irytuje, nastrojowa muzyka, rewelacyjne zdjęcia. Co istotne film nie epatuje flakami i innymi strachami, a mimo to trzyma w napięciu. Jeśli przyjąć wersję, że

za wszystkim stoi tylko jedna "wiedźma",

to mamy naprawdę ciekawy twist (cenie sobie filmy z subiektywną fabułą). Powiew świeżości w skostniałym gatunku :lapka:

Edytowane przez stoodio
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Polecam wszystkim The Witch

 

Z pozoru prosta historia - oto mamy rodzinę wypędzoną do głuszy przez lokalną społeczność. Niewiele czasu minie, nim familijna sielanka dobiegnie końca. Bardzo dobra główna rola, aktorstwo dzieciaków nie irytuje, nastrojowa muzyka, rewelacyjne zdjęcia. Co istotne film nie epatuje flakami i innymi strachami, a mimo to trzyma w napięciu. Jeśli przyjąć wersję, że

za wszystkim stoi tylko jedna "wiedźma",

to mamy naprawdę ciekawy twist (cenie sobie filmy z subiektywną fabułą). Powiew świeżości w skostniałym gatunku :lapka:

 

 

 

no ale wiemy że to nie jedna wiedźma bo na końcu jest cały sabat plus diabeł

 

 

 

Również polecam. Pięknie zrealizowany film.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Według mnie

Samuel nie został porwany przez "czerwonego kapturka", Caleba nie uwiodła "królewna śnieżka" z chatki, a bliźniaków nie pożarła dojąca kozę "wiedźma".

Za to przy wszystkich tych wydarzeniach była obecna jedna i ta sama osoba. Po prostu nie wszystko to co widzimy oczami dziecka jest faktycznie takie, na jakie wygląda.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj oglądałem klasyk: "Lśnienie" Kubricka. Według mnie ten film przetrwał próbę czasu, czuć klimat, pamiętam gdy miałem te 8 lat to sr. ałem ze strachu przez scenę z krwią wylweającą się na hol. Jack Nicholson zagrał świetnie, w przeciwieństwie do tej sztywnej kobiety (nie pamiętam, jak się nazywała), która grała żonę Jacka Torrance'a.

Ocena: 8/10

Wcześniej na TNT oglądałem końcówkę Koszmaru z ulicy wiązów: Zemsta Freddy'ego, taki typowy stary "slasher".

Edytowane przez Solderowy123
Odnośnik do komentarza

Widziałem wczoraj "The Boy" z tegoż roku.

 

Fajna główna bohaterka (minus za nie pokazanie cycków chociaż scena pod prysznicem ok), klimacik posesji na odludziu i dziwnych, starych ludzi. Nie będę pisał o fabule bo dużo można zdradzić ale serio nie jest źle. Jest kilka momentów, że można podskoczyć ale raczej klasyki straszenia tu można znaleźć. Zakończenie zaskakuje i mi podpasowało chociaż osobiście scenę końcową bym wyciął bo to taka obietnica sequella na siłę, pewnie się film dobrze sprzedał w kinie.

 

W zalewie braku straszaków i filmów z fajnym klimatem polecam do zobaczenia samemu na słuchawkach, muzyka i odgłosy robią serio dobrze i stary duży holl, laska ze świeczką i szalejąca burza... :banderas:

 

Bardzo słaby film. Jedyne rzeczy, które go trochę bronią to oczywiście Lauren Cohan, poza tym muzyka całkiem miła oraz ten końcowy twist- mimo, że dziadowski to jednak całkiem ciekawy.

Cała reszta to wesołe kupy płynące do Sewiku na kratę.

 

4/10

Odnośnik do komentarza

Widziałem tam nieco więcej niż ty najwyraźniej, dla mnie 6/10 jak już się bawimy w oceniaczki. Poprawny film moim zdaniem, bardzo słabym bym go nie określał - kwestia gustu. Ja ostatnio rzadko oglądam straszaki więc może i moja ocena na wyrost. :)

 

@Masorz - poleć jakiś świeży w miarę i dobry horror, taki 7-9/10 żeby wciągnąć wieczorem i poprzytulać żonę gdy się boi.

Odnośnik do komentarza

The Battery

 

Ostatnio mnie wzielo na filmy o zombie i ogladam te mniej znane których jeszcze nie widziałem i ten wypadł dla mnie najlepiej. Dwóch typków i pusty swiat po apokalipsie zombie. Jednak bez wielkiego budzetu i zombie.Samej akcji jak na lekarsto ale oglada to sie bardzo dobrze. Fajnie zagrane dwie postacie, dobra muzyka i moge spokojnie dac nawet ocene siedem. Ale za koncowke ktora jest jednak dla mnie słaba to

 

6/10.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie wczoraj The Prowler, bo już mi dość długo zalegał na dysku. Całkiem przyjemny slasher. Zabójca w wojskowym stroju wycina nastolatków m.in. za pomocą wideł. No jest krwawo. W sumie to dla scen morderstw i dla niepokojącej muzyki warto obejrzeć, bo fabularnie to nic specjalnego, a bywa też nużąco.

6/10

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Piszę o tym w "co ostatnio widziałeś" ale na szybko polecam oczywiście Jako w piekle tak i na ziemi oraz kompletnie rozbrajające Last Shift - te dwa tytuły absolutnie mnie przeorały w sobotni wieczór i jako fan horroru jak od dawna czuję się spełniony! 

 

Do szukających starszych tytułów, niedostępnych w sposób legalny oprócz zatoki polecam również wygooglować frazę "kat torrent" - ocean starych tytułów z wciąż działającymi seedami na poziomie 10 mb/s. Kolegom od horrorów polecam! :obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...