Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Parę miesięcy temu w miarę pozytywnie zaskoczyło mnie Dark Was the Night z Kevinem Durandem w roli głównej. Pamiętam, że spodziewałem się crapa, opis na filmwebie nie zachęcał i tym bardziej się miło zdziwiłem. Jest klimat zaszczucia\zagrożenia w małym, odciętym od świata miasteczku pośród lasów, jest intrygująca tajemnica i gęsty klimat. Szkoda tylko, że moim zdaniem

całkowicie spieprzyli końcówkę :/ A ostatnia scena już dobitnie zniweczyła budowane przez cały film napięcie i otoczkę mrocznej tajemnicy



Tym niemniej naprawdę warto zobaczyć :)

 

Lubię horrory tego typu.  W sumie ze wszystkich "podgatunków" najmniej leżą mi chyba te o opętaniach\egzorcyzmach.  W nich najbardziej wszystko wydaje mi się klepane zazwyczaj na jedno kopyto, choć ogólna większość horrorów niby też kopiuje sprawdzone schematy. :dunno:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

2 i 3 część ten sam schemat co w 1? Gwałcona laska, przemiana w morderczynię i oprawcy mają pozamiatane?

 

W 2. tak, w 3... Spoiler dla tych, którzy nie widzieli jedynki:

 

 

Laska z pierwszej części radzi sobie z traumą i odpałami, chodzi na spotkanie grup wsparcia ofiar przemocy, by tam szukać targetów dla swej nieoficjalnej działalności jako taki "babski mściciel" :sorcerer:  

 

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

 

 

It Follows - no klimat ciągłej niepewności był fajnie nakręcony, przekonał mnie, bohaterowie w miarę spoko, żadne znane twarze ale nie trąciło amatorką. Niestety cały misternie budowany klimat zagrożenia legł w gruzach z powodu fabuły, a właściwie sposobu przekazania klątwy dalej. Pomysł fajny, w sumie bardzo dobry i konsekwentnie realizowany i jak dla mnie pogrzebany potencjał. Takie 5/10

 

 

 

Dla mnie w It Follows głównie robił właśnie ten oryginalny pomysł (w końcu coś nowego, co na pierwszy rzut oka nie jedzie na schematach) i klimat, do momentu w którym okazało się, że cała ta "klątwa"

przenosi się przez chędożenie

. Dodatkowo z tej blondyny w głównej roli całkiem niezła doopa, ale, wiadomo, to kwestia gustu. Dla mnie więc mocne 7/10.

 

Eden Lake nie widziałem, ale skoro rzeczesz że takie dobre, to również dopisuję do listy  :good2:

 

 

Obaj piszecie, że w 'It Follows' podobał wam się oryginalny pomysł, po czym psioczycie, że sposób przekazania klątwy był do bani, a to jest przecież jedyna oryginalna rzecz w tym filmie, w jakiś tam sposób go wyróżniająca.

Odnośnik do komentarza

Pomysł był fajny

ze zjawą, że nadciągała powoli i nieuchronnie jak ucieleśnienie zagrożenia, że może to być każdy, fajne było jak się bohater pyta "czy też widzisz tą osobę", postać wielkiego chłopa była super jak wchodził przez te małe drzwi a nikt poza bohaterką tego nie widzi.

Ale wolałem już kasetę VHS przeklętą, zabijające auto niż klątwę

przekazywaną drogą płciową.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie daj się propagandzie! Zawsze tak piszą a później żenada po seansie jak się naczyta tych pieśni pochwalnych. Nie łapie tego hypeu na świetny horror i czekam na 1080p bądź kino, może odwiedzę bo wieki nie byłem chociaż oglądać horror w tłumie ludzi to profanacja.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

They Look Like People (2015)

 

u2ws9Sp.gif

 

Southbound (2015)

 

 

We Are Still Here (2015)

 

NiSQa7Q.jpg

 

Absentia (2011)

 

sVrUsWD.jpg

 

The House of the Devil (2009)

 

g9ZNqSB.jpg

 

Toad Road (2013)

 

9gHnaqZ.jpg

 

The Conspiracy (2013)

 

afRjY84.jpg

 

Resolution (2012)

 

blXXaZs.jpg

 

Excision (2012)

 

ipitNTg.jpg

 

The Invitation (2015)

 

PhaY0B2.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Let Us Prey (2014)

 

EMrhvM5.jpg

 

The Town That Dreaded Sundown (2014)

 

oXwFA0c.jpg

 

Starry Eyes (2013)

 

YBR65wA.jpg

 

Honeymoon (2014)

 

1oD4F4z.jpg

 

The Loved Ones (2009)

 

Fl4fF82.jpg

 

Berberian Sound Studio (2012)

 

iFoSKZQ.jpg

 

Creep (2015)

 

ZanOVA0.png

 

We Are What We Are (2013)

 

LB24oMX.jpg

 

A Girl Walks Home Alone at Night (2014)

 

Rv9cq2O.jpg

 

Kill List (2011)

 

0gUKRIY.jpg

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...