Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

Ja dzisiaj wreszcie obejrzę Let me in.

 

 

Ale tylko oryginalny szwedzki. Co prawda ta amerykańska wersja jest też niczego sobie, ale do skandynawskiej produkcji sporo brakuje.

A kiedy remake z innego kraju jest lepszy jak oryginał? Pewnie sporadyczne przypadki. Nie mniej jednak Szwedzki Let me in lepszy niż remake.

 

najlepszy horror komediowy to moim zdaniem doghouse.

 

fajny był nawet ten 3 czesciowy slasher chyba ze skandynawii, 2 albo 3 cześć chyba działa się w opuszcoznym hotelu a wokół był śnieg, i  słońce nie świeciło. Jak sobie przypomne to napisze.

To był Hotel zła a w oryginale Fritt Vilt. Bardzo fajna pierwsza część.

 

Jak horror komediowy to tylko Dead snow - druga część jak rzadko kiedy lepsza niż jedynka. Polecam.

A najlepszy horror komedia to Evil dead a Army of darkness to wisienka na torcie. Martwica mózgu również zacna.

Odnośnik do komentarza

@c0r - no zawiodłem się trochę. Ogląda się szybko bo trwa 1h20min, nie ma dłużyzn i nudy ale szczerze mówiąc scare jumpy przeciętne a zakończenie z jednej strony fajne i ponure by za chwilę je popsuć irracjonalnymi reakcjami bohaterów. Taki straszak do kina dla nastolatków by w tylnym rzędzie cycki pomacać, ja jako amator takiego kina się zawiodłem i James Wan nie dał rady po prostu. Takie 5/10 żeby o 23 na Polszmacie puścić.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem i cóż, nie zawiodłem się ale i wiele nie oczekiwałem. Film bardzo prosty, dość krótki co na plus, bez zbędnego przedłużania. Jeśli chodzi o sam strach to przyznam że były ze dwa spoko jumpscare'y i parę fajnych motywów (scena z drapaniem o podłogę choćby), ale też bez szału, myślę że dało się wyciągnąć więcej z pomysłu jakim był potwór pojawiający się w ciemności.

 

W pewnym momencie zacząłem odczuwać trochę jakby był to film... familijny? Pewnie to przez kwestie tego dzieciaka plus jego relacje z siostrą i dialogi, dopiero gdy

przyjechali policjanci i ich potwór w fajnym stylu pozabijał

przypomniałem sobie że kurde, oglądam horror. Jeszcze jeden mały zarzut, momentami odnosiłem wrażenie że film jest mocno ponury a klimat gęsty, a zaraz potem czułem po prostu lekki kicz, nie wiem czemu dokładnie, te sceny gdzie potwór rzuca bohaterami przez schody czy coś to jakbym oglądał Straszny Film, nie wiem czy tylko ja to odczułem.

 

Ale generalnie polecam, takie 6/10, dobrze się bawiłem.

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem sobie wczoraj przed snem The Devil Complex, który swego czasu miał na IMDB ocenę powyżej 5, więc sobie czekał.

I ja rozumiem, że budżetowy found footage z trójką "aktorów" i paroma randomowymi statystami, no ale bez przesady - są chyba jakieś minimalne normy jakościowe. :/

 

Dialogi ewidentnie pisane na kolanie, jeśli i nie wymyślane na spontanie, brak jakiegokolwiek suspensu i nawet miejscówka - zaśnieżony las gdzieś w Rumunii, będący lokalnym odpowiednikiem nawiedzonego trójkąta bermudzkiego, nie wygląda ani trochę strasznie. Słonko świeci, niebo błękitne, zero poczucia zagrożenia.

3-/10, bo mimo wszystko dałem radę obejrzeć od początku do końca i las wyglądał przyjemnie sielsko.

 

Cóż, czasem warto obejrzeć jakiś crap, by potem móc lepiej docenić dobre produkcje. Identycznie jak z giereczkami.  :sorcerer:

Edytowane przez Frantik
Odnośnik do komentarza

Obejrzałem to Don't Breathe i zdecydowanie bliżej mi do opinii Wiolka niż Orzeszka, parę głupot i błędów logicznych jest, ale za samo to ile razy wstrzymywałem oddech dam 7/10. Antybohater świetnie wykreowany, na początku lekkim współczuciem można było go darzyć, ale to co odwalał później zmienia jego postrzeganie o 180 stopni. Zakończenie też dosyć okej, dało się to bardziej zje'bać.

 

No ale parę sceny było dennych, jak na przykład

 

 

walka z tym psem w samochodzie. Ja pier'dolę. Żeby ten piesek jakoś chociaż groźnie wyglądał :D No i ciekawe jak ten koleś wydostał się z kajdanek pod koniec jak go skuli. Albo jak zabarykadowali się w tym pokoju, niby bez wyjścia, kraty w oknach, a potem pies skoczył na typa i wypadli przez okno.

 

Odnośnik do komentarza

wytłumacz mi proszę

jakim cudem ten niewidomy wstał po 2 minutach gdy ten jeden włamywacz go uśpił gazem XD no to sie kupy nie trzyma. No i ten początek i koniec XD no jak oni to mogli tak zrobić. No i finał, czego ta laska sie boi? ŻE JĄ ROZPOZNA XD

 

 

Orzech krucyfiksie, hamuj się.

 

Ja to zrozumiałem tak że 

 

laska się nie boi że ją rozpozna, tylko po prostu ślepiec zgodził się na układ, powiedział że złodziei było dwóch i z domu nic nie zginęło, a ona za to nie powiedziała o tym co on miał i co robił w piwnicy. Na początku było wspomniane że bohaterka chce się wyprowadzić z siostrą więc wzięła kasę i wyleciała z miasta.

 

Odnośnik do komentarza

Jako, że zbliża się Halowen, to wypadałby już się zaopatrzyć w dobre pozycje do obejrzenia. Także polecajcie co tam chcecie, tylko może z pominięciem audycji radiowych z lat 30 ubiegłego wieku. Filmy Williama Castle'a mogą być. 

 

Mnie zaciekawiło We are still here, widział ktoś.

Widziałem. Raczej sredni plus denna koncówka. Do obejrzenia na nudny wieczór i zapomnienia.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...