Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A cos wyszlo ostatnio Kinga? Bo ja sie zatrzymalem na Zielonej Mili i sadzilem, ze dalej nic nie bylo. W sumie nie pamietam tez zadnego ch.ujowego filmu (przed ZM) na podstawie jego ksiazek, zawsze trzymaly poziom.

 

 

King ma bardzo dużo złych ekranizacji jego książek czy opowiadań, w zasadzie najlepiej wychodziły filmy, które z horrorem nie mają nic wspólnego (Zielona Mila, Shawshank Redemption, Stań przy Mnie) albo były mocno swobodnymi adaptacjami (Lśnienie, Misery).

Odnośnik do komentarza

Smentarzysko bylo fajne. Ten film co cyganka rzuca urok na typa, zapomnialem tytulu. Pierwsze TO. Carrie. Kuja chyba nie ogladalem. Miasteczka salem tez. Ten o lasce co ja na balu osmieszaja byl roniez ok. Takze na "bardzo duzo" to mi nie wyglada.

Thinner, zaje.bisty. Ta córa cygana dobry lachon był.

Miasteczko salem też swietne, a wiele osób hejtuje. Carrie za to mocno średnio.

Edytowane przez XM.
Odnośnik do komentarza

O Boże, też czytałem Komórkę, ale to była szmira xD. Wolę wierzyć że to jakiś autor widmo napisał tę książkę pod nazwiskiem Kinga, niż że on sam przyłożył do tego rękę. To było tak przewidywalne i infantylne...

 

Mgła z 2007 nie była zła jako ekranizacja moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Smentarzysko bylo fajne. Ten film co cyganka rzuca urok na typa, zapomnialem tytulu. Pierwsze TO. Carrie. Kuja chyba nie ogladalem. Miasteczka salem tez. Ten o lasce co ja na balu osmieszaja byl roniez ok. Takze na "bardzo duzo" to mi nie wyglada.

Książka to dla mnie jeden z topów Kinga. Akcja z odkopywaniem grobu i jeden z najlepszych finałów, jakie napisał Stefan. 

Trailer IT jest wspaniały+ ten dzieciak z ST. Czekam :obama:

Odnośnik do komentarza

 

Smentarzysko bylo fajne. Ten film co cyganka rzuca urok na typa, zapomnialem tytulu. Pierwsze TO. Carrie. Kuja chyba nie ogladalem. Miasteczka salem tez. Ten o lasce co ja na balu osmieszaja byl roniez ok. Takze na "bardzo duzo" to mi nie wyglada.

Thinner, zaje.bisty. Ta córa cygana dobry lachon był.

Miasteczko salem też swietne, a wiele osób hejtuje. Carrie za to mocno średnio.

O Thinner, typ chodl, przypomniales.

 

Z go.wnianych to mi sie przypomnial Dreamcatcher i Mgla ale to filmy post Zielona Mila.

Odnośnik do komentarza

Na podstawie Kinga wyszło ponad 100 produkcji, więc tak, większość jest słabych. Oczywiście każdy ma własne zdanie, ale gdy widzę w dobrych filmach telewizyjnego IT (którego lubię, no, ale nie jest dobrą produkcją :v ) czy Pet Sematary, no to co najwyżej mogę pokiwać głową.

I tak, oczywiście Carrie jest w tych dobrych ekranizacjach, ba!, pewnie jest najlepszą ekranizacją, jednego z najlepszych Kingów.

P.S
Kinga jako pisarza najbardziej szanuję za młodzieńcze pulpowe horrory, w tym był naprawdę dobry. No, ale świat go zapamięta z innych tytułów, choć pewnie jest najbardziej przecenianym pisarzem XX wieku.

Odnośnik do komentarza

No Mroczna Wieża to zdecydowanie jego największe osiągnięcie, oczywiście lubię i cenię, jako dobry przykład literatury gatunkowej. Chociaż seria naturalnie nie jest równa poziomem (szczególnie te po Wizard and the Glass).

A film? Obejrzę, wielkich oczekiwań nie mam, dosłowna adaptacja jest niemożliwa, zobaczymy czy mają jaja na autorskie podejście, za które fani zjadą ich od góry do dołu, jak Kubricka za Lśnienie. Tylko tak widzę szansę na dobry film.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...