Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

"MaXXXine", 2024. Pierwszy film z Uniwersum MaXXXine, jaki widziałem. P*******y (r)ewolucjonista, renegat i wyzwoliciel sztywnej koncepcyjnie ramy gatunkowej kina grozy, w ogóle całej idei horroru/dreszczowca w filmie i serialu. Lubieżny, depresyjny, ale i mający w sobie nadludzki magnetyzm. Jak dla mnie, najlepsza ocena dla "MaXXXine" to: 8/10. Mało tego, w tej produkcji mieliśmy do czynienia z oryginalnym sposobem filmowania, bardzo nietypowym montażem i wstawkami a'la 80's. I to mnie maksymalnie urzekło! 

Odnośnik do komentarza

Ten ,,Egzorcyzm"... wychodzi na to, to takie mocne guilty pleasure wśród obrazów kina tego gatunku. Russell Crowe troszkę zagrał takiego jakby zrezygnowanego chłopa, ot aktora dziadygę. (?) Czyżby celowo zgnuśniał? Bardzo dziwnie patrzy się na tego aktora w takiej roli, w filmie, który byłby do uratowania, gdyby nie zagrał w nim Crowe właśnie. I nie rozumiem, dlaczego do tej pory nie pojawił się sequel "Egzorcysty Papieża"? Bo Sony jak to Sony, tak zapewniało nas o takiej kontynuacji... No a co mamy?! Nic. :Coolface: Damn it!  

 

Ciekawe jest to, że "Kod Zła" (kruci... sam jeszcze na tym kinie grozy/głębokim thrillerze nie byłem! Kruci!) uważa się za ,,film, który jest po prostu zły" - czyli zły dosłownie, jakby napisał go sam diabeł. I właśnie "Kod Zła" zarobił w GBO jak dotychczas około 23 mln. dol. przy budżecie podawanym na ok. 10 mln. dol. Chyba jest nieźle, co?

Odnośnik do komentarza

images?q=tbn:ANd9GcRUrmGVzC7vS5Q8tFxMdbV

 

"Kod Zła" - chyba tytuł idealny, jeśli chodzi o polskie tłumaczenie dla słynnej ostatnio produkcji z Nicolasem Cagem w roli głównej. Sam film, cóż, porażający, skrywający jakąś zakopaną głęboko ideę ,,zła", jego formę, sposób działania, to czym jest lub mogło by być zło w naszym życiu! Operatorsko - inteligentny, wrażliwy, ,,suchy" i intymny twór. Wstawki z początku obrazu, w formie formatu 4/4 (?), czy taśmy Super 8 (?) dają takiego kopa do klimatu i atmosfery filmu, że głowa mała. Coś niesamowitego! Naprawdę, czapki z głów, Nicolas Cage w roli głównej - no a co tam: jak dla mnie kandydat do Oscara w 2025 roku, no a czemu by nie? Film realizowany tak, jakby nagrano go bez żadnego dubla, bez dokrętek, ot za pierwszym razem, jakby to była wstrząsająca historia rozgrywana na żywo! Ode mnie "Kod Zła" otrzymuje ocenę: 10/10 i serduszko, bo ląduje w ulubionych! Oł meeeen! 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 22.07.2024 o 15:30, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał(a):

images?q=tbn:ANd9GcRUrmGVzC7vS5Q8tFxMdbV

 

"Kod Zła" - chyba tytuł idealny, jeśli chodzi o polskie tłumaczenie dla słynnej ostatnio produkcji z Nicolasem Cagem w roli głównej. Sam film, cóż, porażający, skrywający jakąś zakopaną głęboko ideę ,,zła", jego formę, sposób działania, to czym jest lub mogło by być zło w naszym życiu! Operatorsko - inteligentny, wrażliwy, ,,suchy" i intymny twór. Wstawki z początku obrazu, w formie formatu 4/4 (?), czy taśmy Super 8 (?) dają takiego kopa do klimatu i atmosfery filmu, że głowa mała. Coś niesamowitego! Naprawdę, czapki z głów, Nicolas Cage w roli głównej - no a co tam: jak dla mnie kandydat do Oscara w 2025 roku, no a czemu by nie? Film realizowany tak, jakby nagrano go bez żadnego dubla, bez dokrętek, ot za pierwszym razem, jakby to była wstrząsająca historia rozgrywana na żywo! Ode mnie "Kod Zła" otrzymuje ocenę: 10/10 i serduszko, bo ląduje w ulubionych! Oł meeeen! 

 

 

Mnie się podobał i bardzo dobrze się oglądało, ale tak gruba biba to nie była. Rewelacyjny od strony artystycznej i aktorskiej, a napięcie pięknie budowane, ale:

 

Raz: nie był ani trochę tak straszny i złowrogi jak w reckach i komentarzach.

 

Dwa:

Spoiler

Pominięcie faktu, że córka detektywa urodziła się 14-stego wydaje mi się wręcz groteskowym i robiącym z oglądającego idiotę posunięciem.

 

Longlegs za mocno odkryty stracił swoją aurę. Ale rozumiem, że chodziło o to, że jest tylko posłańcem.

 

Był jednak posłańcem diabła. A w związku z tym faktem brakło mi na końcu pierdolnięcia. Czegoś mocnego i przerażającego.

 

Ale finałowa scena w domu bardzo fajna. 

 

Cytat

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...