Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Człowiek (chyba) bez kontaktu z rzeczywistością i niedbający o innych to psychopata lub osoba poważnie chora psychicznie, jeśli ktoś taki zostaje bez opieki to jest równocześnie smutne i straszne oraz odrobinę zrozumiałe - nikt nie chce ciągnąć za sobą worka z gównem. Ty sobie nie zawracasz czterech liter i oczekujesz, że reszta się dostosuje - raczej nie. Twoje głupie i bezsensowne wpisy są wstydem dla normalnych, logicznie myślących ludzi, co żenująca maniera przeklejania postów (podejrzewam, że z jakiegoś generatora AI) tylko potęguje. Jeśli będziesz w to brnął dalej to dostaniesz bana, a wiem że jesteś w stanie normalnie pisać. Masz już swoje lata, czas najwyższy dorosnąć i (choćby starać się) być wartościowym dodatkiem do naszej wspólnotyi.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

PrimeVideo kolejny raz podbija mój gust, moje fanowskie serducho - a to dlatego, że... wleciała niedawno seria "Gatunek" do biblioteki tej platformy! Jeden z najbardziej ,,kuszących" horrorków ever, czerpiących garściami z ,,seksualności" Obcego i nawet z "Coś" Carpentera, choć w tym przypadku to moje osobiste zdanie. Język Filmu na YT omawiał pierwszy "Gatunek", głównie od strony technicznej realizacji tego obrazu.

 

 

 

W dniu 14.08.2024 o 22:24, Shankor napisał(a):

Człowiek (chyba) bez kontaktu z rzeczywistością i niedbający o innych to psychopata lub osoba poważnie chora psychicznie, jeśli ktoś taki zostaje bez opieki to jest równocześnie smutne i straszne oraz odrobinę zrozumiałe - nikt nie chce ciągnąć za sobą worka z gównem. Ty sobie nie zawracasz czterech liter i oczekujesz, że reszta się dostosuje - raczej nie. Twoje głupie i bezsensowne wpisy są wstydem dla normalnych, logicznie myślących ludzi, co żenująca maniera przeklejania postów (podejrzewam, że z jakiegoś generatora AI) tylko potęguje. Jeśli będziesz w to brnął dalej to dostaniesz bana, a wiem że jesteś w stanie normalnie pisać. Masz już swoje lata, czas najwyższy dorosnąć i (choćby starać się) być wartościowym dodatkiem do naszej wspólnotyi.

 

Nie przesadzajmy. Zabrnąłeś za daleko z tym postem kolego. Mam taki a nie inny styl wypowiedzi. Raz z siebie wypluwam tekst do posta jak maszynka z AI, a raz piszę normalnie; to jest dla mnie ważne, w ten sposób ja coś daję od siebie, tak komunikuję się ze społecznością przez forum internetowe. A co do ostatniej wiadomości, którą napisałem... cóż trochę mnie poniosło z ,,tym że mi to zwisa koło czterech liter" - wyraziłem to źle, a chciałem przekazać coś innego tymi słowami. W realu jestem zupełnie inną osobą. Wiesz, ja przynajmniej nie obrażam ludzi w sposób zawoalowany; gdybym chciał mógłbym zrobić Ci sprawę w sądzie za obrazę mojego imienia/godności mojej osoby. To jest ukryty wulgaryzm, niesamowita zjadliwość i niechęć do czyjejś osoby (w tym przypadku do mnie) obrana w dziwnie toksyczny uprzejmy sposób. Niech jest tak jak jest, ja postaram się dostosować do Was, pisać pewne rzeczy raźniej, zwłaszcza jeśli chcę coś istotnego Wam przekazać, bo w przeciwnym razie wychodzi z tego masa nieporozumienia. Będzie dobrze. Keep calm ziomeczki! 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał(a):

W realu jestem zupełnie inną osobą. (...)

gdybym chciał mógłbym zrobić Ci sprawę w sądzie za obrazę mojego imienia/godności mojej osoby. 

Widzę mamy kolejnego prawnika na forumie 

:beka::beka::beka:

 

Jaką seksualność Obcego masz na myśli? Pierwsze słyszę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Seksualność w Obcym - teoretycznie, czy to w "Decydujące Starcie", czy w "Obcy 3", ogólnie na przestrzeni tej serii filmów chodzi raczej o ,,ukrytą, pierwotną seksualność": nie do końca jeszcze to rozumiem, bo ja zamiast tego w tych obrazach widzę Xenomorpha jako coś, co emanuje dziką żądzą mordu i agresji, ale nie seksualnością czy perwersją. Sądzę, że krytycy i historycy filmu mieli by tu więcej do powiedzenia; najczęściej w tym aspekcie zwraca się uwagę na ten pierwotny, dziki i agresywny wygląd Xenomorpha projektu Gigera, który z czasem, z kolejnymi filmami serii ewoluował, także na stosunek Obcego do Ripley i jak to jest przedstawiane w filmach wizualnie. :notsure:

 

 

Odnośnik do komentarza

ale słabizna to Longlegs, jeszcze ten Cage w przebraniu, miał chyba byc straszny, a wyglądał komicznie. Ktoś tam na filmweb dobrze podsumował, że film zrobiony dla recenzentow, żeby się mogli spuszczać jakie to ambitne kino i widać rozjazd w ocenach widzów i krytykow wlasnie na filmweb czy rotten tomatoes.

 

Film można przespać i odpalić końcówke, gdzie się wszystko wyjasnia w ostatnich minutach, bo to cale sledztwo głownej bohaterki i tak do niczego nie prowadzi.

  • This 2
Odnośnik do komentarza

Nie wiem co jest w tym filmie ambitnego? Zwykla „straszna” historyjka, nie wnoszaca nic nowego, nie dajaca do myslenia, za to ladnie opakowana w hipnotyzujacy, wciagajacy klimatem

obraz. Jesli umiejetnosc tworzenia obszernych, symetrycznych ujec, pare trikow kamery albo napisy koncowe puszczone od dolu do gory to przejaw ambitnego kina to ja pi*rdole :D 

z drugiej strony to co napisales czyli, ze slabizna i ze wystarczy obejrzec koncowke, to nieprawda i krzywdzaca opinia dla tego filmu, bo jest to opowiesc dobrze skonstruowana, dobrze zagrana, i zwyczajnie bardzo dobrze sie to oglada (dla frajdy :))

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

"Coś" Carpentera, 1982 - wypożyczone z PrimeVideo, w jakości UHD, HDR i systemach Dolby. Obejrzane po raz... Boże, sam już nie pamiętam który raz już to widziałem - za każdym razem doświadczenia płynące z tego filmu są... jakby inne, jakby każdy kolejny seans tego dzieła odkrywał przede mną wskazówki, dane elementy, odsłaniał przede także to, czego nie potrafiłem dotąd dostrzec. Jeden z najpiękniej poprowadzonych warstwą efektów specjalnych praktycznych wraz z istotnym dobranym do scenariusza plenerem i scenografią filmów w historii kinematografii. Nastrój, który buduje się stopniowo a maksimum osiąga w okolicach 3/4 całości opowieści. Dodaje do atmosfery tytułu swoje trzy ,,suspensowe grosze" muzyka mistrza Erricone. I kruci, ciągle w fabule pojawiają się pewne dziury, które skłaniają do snucia teorii. 

Spoiler

No bo kto został w amerykańskiej bazie na Antarktyce zarażony jako pierwszy przez ,,Coś" i kiedy to miało miejsce? Żadna wersja filmu tego nie wyjaśnia. Poza tym nie wiemy czy ci ostatni, którzy niby wysadzili się w powietrze przeżyli czy nie, i czy cokolwiek opuściło bazę badaczy, np. kierując się w jakiś cudowny sposób na najbliższy obszar zaludniony. A to tylko początek wątpliwości i rozkmin, które daje ten film.

 

Ocena "Coś": 8,5/10. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.08.2024 o 19:49, JaskinieTerrigenoweMarvela napisał(a):

PrimeVideo kolejny raz podbija mój gust, moje fanowskie serducho - a to dlatego, że... wleciała niedawno seria "Gatunek" do biblioteki tej platformy! Jeden z najbardziej ,,kuszących" horrorków ever, czerpiących garściami z ,,seksualności" Obcego i nawet z "Coś" Carpentera, choć w tym przypadku to moje osobiste zdanie. Język Filmu na YT omawiał pierwszy "Gatunek", głównie od strony technicznej realizacji tego obrazu.

 

 

 

 

Nie przesadzajmy. Zabrnąłeś za daleko z tym postem kolego. Mam taki a nie inny styl wypowiedzi. Raz z siebie wypluwam tekst do posta jak maszynka z AI, a raz piszę normalnie; to jest dla mnie ważne, w ten sposób ja coś daję od siebie, tak komunikuję się ze społecznością przez forum internetowe. A co do ostatniej wiadomości, którą napisałem... cóż trochę mnie poniosło z ,,tym że mi to zwisa koło czterech liter" - wyraziłem to źle, a chciałem przekazać coś innego tymi słowami. W realu jestem zupełnie inną osobą. Wiesz, ja przynajmniej nie obrażam ludzi w sposób zawoalowany; gdybym chciał mógłbym zrobić Ci sprawę w sądzie za obrazę mojego imienia/godności mojej osoby. To jest ukryty wulgaryzm, niesamowita zjadliwość i niechęć do czyjejś osoby (w tym przypadku do mnie) obrana w dziwnie toksyczny uprzejmy sposób. Niech jest tak jak jest, ja postaram się dostosować do Was, pisać pewne rzeczy raźniej, zwłaszcza jeśli chcę coś istotnego Wam przekazać, bo w przeciwnym razie wychodzi z tego masa nieporozumienia. Będzie dobrze. Keep calm ziomeczki! 

Pisz jak normalny człowiek, a nie pierdolisz jak potłuczony. To wtedy może coś zyskasz na forumku. Od samego początku nie widzisz swojego nietypowego zachowania, a wystarczy pisać normalnie. Ogarnij dupę a może nie będziesz miał tu problemów. Jeśli nie chcesz się zmienić to, no cóż... Może to nie miejsce dla Ciebie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
On 8/27/2024 at 12:59 AM, mitra said:

Pisz jak normalny człowiek, a nie pierdolisz jak potłuczony. To wtedy może coś zyskasz na forumku. Od samego początku nie widzisz swojego nietypowego zachowania, a wystarczy pisać normalnie. Ogarnij dupę a może nie będziesz miał tu problemów. Jeśli nie chcesz się zmienić to, no cóż... Może to nie miejsce dla Ciebie.

 

Dokladnie, koles oglada ciekawe filmy i powininen do tego znac forumowa skale ocen filmow. Pierdoli za to tak ze nawet ja nie moge tego czytac po ponad 20 latach na forum

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, Sep napisał(a):

Chętnie się tym razem wybiorę do kina. Nie pamiętam czy dwójkę u nas grano w kinach.

 

Troche sie cykam w kinie ogladac, ma byc jeszcze mocniejszy od dwojki :notlikethis:

8 minut temu, Masorz napisał(a):

Grano, ale z kilkumiesięcznym opóźnieniem z tego co pamiętam. 

Ta, byly jakies seanse ale juz dawno smigal na torrentach

Odnośnik do komentarza

Moda na horrory klasy,,B, C.... Z" i inne kiczowe bezguścia kinematografii sięga jakichś dziwnych szczytów. To jest dziwne zjawisko - osobiście nie mam nic do tego rodzaju kina, ba!, powiedziałbym nawet że czasem to kruci wolę iść na ,,niby takie filmowe gówno" jak "Puchatek: Krew i miód 2" na seans do kina, gdyż jest to o wiele ciekawsze i bardziej zapadające w pamięć doświadczenie niż oglądanie jakiegoś zwykłego hollywoodzkiego czy europejskiego etc. filmu puszczanego na zwykłym ekranie, z normalnym dźwiękiem. Widziałem wiele z tego rodzaju horrorowego kiczu w kinie: od Terrifiera przez ,,Puchatka" aż po Kokainowego Misia i morderczego Leniwca. No i jest pięknie - chętnie pójdę do kina na morderczą Myszkę Miki, nowego Terrifiera, nawet na ,,Piotrusia", o którym piszecie powyżej. To moje guilty pleasure. XD

 

 

Co do ,,kiczowatego horroru", to w klasyce gatunku, głębokiej głębokiej klasyce znalazłem coś fajnego na PrimeVideo:

 

https://www.filmweb.pl/film/Mesa+of+Lost+Women-1953-139633

 

Film trwa około 70 minut.

 

A na ten thriller/dreszczowiec psychologiczny czekam dość mocno :banderas::

 

 

 

Zwiastun leci w kinach, praktycznie przed każdym filmie w bloku reklam. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

"Nie mów Zła", "Uśmiechnij się" w sequelu, ale w tym przypadku w kwestii tytułu od polskiego dystrybutora raczej na 84% jestem pewny, że ten film nie będzie miał spolszczenia właśnie i będzie "Smile 2" - wrzesień i październik 2024 kinematograficznie w gatunku horroru i thrillera zapowiada się co najmniej bardzo, bardzo wyjątkowo: i to zarówno jeśli chodzi o premiery filmowe na streamingu i w kinach. Jest nieźle a może być jeszcze lepiej. Ciekaw jestem- w związku z tymi premierami kina grozy etc.- kiedy zadebiutuje ostatnia filmowa "Obecność", którą ma kręcić Wan oraz jego projekt adaptacji Lovecrafta, chyba nawet jakaś produkcja z Cthulhu w roli głównej z tego Uniwersum. Jest dobrze, a niedawno pandemia zapowiadała upadek przemysłu kinowego.

Edytowane przez JaskinieTerrigenoweMarvela
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...