Skocz do zawartości

HORROR


Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam, że odkąd obejrzałem Area 51 to zniechęciłem się do całego gatunku found footage i nie tknąłem od tamtego czasu nic w tym typie (no, oprócz Rise of Leslie Vernon, ale to komedia raczej; polecam nawet, bardziej lekki i luźny odpowiednik Man Bites Dog, przynajmniej do połowy filmu), ale trzeba będzie obczaić tego Motha, zobaczymy.

 

A propos, nie oglądałem jeszcze nigdy Mothman Prophecies (Przepowiednia), no zapowiada się lepiej.

Jak nie musisz to nie oglądaj. Lepiej wyjść na spacer z psem.

Zakończenie to jedyna iskierka w tym biednym filmie.

Przepowiednia z R Gere,ostatni film jaki widziałem z tym aktorem to taki smutny, o psie Hacziko :frog:

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 3,2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

As Above So Below (2014)

 

Nie było aż tak źle. Szczególnie, jak ktoś w horrorach dziejących się pod ziemią szuka raczej klaustrofobicznego klimatu a nie strachu (inna sprawa że szukanie strachu w horrorach gdy ma się więcej niż 15 lat to kek), to ten film daje nawet radę. 

 

 

Szczególnie do momentu w którym odnajdują tę komnatę ze skarbami; scena w której murzyn klinuje się między ścianą a tymi kościami, a w tle słychać śpiewy tych sekciarek (nie wiem czy istnieje takie słowo, kobiet należących do sekty), kur.wa, aż sam zacząłem ciężej oddychać i wierzgać nogami. Motyw z odnalezionym po dwóch latach gościem też całkiem spoko, facet był odpowiednio creepy.

 

 

Później film dochodzi do kulminacyjnego punktu i oczywiście wtedy jest gorzej, całość zamienia się w coś na styl wizyty w domu strachu, dobrze chociaż że nie wieje od tych wszystkich kreatur kiczem - dzięki temu żenująco nie jest, po prostu przeciętnie. Sama fabuła, motyw

 

 

winy i kary, jakieś tam religijne nawiązania

 

 

no oklepane schematy, nic ciekawego.

 

Ale ogólnie jestem zadowolony, mogłem wybrać gorszy film na wieczór, a przynajmniej po scenie którą opisałem w spoilerze zrobiło mi się duszno, więc jakieś emocje były. Wciąż jednak z kategorii podziemnych horrorów preferuję The Tunnel.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Zejście wiadomo, klasyczek wśród slasherów, szkoda że dwójka to już typowy, chu.jowy sequel.

 

Jeszcze co do The Tunnel to moim zdaniem największa siła tego filmu tkwiła w tym że

 

 

nie pokazali potwora, to znaczy było widać jego zarys, oczy świeciły w ciemności, ale końcowo została wokół niego aura tajemnicy, bez chu.jowych czy kiczowatych efektów specjalnych

 

Odnośnik do komentarza

ech, Split... pisałem już o nim, i im więcej dni mija odkąd go obejrzałem, tym bardziej utwierdzam się w przekonaniu, że gra McAvoya i ciekawy końcowy twist to jedyne pozytywy tego filmu.

 

żeby to chociaż miało jakiś mocniej rozwinięty wątek psychologiczny, bo ogólnie fabuła jest mocno spłycona i dało się więcej z niej wycisnąć.

 

ale scena tańca na propsie.

Odnośnik do komentarza

Widziałem Uciekaj!(Get out). Ha ha kur.va ha. Co za miks. Przy ostatniej scenie oplułem ekran ... ze śmiechu XD Cały seans, tak od 1/3 to jedne wielkie "co tu się odmurzynia?". Znałem zarys fabuły, ze zwiastuna, opisów, ale i tak nie raz siedziałem jak na szpilkach. 

 

Reżyser naprawdę stworzył dobry dreszczowiec i dobrą komedię, choć oczywiście satyry jest tu o wiele mniej. To się naprawdę udało. Debiutant wskakuje do wora "obserwuj karierę" razem z Egger'sem("The Witch"), Mitchell'em("It Follows"), Perkins'a("February"). 

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

to jest horror co nie, ma być strasznie

 

no w sumie jak spojrzeć na to jak na zabieg mający zrobić antagonistów jeszcze bardziej creepy, to im się udało jak najbardziej

 

Eraserhead jest wspaniały pod względem klimatu, ale jednak Świętą Górę Jodorowsky'ego zawsze będę bardziej cenił jeśli chodzi o surrealistyczne filmy.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

film jest spoko,

 

 

 

ja ostatnio obejrzałem Cyberbully, nie horror,  a dreszczowiec, ogólnie polecam, mocno obnaża zamysły i problemy ludzi ktorzy zakladaja konta nas instagramach i innych portalach. Brzydka laska ( dziewczyna chłopaków z eden  lake) zaczyna rozmawiać z osoba która zhakowała jej  komputer, i początkowa miła rozmowa zmienia się w nieprzyjemną serie szantaży. Film trwa godzine i jest spoko.

Odnośnik do komentarza

o, faktycznie to ta z Eden Lake

 

 

scena jak ją główna bohaterka rozjechała samochodem była przepiękna <3

 

 

Widzę że produkcja telewizyjna, ale już dodałem do chcę obejrzeć na filmwebie. Ogólnie sporo ostatnio wyszło horrorów / thrillerów z tematyką internetowo-technologiczną, Cybernatural, The Den, Ratter (tego jeszcze nie oglądałem), Friend Request. Szkoda że są strasznie przeciętne, oby to Cyberbully było lepsze.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...