Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

Banny:

 

Klik na "jabłko" -> "Ten Mac" -> "Więcej specyfikacji".

 

 

Na filmy HD bym się nie nastawiał. Mój PB 1,67 Ghz 2GB Ram nie do końca sobie z nimi radził.

A myślałeś o czymś takim?

 

 

imacg4.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=sYutehhGknI

 

 

 

 

Najpiękniejszy Macintosh (a więc i komputer ;) ) ever!

 

no może z tymi filmami hd przesadzilem, ale zalezy mi przede wszytskim na swobodnym smiganiu po sieci + koniecznie VIMEO plynnie by bylo odtwarzane.

 

jeszcze w tamtym lapku jest karta ati radeon 9200 32 mb.

ano widzialem te imaci ale jak mialbnym brac jabko to tylko przenosne (urok) :)

 

 

bede obserwowal allegro i jak cos podsylal linka z propozycjami xD

 

 

? wytłumacz

 

proste - jak znajde jakiś interesujacy egzemplarz opatrzony nadgryzionym jabłkiem to podrzuce tutaj link, by Maiden czy ktos pomogl doradzic/odradzic zakup :thumbsup:

Odnośnik do komentarza

Banny:

 

Klik na "jabłko" -> "Ten Mac" -> "Więcej specyfikacji".

 

 

Na filmy HD bym się nie nastawiał. Mój PB 1,67 Ghz 2GB Ram nie do końca sobie z nimi radził.

A myślałeś o czymś takim?

 

 

imacg4.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=sYutehhGknI

 

 

 

 

Najpiękniejszy Macintosh (a więc i komputer ;) ) ever!

 

no może z tymi filmami hd przesadzilem, ale zalezy mi przede wszytskim na swobodnym smiganiu po sieci + koniecznie VIMEO plynnie by bylo odtwarzane.

 

jeszcze w tamtym lapku jest karta ati radeon 9200 32 mb.

ano widzialem te imaci ale jak mialbnym brac jabko to tylko przenosne (urok) :)

 

 

bede obserwowal allegro i jak cos podsylal linka z propozycjami xD

 

 

? wytłumacz

 

proste - jak znajde jakiś interesujacy egzemplarz opatrzony nadgryzionym jabłkiem to podrzuce tutaj link, by Maiden czy ktos pomogl doradzic/odradzic zakup :thumbsup:

 

ok, ale co w tym takiego smiesznego?

Odnośnik do komentarza

Zależy co chcesz robić.

 

Jeżeli potrzebny Ci mocniejszy komputer do obróbki filmów w Full HD, zaawansowanych programów graficznych to kup MacBook PRO.

 

Jeżeli nie, to zwykły Macbook wystarczy Ci do wszystkiego (łącznie ze stremowanymi filmami Full HD), pograsz nawet w jakieś średnio wymagające gry w wersji na Mac OS (Civ. 5, WoW, SC 2) lub przez Bootcamp / Crossover na windowsie XP/Vista/7. Z góry zaznaczam, że kupowanie Maca po to by głównie na nim grać mija się z celem - gry są dodatkiem. Moje sprzęty (MacBook White) i iMac chodzą bez przerwy, nie mam z nimi żadnych problemów, nic się nie wiesza, nie zamula nie zwalnia.

 

 

Może jeszcze inaczej, żebyś mnie lepiej zrozumiał:

 

MacBook PRO to odpowiednik Maca PRO.

MacBook to odpowiednik iMaca.

 

 

Zastanów się czy taki sprzęt Ci jest potrzebny, czy w ogóle wykorzystasz jego możliwości. PRO używają najczęściej graficy, redaktorzy największych wydawnictw, są też wykorzystywane przy produkcji gier. Aluminiowa obudowa też nie jest argumentem, są zwykłe MacBooki White i Alu. Dla mnie różnica w cenie jest nieopłacalna.

 

 

Inaczej jest w wypadku sprzętu używanego. PowerBooki, MacBooki PRO są często solidniejsze, lepiej wykonane, na lepszych podzespołach itp.

Odnośnik do komentarza

W gry gram sporadycznie( głównie jak wpadam do brata albo on do mnie), więc tym się w ogóle nie kieruję. Chce używać maca do pisania, przeglądania internetu, oglądania filmów i słuchania muzyki. Grafika i obróbka zdjęć też wchodzi w rachubę bo zamierzam zabrać się porządnie za fotografowanie. Myślę, że na początek kupię zwykłego macbooka :)

Odnośnik do komentarza

U mnie po prawie dwoch latach uzytkowania pojawil sie pierwszy problem;/. Otoz przy przegladniu np. filmow na YT jak wiadomo laptop sie grzeje i wlacza sie wentylator. No i owy wentylator zaczal bardzo niemilo halasowac. Probowalem rozkrecic Maczka, ale moj mini srubokrecik tylko zniszczyl jedna ze srubek i dalej nie probwalem, zeby nie uszkodzic kolejnych. Co moze byc przyczyna? Moze dostalo sie do srodka zbyt duzo kurzu? Mial ktos juz uszkodzony wiatrak??

Odnośnik do komentarza

moj mac ma juz ponad 2 lata wiec postanowilem go troche zapdejtowac. mam dwie kosci ramu po 1gb, chce je wymienic na 2 x 2GB, bo z tego co wiem to jest maksymalna ilosc (macbook 13' ten starszy). no i wymiana na snow leoparda chyba.

 

 

na co zwracac uwage w przypadku ramu? jakis konkretny musi byc? jest jakis najlepsiejszy?

Odnośnik do komentarza

Po prostu DDR2. Nie ma przepisu na ten najlepsiejszy. I tak, warto wykonac ten update. To i wymiana dysku to najbardziej znaczace i zauwazalne zmiany jakie mozna zrobic.

 

Kuba. To nic innego jak zalegajacy kurz na podzespolach i w okolicach wentylatora. Prosta robota. Zadnym sprzezonym powietrzem nie wyczyscisz tak jak przy rozkreceniu topcase. Wystarczy go zdjac, wyczyscic i zalozyc ponownie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...