Skocz do zawartości

japko


waldusthecyc

Rekomendowane odpowiedzi

w sprawie pkt. 2 widze dwie rozne opinie. moj macbook ma przycisk pod gladzikiem. czyli nie bede mogl robic tych numerow z gestami?

 

a co do liona. to musze najpierw i tak kupic snow leoparda i dopiero potem go zaktualizowac? lol.

Nie będziesz miał gestów.

Jak kupisz Liona i ściągniesz na dysk, ZANIM zaczniesz instalację możesz sobie zrobić płytę startową DVD albo pendrive, z którego zainstalujesz świeży system.

Odnośnik do komentarza

aha, no to chyba odpuszcze na razie.

 

mam kolejne pytania :D

 

1. uzywam programu mail. ale od kilku dni ustawilem, zeby dock mi sie chowal. problem polega na tym, ze teraz nie widze na biezaco czy dostalem mejla. da sie ustawic, zeby na tym gornym pasku sie pojawialo info czy cos w tym stylu?

 

2. umiem zamienic ze soba klawiszke na klawierce. chcialem zamienic cmd z altem, zeby sie lepiej pisalo. ale z kolei lewego cmd uzywam do skrotow (zamkniecie okna, nowa karta w przegladarce itd). da sie zamienic tylko PRAWY cmd z PRAWYM altem? jest moze do tego jakis program?

Odnośnik do komentarza
aha, no to chyba odpuszcze na razie.

 

mam kolejne pytania :D

 

1. uzywam programu mail. ale od kilku dni ustawilem, zeby dock mi sie chowal. problem polega na tym, ze teraz nie widze na biezaco czy dostalem mejla. da sie ustawic, zeby na tym gornym pasku sie pojawialo info czy cos w tym stylu?

 

2. umiem zamienic ze soba klawiszke na klawierce. chcialem zamienic cmd z altem, zeby sie lepiej pisalo. ale z kolei lewego cmd uzywam do skrotow (zamkniecie okna, nowa karta w przegladarce itd). da sie zamienic tylko PRAWY cmd z PRAWYM altem? jest moze do tego jakis program?

 

ad 1. Nie używam Maila od Apple. Wolę Sparrow, który rewelacyjnie intryguje się z kontem Gmail. On ma możliwość wyświetlania info o nowych mailach w pasku na górze.

ad 2. Ja od 15 lat używam komputerów z jabłuszkiem (nigdy nie miałem komputera klasy PC) i jakoś nigdy nie potrzebowałem zmienić ustawienia klawiszy. Nie mam przyzwyczajeń z PC.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak masz przycisk to gładzik obsługuje maksymalnie do dwóch palców.

 

1. uzywam programu mail. ale od kilku dni ustawilem, zeby dock mi sie chowal. problem polega na tym, ze teraz nie widze na biezaco czy dostalem mejla. da sie ustawic, zeby na tym gornym pasku sie pojawialo info czy cos w tym stylu?

 

http://loganrockmore.com/MailUnreadMenu/

 

W smcFanControl mam trzy ustawienia - min (2000 obrotów), medium (4000), high (6000). Gdy jest za mało obrotów i komputer się nagrzewa to sam sobie zwiększy ich ilość.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Kurde, po zainstalowaniu Liona, QNapi przestało mi działać. Jak tylko chcę dopasować napisy, to pojawia się komunikat:

 

nie można pisać do katalogu tymczasowego sprawdź swoje ustawienia

 

 

Miał tak ktoś może i wie jak to naprawić? W ustawienia programu wejść nie mogę, bo są nieaktywne.

Odnośnik do komentarza

@Q-Jot

Nie da się zainstalować MacOSX na zwykłym PCcie, ale da się na Hackintoshach. Musisz sobie w niecie poszukać.

 

@ragus

Skorzystaj z PYM Playera.

 

@Redmitsu

Jeżeli chcesz zrobić format, żeby zainstalować system od nowa albo naprawić jakieś błędy to sobie odpuść. To nie Windows ;) W innym wypadku musisz stworzyć konto o przywilejach admina i usunąć sobie poprzedni profil. Ale jeżeli miałeś dysk z systemem, a zgubiłeś/zepsuł ci się to myślę, że możesz ściągnąć z neta. W końcu EULA pozwala na robienie backupów.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Szukam jakiegoś serwisu sprawdzonego dla Macbooków. Mam zepsutego Pro z 2009r, wydaje mi się, że padło podświetlenie ledowe okranu, bo komputer się uruchamia, wszystko niby trybi, ale na ekranie nic się nie wyświetla. Jak latarką się świeci w ekran, to widać ikonki i komunikaty, więc komputer działa a monitor nie. W Cortlandzie chcą 120zł za samo zdiagnozowanie problemu a naprawa swoją drogą pewnie za kolejne milion euro. Znacie coś wysyłkowego, albo w Trójmieście?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
Gość slavssn

Póki co nie ma takiej możliwości (przynajmniej ja o tym nie słyszałem) i nie wiadomo, czy kiedykolwiek będzie. Apple zakłada, że każdy regularnie uaktualnia swój system do najnowszej wersji, co oczywiście jest błędem. Ponadto, tłumaczenie, że wymiana Tigera na Leoparda kosztowała 179 dolarów, a wymiana Leoparda na Liona już tylko 58 dolarów, jest absurdalne, bo przecież i tak połowę tej kwoty płacimy za coś, czego nie chcemy.

Odnośnik do komentarza

To samo mialem pare miechow temu... Nawet szukalem oryginala, ale w koncu sie poddalem i sciagnalem. Nie chca mojej kasy to nie.

Jak to jest z piractwem na Macu? Można piracić system operacyjny, z taką łatwością, jak to jest na przykład na Windowsie? Mogę pobrać Liona z piratebay i zainstalować bez żadnych strat dla systemu? Czy można też bez problemu piracić (pomijam kwestie moralne i prawne) inne oprogramowanie jak np. Photoshop, Nero, Office etc. tak jak to się odbywa na Windowsie (cracki, seriale) czy na Mac OS wygląda to jakoś inaczej?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Padł drugi laptop i jest motyw - kupić kolejnego, czy iPada 2? Czy sprzęcik Apple radzi sobie ze wszystkimi stronami i oferuje ich pełną funkcjonalność, działa YT w wersji HTML5? Główne zadanie to trzymanie zdjęć, buszowanie po necie, czasem jakiś filmik. Do wersji 3G potrzebuje karty typu micro-sim? Jak z formatami video, da sobie radę z MKV w 720p? Wszelkiego typu appsy mogę zciągać na PC i wrzucać je potem na iPada za pomocą iTunes?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

http://www.psxextreme.info/topic/93055-ipad/

 

@Q-Jot, no ja mam Snow Leoparda pirackiego i wszystko bangla jak nalezy. Co do innych programow - roznie, ale 99% jest spiraconych, czasami odrazu skrakowanych. Zaleca sie jednak zainstalowanie programiku zwanego LittleSnitch zeby zablokowac wszelkie polaczenia internetowe dla takiego programu.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

ku..wa mać, jak chwaliłem swojego mac'a to teraz musze napisać, że sie na tym dziadostwie totalnie zawiodłem. od października męcze się z ładowaniem, wtyczka MegSafe to jakies nieporozumienie, kupuje kolejne zasilacze, oddaje lapka do naprawy, no ku..wa, i co?? nie ładuje, nikt nie wie jak to (pipi) naprawić i mac leży na stole rozladowany. dodatkowo ciągle jakieś problemy z chłodzeniem, a obudowa mimo, że obchodze się z nim jak z jajem zaczęła pękać. bez jaj, pod względem wykonania to jest jakiś żart. o wtyczce MegSafe nie wspominając, bo to już ku..wa kpina na wielką skale.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...