Skocz do zawartości

Diablo III - something is coming!


Sephi

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Co mi się nie podoba to to, że znowu mieszają z przedmiotami - toothrow w dwójce był wyjątkową zbroją(~50lvl), tutaj jest zwyczajnym hełmem(12lvl); serce Griswolda było mieczem, jest hełmem.

serce Griswolda to zbroja.

bron to odkupienie jak dobrze pamietam

Odnośnik do komentarza

Żyjemy w czasach, gdzie DRM i inne tego typu ustrojstwa są i będą działać. Singla nikt nikomu nie broni grać, ale nie opowiadajcie, że dostęp do internetu to luksus w dzisiejszym świecie, bo to, że w Polsce nie ma TAK powszechnego dostępu, jak np.: w krajach Europy zachodniej, nie wspominając o USA i Azji. Steam jakoś też wymaga dostępu do internetu, a nikt nie płacze z tego powodu.

Kto mowi ze dostep do internetu to luksus? Problem jest w tym ze internet nie zawsze jest dostepny. Masz lapka - wychodzisz z nim z chaty >>> nie masz dostepu do neta.

Po stronie operatora sa jakies problemy techniczne / u ciebie cos szwankuje z netem >>>> nie masz dostepu do neta

 

I co wtedy, jesli ktos chce sobie pyknac?

 

A takii Steam mozna odpalic w trybie offline i normalnie grac, wiec jesli ktos akurat nie ma w danym momencie dostepu do internetu, to i tak moze sobie pograc sobie spokojnie w to co ma zainstalowane.

 

 

@Grigori

Ale czy danie mozliwosci grania offline ciebie, czy tez kogokolwiek zainteresowanego online by zabolalo? Tobie zaden kawalek tortu nie zostalby zabrany, a ludzie ktorzy chca se posiekac, albo odpalic gierke kiedy akurat w danym momencie nie maja dostepu do neta mieliby mozliwosc wlasnie pociachac wrogow.

 

 

Prosta kalkulacja

- mozna grac tylko z dostepem >>> czesc graczy traci, wiekszosc nie traci

- mozna grac w trybie offline >>> nikt nie traci, ani online'owcy ani offline'owcy

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dziwne, że nie oczekujesz sprzedawania WoWa z podobną możliwością, niby też można by pobiegać, posiekać i jakieś itemy znaleźć i nikt by na tym nie stracił.

 

No sorry, ale czemu nie słyszę podobnych argumentów jak wszystkie powyższe wobec każdego MMO? Diablo 3 to przecież też MMO jakby nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza

Kto mowi ze dostep do internetu to luksus? Problem jest w tym ze internet nie zawsze jest dostepny. Masz lapka - wychodzisz z nim z chaty >>> nie masz dostepu do neta.

Po stronie operatora sa jakies problemy techniczne / u ciebie cos szwankuje z netem >>>> nie masz dostepu do neta

 

I co wtedy, jesli ktos chce sobie pyknac?

Idąc tym tropem może ci się zepsuć laptop, albo prądu może braknąć - wszystko jest, moim zdaniem, równie prawdopodobne. A net to masz praktycznie wszędzie, w knajpach, uczelniach, rynkach niektórych miast itd. No chyba, że idziesz pod most grać...

 

A takii Steam mozna odpalic w trybie offline i normalnie grac, wiec jesli ktos akurat nie ma w danym momencie dostepu do internetu, to i tak moze sobie pograc sobie spokojnie w to co ma zainstalowane.

Poczekajmy, aż gra wyjdzie. W SCII nie grałem, więc nie wiem jak to tam działa.

@Grigori

Ale czy danie mozliwosci grania offline ciebie, czy tez kogokolwiek zainteresowanego online by zabolalo? Tobie zaden kawalek tortu nie zostalby zabrany, a ludzie ktorzy chca se posiekac, albo odpalic gierke kiedy akurat w danym momencie nie maja dostepu do neta mieliby mozliwosc wlasnie pociachac wrogow.

 

 

Prosta kalkulacja

- mozna grac tylko z dostepem >>> czesc graczy traci, wiekszosc nie traci

- mozna grac w trybie offline >>> nikt nie traci, ani online'owcy ani offline'owcy

Zapominasz o chyba najważniejszym argumencie dotyczącym stałego połączenia z internetem. Chodzi o piractwo i kasę. Nie mają na uwadze, czy ty wychodząc na ulicę z laptopem, będziesz mógł zagrać, tylko o to czy grasz na legalnie zakupionej kopii gry.

Edytowane przez Shankor
Odnośnik do komentarza
Kto mowi ze dostep do internetu to luksus? Problem jest w tym ze internet nie zawsze jest dostepny. Masz lapka - wychodzisz z nim z chaty >>> nie masz dostepu do neta.
Nietrafiony argument - wszyscy używający laptopa jako komputera stricte przenośnego mają albo tetherowany net albo jakiś chociażby i najtańszy pakiet od któregoś z operatorów komórkowych. Przynajmniej wśród tych, których znam.

 

Po stronie operatora sa jakies problemy techniczne / u ciebie cos szwankuje z netem >>>> nie masz dostepu do neta
W tym roku nie miałem neta jeden dzień (neostrada). Nie wiem u jakiego operatora siedzisz, że uznajesz ten argument za mocny.

 

Tobie zaden kawalek tortu nie zostalby zabrany, a ludzie ktorzy chca se posiekac, albo odpalic gierke kiedy akurat w danym momencie nie maja dostepu do neta mieliby mozliwosc wlasnie pociachac wrogow.
Odpowiedz sobie szczerze na jedno opytanie - ile razy w roku korzystałeś z komputera, który nie ma chociażby modemowego (3G) połączenia z internetem. Obecnie nawet w pociągu masz hotspoty a ważny przez 12 miesięcy modem od Play z kilkoma GB w pakiecie kosztuje grosze. Jeśli trafiasz w miejsce w którym nie ma jakiegokolwiek zasięgu to raczej po to aby odpocząć od zgielku a nie aby grać w DIII offline :)

 

Prosta kalkulacja

- mozna grac w trybie offline >>> nikt nie traci, ani online'owcy ani offline'owcy

Jeśli Blizzard zdecydował się na takie posunięcie to jednak ktoś mógłby stracić.

 

Nie jestem z tych co to ślepo wierzą Zamieci ale akurat tutaj panowie nie macie racji i robicie z igły widły. Obecnie możliwość połączenia z netem jest wszechobecna i jeśli tylko jesteście w zasięgu sieci to możecie uzyskać połączenie.

Odnośnik do komentarza

Reallife money Auction House w D3... szykuje mi sie pokazne kieszonkowe :P

Dawac Diablo3! :D

no, jeden towarzysz ze zdrowym podejściem. I tak ludzie grać i fun mieć będą, a jak jeszcze można przy tym jakąś złotówkę uciułać, to super sprawa.

Odnośnik do komentarza

@greah

Tak, tylko czy ja to uwazam za koniec swiata? Nie, ale po prostu mi sie to nie podoba i uwazam ze mozliwosc powinna byc dana.

A z tymi hotspotami to roznie bywa i nie ma co na tym polegac.

 

Argument o problemach u operatora nie ma byc mega mocny - mial to byc jedynie przyklad jednej z sytuacji w ktorych takie cos mogloby kogos zabolec.

 

 

Argument o piractwie - prawda jest taka ze wszystko da sie jakos obejsc i nie wykluczone jest to, ze rowniez i to zabezpieczenie uda sie hackerom, crackerom (czy jak to sie tam ich powinno nazywac) uda obejsc i bedzie sie dalo w to grac offline lub na pirackich serwerach.

 

Jesli pojda za tym inne gry (lub Steam) to wtedy juz sie naprawde w(pipi)ię bo w momencie braku polaczenia z internetem nie bede mogl skorzystac ze swojej bilbioteki gier.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

z tego co wiem, to sam Blizzard duplikuje przedmioty okradzionym graczom, zostawiając skradziony oryginał złodziejowi)

nie do konca tak jest bo w wow malo mozna ukrasc bo przedmioty sa soulbound po bop wiec hackerzy je tylko niszcza a kradna malo wartosciowe smieci jak boe czy matsy lub gold. (no i pytanie czy skoro wiedza ze cie okradli to czy nie zbanowali zlodzieja. w gw monitoruja trade by banowace tych co traduja w jedna strone)

 

Diablo 3 to przecież też MMO jakby nie patrzeć.

 

a jakie tam mmo. raptem hack and slash z mozliwoscia co-op na 4 osoby ^^

 

mam mieszane uczucia co do tego ac za $$$. moze to doprowadzic do smierci handlu zlotem jeszcze przed premiera.

Odnośnik do komentarza
mam mieszane uczucia co do tego ac za $$$. moze to doprowadzic do smierci handlu zlotem jeszcze przed premiera.

Dlatego tutaj krytycznym punktem jest ustalenie dropu i wartości rzeczywistej złota w grze tj. nie, że limit jest np 1m a godzina latania za mobami i mamy 100k tylko aby złoto wypadało z taką częstotliwością (i w takiej ilości) co nadkruchy. Z tego co widziałem na aukcjach to w takim WoW złoto ma odpowiednią wartość, tak samo fg na d2jsp.

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem, to sam Blizzard duplikuje przedmioty okradzionym graczom, zostawiając skradziony oryginał złodziejowi)

nie do konca tak jest bo w wow malo mozna ukrasc bo przedmioty sa soulbound po bop wiec hackerzy je tylko niszcza a kradna malo wartosciowe smieci jak boe czy matsy lub gold. (no i pytanie czy skoro wiedza ze cie okradli to czy nie zbanowali zlodzieja. w gw monitoruja trade by banowace tych co traduja w jedna strone)

 

Diablo 3 to przecież też MMO jakby nie patrzeć.

 

a jakie tam mmo. raptem hack and slash z mozliwoscia co-op na 4 osoby ^^

 

mam mieszane uczucia co do tego ac za $$$. moze to doprowadzic do smierci handlu zlotem jeszcze przed premiera.

WoWa znam tylko z relacji znajomych, więc mogę co nieco przekłamywać relacje niechcący, ale jednego z kolegów okradziono kilkakrotnie, póki nie zaopatrzył się w autentyfikator. To co było zbindowane pewnie tak jak mówisz, uległo zniszczeniu, ale dajmy na to, że niech chodzi tylko o kradzież złota, to i tak kontakt z supportem wystarczył, by przywrócono wszystko na miejsce. Czyli przedmioty pojawiają się z powietrza, a złoto ulega duplikacji. Bo Blizzard może i banuje ludzi, ale na pewno nie wysyła psów za każdym razem kiedy komuś włamano się na konto. Czyli można śmiało powiedzieć, że jednak jakieś du.py do ekonomii wprowadza sam Blizzard. Nieważne, tak sobie tylko gadam.

 

Śmierć handlu złotem? Jakiego handlu? Złoto będzie miało swoją użyteczność do craftowania, hazardu, vendorów NPC i pewnie wielu innych gameplayowych rzeczy (np. dziś również ujawniono, że do powiększania zasobności skrzyni - swoją drogą ta jest wspólna dla konta, co jest miłe), ale na pewno nie będzie i nigdy nie miało być podstawową walutą w ekonomii między graczami. Jeśli mam typować co nią będzie, to będą to klejnoty i runy.

Odnośnik do komentarza

@Yabollek007: Ty to faktycznie nie masz wielkiego doświadczenia z tą serią, co? Hazard to kupowanie w ciemno itemów u NPCów.

 

@Gattz: Czasem żałuje, że nie studiuje ekonomii, bo Diablo to bardzo wdzięczny temat bo pisania o nim magisterki. :)

Cóż, może się jednak okazać, że gold pozostanie podstawową walutą w AH, równolegle z $, ponieważ różne typy aukcji będą leżeć obok siebie. Więc bardzo łatwo będzie przeliczyć jedno na drugie. Tylko że to złoto będzie mieć stabilny drop-rate, więc to jego ilość na rynku będzie go regulować, niezależnie od tego, ile gracze zechcą za nie płacić w realnej mamonie. Przecież w WoWie to też się dzieje, tylko że na allegro i ebayu, więc czemu Blizz miałby nie wciąć tego oficjalnie pod swoje skrzydła i czerpać z tego profit, przy okazji zyskując metodę, na zastąpienie sobie profitów z subskrypcji?

 

Mnie bardziej nurtuje, czy złoto okaże się dostatecznie użyteczną walutą gameplayowo, żeby była podstawą. Tutaj mam wątpliwości, ale zapewne zdecyduje to, co będzie najłatwiej się przeliczało. W każdym razie, jestem pewien, że wprowadzenie legalnego środka płatności spoza gry, nie zepsuje jej, bo to tylko alternatywa, ale normalnego poświęcania czasu na znajdowanie rzeczy. Ale nadal ktoś ten czas będzie na to musiał poświęcić, bo to nie tak, że złotówki kupują to złoto znikąd. Sądzę więc, że ekonomia w grze pozostanie niezachwiana, a niezależnie od niej wyregulują się ceny w realnym świecie.

To ciekawy system, gdzie popytowi zewnętrznemu nie może wyjść naprzeciw podaż, bo drop-rate jest stałą wartością. Choć jednego można być pewnym. Tego, że ceny na początku będą wygórowane, a później będą konsekwentnie spadać proporcjonalnie do wzbogacania się świata gry.

 

@szarku123: nie sądzę, raczej bzdura. Chociaż może i tak, w tym sensie, że taki jest limit party. Tego nie wiem. Ale w mieście na pewno nie będzie takich ograniczeń, mam nadzieje, że nie będzie też ograniczenia do 8 osób w mieście jak w dwójce. Na pewno będą duele 3na3.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

narazie nie wiadomo nawet jaka jest przewidywalna data bety.

 

jutro bedzie konferencja dla akcjonariuszy to moze powiedza czy dotrzymaja kiedys obiecanego 3 kwartalu czy nie.

Wiadomo, że beta będzie na pewno w 3 kwartale, najpierw Ameryka, później Europa. Premiera to wciąż pobożne życzenia celujące w koniec roku, ale co może cieszyć, to że nie są to tylko życzenia graczy, ale również Blizzarda, który już dwukrotnie wspominał ten termin. Cóż, nawet znając praktykę Blizza w tej materii, liczę że jednak im się uda. No i że załapię się na betę. :)

 

tutaj jakiś wywiadzić. http://www.gametrailers.com/video/new-features-diablo-iii/718442

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Z tym stałym podłączeniem do netu mnie troszkę zmartwili bo mimo, że mam imo dość dobre łącze jak na radiówkę to jednak czasami lubi ono płatać figle i nie działać, a ja w D2 to tylko single nawalam więc już rodzi się problem. Ale z drugiej strony na pewno ktoś uczynny wypuści jakiegoś craka pozwalającego grać bez dostępu do neta więc nie będzie tak źle. Byle tylko ta gra w końcu wyszła bo ileż to można czekać ...

Odnośnik do komentarza

Mnie nic na koncie nie wita ;p A szkoda bete starcraft 2 ograłem jak tylko się dało więc liczę i na betę mojej ulubionej serii.Beta to świetny sposób by oswoić się z grą.Zawsze na starcie jakiegoś RPG sieciowego brałem wojownika by oswoić się z produkcją bo taką klasą było najłatwiej a jak ogram betę to rozpocznę przygodę moją ulubioną czarodziejką.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...