Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

Folia czy bez, mnie zawsze zastanawiało co ludzie robią z tymi pudełkami, że wyglądają tak obskurnie czasami. U mnie nawet gry bez folii co najwyżej lekkie otarcia mają od wysuwania spośród reszty na półce (o ile nie były kupione używane). Tymczasem kilka lat wstecz bałem się niektórym znajomym pożyczać gierki, bo wiedziałem, że wrócą w stanie opłakanym. Wtedy jak już ulegałem, to samą płytę w CD case pożyczałem, a oryginalne pudełko zostawiałem u siebie. ;>

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dobre oko. Dokładnie tak, zawsze to jakaś dodatkowa ochrona. Staram sie utrzymać swoje gry w jak najlepszym stanie, nie tylko dla siebie, ale też dla potencjalnych przyszłych kupców/właścicieli.

Czegos takiego jeszcze nie widzialem.

Jestes handlarzem czy kolekcjonerem ?

To co piszesz wskazuje raczej na to pierwsze bo jesli ktos kolekcjonuje to dla siebie, a nie po to, zeby za jakis czas sprzedac.

 

Znalem kiedys goscia, ktory kupowal nawet takie gry, ktore mu sie nie podobaly bo i tak w przyszlosci chce je sprzedac z zyskiem - typowy handlarz, a nie kolekcjoner.

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

 

Dobre oko. Dokładnie tak, zawsze to jakaś dodatkowa ochrona. Staram sie utrzymać swoje gry w jak najlepszym stanie, nie tylko dla siebie, ale też dla potencjalnych przyszłych kupców/właścicieli.

Czegos takiego jeszcze nie widzialem.

Jestes handlarzem czy kolekcjonerem ?

To co piszesz wskazuje raczej na to pierwsze bo jesli ktos kolekcjonuje to dla siebie, a nie po to, zeby za jakis czas sprzedac.

 

Znalem kiedys goscia, ktory kupowal nawet takie gry, ktore mu sie nie podobaly bo i tak w przyszlosci chce je sprzedac z zyskiem - typowy handlarz, a nie kolekcjoner.

 

Kolekcjonerem oczywiscie. Wszystkie gry są raczej nie do ruszenia, aczkolwiek jeżeli sytuacja ekonmiczna zmusiłaby mnie jakąś gre sprzedać to chciałbym, aby druga strona dostała gre w rzeczywiscie jak najlepszym stanie.

Odnośnik do komentarza

Folia czy bez, mnie zawsze zastanawiało co ludzie robią z tymi pudełkami, że wyglądają tak obskurnie czasami. U mnie nawet gry bez folii co najwyżej lekkie otarcia mają od wysuwania spośród reszty na półce (o ile nie były kupione używane). Tymczasem kilka lat wstecz bałem się niektórym znajomym pożyczać gierki, bo wiedziałem, że wrócą w stanie opłakanym. Wtedy jak już ulegałem, to samą płytę w CD case pożyczałem, a oryginalne pudełko zostawiałem u siebie. ;>

 

Robię tak do dziś. Znajomi mają dzieci, różne historie się zdarzają... :) Przy czym nie lubię pożyczać gier, bo potem to ja muszę latać za kimś i prosić o zwrot, a szkoda mi na to czasu.

 

Co do pakowania gier w folię - też tak robię. Nie po to, żeby sprzedać je drożej, tylko żeby folia na pudełkach się nie przecierała. Trochę zboczenie. Zdarza mi się też kupić dwa egzemplarze gry - jeden do grania, drugi do leżakowania w folii.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Pięknie. Dużo wszystkiego i jest porządek. Taka harmonia bije z tego zdjęcia. Chciałbym mieć taki porządek, niestety jestem bałaganiarzem i po kilku godzinach od sprzątania mam bałaganik :) Zainspirowałeś mnie żeby w końcu zabrać się za porządek, pochowam różne graty i skupię się na gierkach.

 

PS: Uwielbiam Twoją starą fotkę z odpalonym MGS4. Bije z niej 100% hardcore :) Retro konsole rządzą!

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

PSP miałem już trzy ;) Model 2000 i 3000... Obie sprzedałem. Jednak zbyt dużo gier mi zostało do ogrania i kilka lat temu kupiłem model Street. Taki mi w zupełności wystarczy. Moja pierwsza konsola PS2, to był slim kupiony wieki temu. Model 7xxxx. Ograłem na nim mnóstwo gier i sprzedałem po latach, bo niestety ramię lasera odmawiało posługi. Jednakże nostalgia mnie naszła a i kolejna tona gier pojawiła się, które trzeba jeszcze ograć. Zatem jakiś czas temu zakupiłem ostatni model jaki wyszedł: 9xxxx i jestem mega zadowolony. Jak oni zmieścili do tego maleństwa zasilacz? Microsoft pewnie też się zastanawia. PS2 w wersji FAT to najohydniejsza konsola od SONY ;)

Edytowane przez Emtebe
Odnośnik do komentarza

Wszystkim polecam regały Kilby z Ikei. Kosztują grosze (79zł), wyglądają ok, a każdy z nich mieści około 400 gier w DVD boxach. No i nie są głębokie, więc nie zajmują dużo miejsca.

 

że takie coś?

 

kilby-regal.jpg

 

Niezbyt pasuje jako regał do gier, półki są za wysokie przez co zostawiasz sporo miejsca niepotrzebnie ;p No chyba że masz zamiar kłaść jedno na drugim, ale to psuje wygodę wybierania gry i estetykę. Lepiej mieć regał z większą ilością półek, ale mniejszych.

 

Mam trochę na tym punkcie bzika.

Odnośnik do komentarza

Figaro - Wszystkie półki można przesuwać oprócz środkowej, można też dokupować nowe półki (są nawiercone dziurki). Na dodatek jest płytka wersja, która jest niewiele głębsza niż pudełko DVD. Imo ideał na gierki, można dopasować wysokości do gier na różne platformy. Mogę zademonstrować jak chcesz.

 

Tylko, że te o których mówię to Billy.

Edytowane przez KopEr
Odnośnik do komentarza

Nie jest tak źle ;).

 

Na wygodę nie narzekam, na estetykę też nie, tutaj masz próbkę jak to mniej więcej wygląda:

 

 

 

aOkvI8s.jpg

 

 

 

Racja, z kładzeniem jednego na drugie jest trochę lipa (ale da się to obejść - albo wyciągasz grę tak, żeby nie spadło to co jest na górze, albo między gry wkładasz cieniutką pleksę). Piekło zaczyna się też wtedy, kiedy kupujesz grę rozpoczynającą się na literę "b" i musisz przesuwać wszystko o jedną półkę dalej (dlatego robię to co 15/20 gier żeby nie tracić czasu), ale to akurat dotyczy wszystkich regałów.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Koper - Ah, to tak. To już lepiej. Takie przesuwalne półki chyba faktycznie najlepsze bo wiadomo jak z tymi różnymi wielkościami pudełek do gier.

 

ping - no właśnie, ja nienawidzę takiego kładzenia gry na grę, ale Ty masz pewnie tego tak dużo, że innego wyjścia nie ma ;)

Odnośnik do komentarza

Wyjście jest - półki custom made, ale jak kilka lat temu zapytałem stolarza o cenę, to stwierdziłem, że moje OCD przeżyje opcję z kładzeniem gry na grę. Przechowywanie tego w "mój" sposób jest najtańsze i najwygodniejsze, wbrew pozorom mam bardzo łatwy dostęp do wszystkiego (oprócz dolnych półek, bo trzeba się schylić a jestem gruby).'

 

 

@koper

 

W kilby też są regulowane, ale co by nie mówić, Billy to solidniejsza konstrukcja.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Do kompletu brakuje tylko PSX. Ale tak czy siak, zacnie to wygląda tak ładnie wyciągnięte na wierzch. Czwóreczka i Two mają IMO najlepszy design z tego zestawu.

 

Eee, PSX to dla mnie rzecz zbędna. Stało by to na półce i się kurzyło. A tak to wszystkie 6 konsol jest cały czas w użyciu. Na każdej mam kupkę wstydu do ogrania jeszcze.

Odnośnik do komentarza

Z tym się zgodzę, w zasadzie to gigantyczny przycisk do papieru - jak już masz to strach grać, bo są dość awaryjne, a sprawnych na świecie jest dosłownie garstka (mimo upływu lat nadal nie ma możliwości podmienienia dysku - jak zdechnie, to koniec. Z laserami to samo, a w środku są dwa - jeden PS2kowy drugi specjalny, padnie specjalny, do którego nie ma zamienników na rynku - przestaje działać PS2kowy). Teoretycznie jako zaletę można potraktować możliwość instalacji gier na HDD (kilkadziesiąt japońskich gier z tego korzysta), ale to też można obejść, pakując do normalnej konsoli BB kit. Tak czy siak w kwestii designu jest to najładniejsza konsola, jaką stworzyło Sony, może dlatego że miała bardziej służyć jako set top box w salonie niż sprzęt do hardcore'owej nory.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Wyjście jest - półki custom made, ale jak kilka lat temu zapytałem stolarza o cenę, to stwierdziłem, że moje OCD przeżyje opcję z kładzeniem gry na grę. Przechowywanie tego w "mój" sposób jest najtańsze i najwygodniejsze, wbrew pozorom mam bardzo łatwy dostęp do wszystkiego (oprócz dolnych półek, bo trzeba się schylić a jestem gruby).'

 

 

@koper

 

W kilby też są regulowane, ale co by nie mówić, Billy to solidniejsza konstrukcja.

 

A ja właśnie się zastanawiam, czy nie zrobić sobie samemu takiego regału. Stolarz ze mnie średni, ale myślę, że byłaby z tego niezła zabawa i stworzyłbym coś idealnie pod swoje potrzeby. Myślałem też o zrobieniu takiego regału dla konsol, by były wszystkie schludnie podłączone z uchowanymi kablami, obok siebie. Ciągle łazi mi to po głowie i nie daje spokoju.

Odnośnik do komentarza

Tez mam Billy z IKEA, po dokupieniu extra polek wszystko ładnie wygląda

 

952b903a996f11e2bbd822000a9f15da_7.jpg

Tylko ze teraz  zostanę ojcem w grudniu, wiec kącik gracza w sypialni znika...ale nie ma co się obawiać, przenoszę się do salonu, zakupie właśnie Billy polki na pol ściany i będzie więcej od razu miejsca na gry (gadgety, książki i dvd)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...