Skocz do zawartości

PS3 Quiz


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7,8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Triboy, zawodzisz mnie po calosci. Totalna kompromitacja. Jeszcze Cię jaja zabolą od tego quizu.

 

W drugim obrazku zupełnie zbędny jest ten kwadrat. Liczy się ta druga linia (nie mogłem znaleźć lepszej grafiki). Z czym Wam się kojarzy? A jak złapiecie, to pierwsza grafika wskaże bezpośrednio tytuł.

 

i jeszcze tip graficzny; to rebus (no... może nie do końca precyzyjny), rozwiążcie go, a da podpowiedź do obrazka nr 2;

W%C4%99gry.jpg

 

A-boxing-ring-001.jpg

 

zaczynam już czuć tego karnego kutasa, bo chyba moja rozkmina minęła się z Waszym rozumowaniem; shit happens...

Odnośnik do komentarza

kanciaste boki nie mialy sie kojarzyc z pojazdami, a z "gridem" wyścigów czy wyboru pojazdów

 

drugi obrazek to rzeczywiście naprowadzenie na plan toru wyścigowego

 

rebus:

flaga + ring, flaga węgier + ring... węgry -> hungary... hungary + ring, hungaroring -> tor wyścigowy

 

sądziłem, że Tri trafi od razu jak zobaczy sześciobok; nawet sądziłem, że Grzesiek jak wejdzie szybciej to ustrzeli ten quiz; tymczasem poprawił mi drugi obrazek, a odpowiedzi nie dał ;P

 

dlatego po pierwszej odpowiedzi postanowiłem zakpić z Triboya, gość jest master w dziedzinie wipka i sądziłem, ze jak patrzy na plaster miodu, to na środeczku widzi loga oznaczajace tory i sylwetki statków piranha etc... a tutaj zdziwienie, bo nic nie pomagało :D

 

podpowiedzią ostateczną miał być zarys jednego z torów z Wipka HD z zaznaczonym startem... ciekawe czy wtedy by poznał; w każdy razie, Tri - plusa już złapałeś;

(karnego kutana zostaw sobie :P)

Odnośnik do komentarza

Wiecie co. Jak patrzyłem na pierwszy i drugi obrazek, to przyszła mi do głowy inna teoria, ta druga, głupsza od tej z FF. Na pierwszym jest sześciokąt, na drugim niby zwykły kwadrat. Niby, bo obrazek przedstawia problem matematyczny: "Czy na każdej zamkniętej krzywej można znaleźć wierzchołki pewnego kwadratu?" http://en.wikipedia....square_problem. Pisałeś Pepe, że jest piekielnie trudne, co przypasowało mi do tego zagadnienia. A skoro pasuje kwadrat, to co z sześciokątem? Hmm, jest figurą geometryczną. Pierwsza myśl - Geometry Wars, ale to chyba wyszło jedynie na XO. I myśl - może Pepe pisząc "piekielnie trudna", miał na myśli inny stopień trudności. Gdy wpisałem w google "Geometry Wars" znalazłem taki obrazek:

geometry_wars.jpg

 

I pierwsze co przyszło mi do głowy to:

 

i wiem, że Wam też :)

 

Super Stardust HD :)

 

 

 

 

 

I muszę przyznać, że zagadka kozacka, brawo Pepe ;)

 

No cóż, było miło, teraz gorsza część... Kara za głupie pomysły... Sam sobie wymierzę... Mevek, podeślij mi ten gadżet z miasta grzechu, pacnę się kilka razy w głowę, to może mi przejdzie...

 

;)

 

Aha, oddaję, tak na wszelki wypadek ;)

 

ps. A jak myślę o wipku, to widzę trasy, SP, SS, LPL, PLP, boost, cancel (pipi)! jeszcze raz, SP, SP, SS, LPL, SS.... ;)

Edytowane przez triboy
Odnośnik do komentarza

hmmm... w sumie to dość ciekawe podejście, żeby przez skojarzenie z grą na X'a wskazać na grę z ps3... muszę kiedyś spróbować ;D

 

dzięki za słowa uznania, ale przysięgam na wszystkie świętości - byłem przekonany, że pierwsza odpowiedź będzie prawidłowa, a nawet jeśli nie pierwsza, to Ty przyjdziesz i od razu wskażesz na wipka; dla mnie ten sześciokat, to trochę jak znaczek Quake'a (czy nawet jeszcze lepiej rozpowszechnione logo Quake 3 Arena) - mega charakterystyczny i kojarzy mi się ściśle z wipkiem;

Odnośnik do komentarza

sądziłem, że Tri trafi od razu jak zobaczy sześciobok; nawet sądziłem, że Grzesiek jak wejdzie szybciej to ustrzeli ten quiz; tymczasem poprawił mi drugi obrazek, a odpowiedzi nie dał ;P

Obrazek poprawilem na szybko przed wyjściem do pracy, nawet się nie zastanawiałem nad rozwiązaniem. Teraz się sam dziwie, że nie wpadłem na Wipka.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...