Skocz do zawartości

NBA


Rekomendowane odpowiedzi

Liderzy obu konferencji mają łatwą odpowiedź na pytanie "kogo chcielibyście uniknąć w playoffach?". Spurs przegrali 4 mecze z Thunder, a Heat - z Nets. Mecze Ksywek generalnie okazały się dość ciekawe, w pewien sposób kontynuując tradycję spin w meczach, w których LeBron (w Cavs i Heat) ściera się z Pierce'em, a dzisiejsze zakończenie już w ogóle było dość kontrowersyjne...

 

Odnośnik do komentarza

Gwizdki w NBA to temat-rzeka i czasami się zastanawiam, czy je rozumiem. Powiedzmy tyle, że rozumiem, że niektórzy widzieli tu faul albo dwa.

 

LeBron nienawidzi przegrywać i dziś znowu jest wkurzony po meczu z Grizzlies (po ASW: Miami ma 11. bilans w lidze, Indiana 17.), ale jednak rywalizacja z Nets wygląda na wyjątkowo ciekawą. Załóżmy, że Heat przechodzą Hawks (ok...), Nets muszą pokonać Bulls (lub może Raptors) i zapowiada się pasjonująca seria. Oczywiście, seria Heat z Bulls też byłaby pasjonująca, ale może nie aż tak.

 

 

 

 

Swoją drogą, ciekawie zgrzyta w Indianie. Jakby ktoś przegapił, dziś nie grała cała podstawowa piątka. Tak więc zespół opierał się na Evanie Turnerze, Donaldzie Sloanie czy Rasualu Butlerze. Ale jakoś wygrali... z Bucks (oficjalnie najgorszą ekipą sezonu - to nadal jakiś fenomen, że ten zespół wcale nie brał pod uwagę tankowania).

 

 

Na ESPN bezpłatnie można zobaczyć nową statystykę: Real Plus-Minus. Wylicza ona w jakiś szalenie statystyczny sposób, jaki wpływ ma gracz - w kontekście odmiany od tła partnerów, rywali i cholera wie czego jeszcze - na efektywność ofensywną i defensywną ekipy. Muszę jeszcze poczytać o tym statsie (opisy metody, w przeciwieństwie do tabelki, są zazwyczaj płatne), ale na pewno na ten moment wydaje się ciekawa. Przykładowo, ładnie widać tu prawidłowość, że small ball lepiej atakuje, ale big ball broni: lista najlepiej wpływających na obronę graczy to niemal sami centrzy (plus Iguodala, Bledsoe czy Draymond Green), za to ci sami zawodnicy w większości totalnie kładą wydajność ofensywną ekipy. Gortat tylko tym, że przyzwoicie broni, a w ataku nie osłabia, wchodzi do top 20 wszystkich graczy ligi ogółem. Największym szokiem jest na pewno to, jak wyceniono Rubio - muszę jeszcze poszukać, jak to możliwe, że w jakiejkolwiek klasyfikacji ogólnej koleś jest wśród najlepszych graczy ligi... Aha, no i top 40 jest Josh Smith.

 

http://espn.go.com/nba/statistics/rpm

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że Indiana w piątek przeciwko Heat wystawi pierwszą piątkę i będziemy mieli mecz sezonu na wschodzie o 1 miejsce.

 

Wizards przegrali ważny mecz z Bobcats, obie drużyny mają bilans 40-38 i czeka ich cięzka walka o uniknięcie Heat albo Pacers w 1 rundzie. Jeden z lepszych meczy Gortata w sezonie, 27 pkt 14 zb, z czego 19 w drugiej połowie i m.in 6 rzutów celnych z rzędu na przełomie 3 i 4 kwarty odwróciło mecz dla W's, ale fatalna dogrywka (1 pkt) pogrzebała szanse. Fatalne mecze Arizy i Beala, ale powrót Nene.

 

ps. Ile by się nie śmiać z Gortatowego legendarnego dream shake'a, tak tutaj pokazał kilka naprawde imponujących spinów na post movach

 

https://www.youtube.com/watch?v=YirRaWg_swc

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

U Michałowicza najbardziej "lubie" jak w trakcie transmisji jest wywiad jakis z graczem czy trenerem, a ten tlumaczy co 2 slowo i zaglusza na maksa -_ No i komentarz Pani Dydek  - bezcenny. W sumie odkąd mam league pass ani razu nie oglądałem na nc+ i nie tęsknie.

Edytowane przez Bartg
Odnośnik do komentarza

Jego komentarz był jeszcze przed TVN na Wizji Sport, ja tam miałem z nim pierwsze spotkanie ale takie pierwsze pierwsze to wiadomo Szaranowicz i Szpakowski oraz magiczne " hej hej tu NBA"

 

No ja od kiedy mam NBA LP czyli jakieś 3 lata to jednak czasmi oglądam meczyk z komentarzem Wojtka, tak dla sentymentu. Jak jeszcze audio mogę znieść ( tzn nie Panią Dydek:) ) tak niestety obraz w SD wypala mi gałki oczne na tym C+ jakby było w HD to pewnie bym częściej na nich paczał.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Ja też mam sentyment bo tak jak wy się wychowałem na tym komentarzu, ale jednak nijak się to nie umywa do przynajmniej połowy "domowych" komentatorów w NBA, nie mówiąc o tych z ESPN/TNT/NBA TV. Mam nadzieje ,że w przyszła sobotę playoffy klasycznie ruszając koło 21:30 z meczami do samego rana, idealny prezent na święta <3

Odnośnik do komentarza

Jego komentarz był jeszcze przed TVN na Wizji Sport, ja tam miałem z nim pierwsze spotkanie ale takie pierwsze pierwsze to wiadomo Szaranowicz i Szpakowski oraz magiczne " hej hej tu NBA"

Szaranowicz i Łabędź w TVP (potem na Wizji komentował Wojtek z Noculakiem [mój sąsiad tak w ogóle]).

sentymenty sentymentami ale co Ci panowie czasami pierrdolili... ze słynnym DE-FENSE! przetłumaczonym jako PI-PPEN! na czele. ale my też wtedy młodzi byliśmy, w (pipi)e żyliśmy i (pipi) wiedzieliśmy.

co do obecnej sytuacji to jedno czego nie można odmówić Michałowiczowi to spora wiedza o koszykówce i US Sports. niestety brakuje charyzmy i głosu godnego prawdziwego komentatora.

mi osobiście brakuje "Hand down! Man down!" i po cichu liczyłem, że mu nie wyjdzie i wróci do komentowania yao.png

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Houston zaczyna się przekonywać, czym jest życie bez Howarda. Nie chodzi o to, żeby Omer Asik nie był dobrym obrońcą. Ale patrzmy na całe rotacje - teraz na zastępstwo Asika nie ma nikogo. Wolves wycisnęli mnóstwo fauli (Brewer rzucał 15, Rubio 11, Dante Cunningham 10!), Asik wyfaulował się po 24 minutach gry, Motiejunas po 13...

 

Trzy mecze do końca i Dallas, Memphis i Suns dalej mają po 32 porażki. Spurs lubią niszczyć marzenia, odrobili wydawałoby się przegrany mecz, Danny Green 33 pkt., Suns znowu zagrożeni. Dzisiaj Suns-Mavs! Grizzlies jutro z Lakers, to powinni wygrać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...