Skocz do zawartości

Zdjęcia naszych aut


Lain

Rekomendowane odpowiedzi

Do chorwacji jechalem caly czas autostradami, pozniej zjazd na karlovac i krajowa na plitwickie jeziora. z jezior po okolo 70km wrocilem na autostrade i juz nie zjezdzalem z niej az do baskiej vody. przed wyjazdem z jezior planowalem jechac ta krajowa droga az do samej baskiej, ale po 1. zmeczenie i po 2. brak klimatyzacji zadecydowaly o tym, ze jechalem autostrada. poza tym spalanie roslo do normalnych wartosci :)

 

na dniach napisze dluzsza relacje w kaciku podroznika ze zdjeciami i filmikami z trasy, bo mam ich troche. chociaz i tak nie oddaja w najmniejszym stopniu tego, jak niesamowicie pieknie jest tam.

 

btw. jak jechalismy do splitu droga po wybrzezu (jednopasmowka, gdzie prawie przez caly czas jest widok na morze i plaze, ale sa tez miejsca, w ktorych od przepasci w dol chroni tylko niska i watpliwej wytrzymalosci barierka) napotkalismy na korek. stoimy z 20min i ponad drzewami za zakretem widze wystajacy dzwig. mowie do dziewczyny, ze pewnie jakis samochod spadl w przepasc i wyciagaja. jak w koncu ruszylismy i wyjechalismy zza zakretu zauwazylismy jak dzwig wyciaga z przepasci ciezarowego mercedesa:

540x405_samochod-ciezarowy-mercedes-benz

 

kabina kierowcy zmiazdzona, a pod zerwana barierka byly zabudowania, ale nie wiem czy komus oprocz kierowcy cos sie stalo.

Odnośnik do komentarza

Bez klimatyzacji na Chrowacje to hardcore, odważna podróż ;)

 

na autostradzie dzieki szyberdachowi bylo w miare okej, gorzej na jednopasmowce w chorwacji, gdzie jechalo sie maks 90km/h (a przewaznie ~60), albo w korkach na poczatku austrii za granica z czechami, gdzie tablice informacyjne przy drogach pokazywaly 45* temperatury powietrza :)

Odnośnik do komentarza

Kiedyś tak sie przecież konfigurowalo, klima to był drogi bajer.

To prawda, do połowy lat '90 było to typowe. Pierwsze auto ojca to był Golf z 1983 bodajże i miał właśnie seryjny szyberek.

 

Sam bym nie kupił teraz auta bez klimy. Jeszcze na szosie czy po mieście można jeździć z otwartymi szybami, tak samo na krótkich dystansach, ale połączenie 30 stopni i więcej z autostradą wymusza jednak klimę. Poza tym ile razy odparowywałem sobie szyby w parę sekund, rewelacja.

 

Śmieszna ta Zastava z ostatniego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza

gdybym nie mial szybera to nawet nie myslalbym o jechaniu tym samochodem w trase - nie wytrzymalbym huku spowodowanego opuszczonymi szybami. jak byl odsuniety do tylu to jechalo sie przyjemnie, a i przy okazji troche sie opalilismy :D

 

poza tym mnie zawsze po jezdzie z klimatyzacja boli gardlo, szczegolnie jak  ja ustawie na auto

Odnośnik do komentarza

gdybym nie mial szybera to nawet nie myslalbym o jechaniu tym samochodem w trase - nie wytrzymalbym huku spowodowanego opuszczonymi szybami. jak byl odsuniety do tylu to jechalo sie przyjemnie, a i przy okazji troche sie opalilismy :D

 

poza tym mnie zawsze po jezdzie z klimatyzacja boli gardlo, szczegolnie jak ja ustawie na auto

Jak na auto ? Albo masz klimę automatyczną (i nastawiasz temp. jaką chcesz ) albo manualną i ręcznie dopasowujesz do temperatury.

Odnośnik do komentarza

 

gdybym nie mial szybera to nawet nie myslalbym o jechaniu tym samochodem w trase - nie wytrzymalbym huku spowodowanego opuszczonymi szybami. jak byl odsuniety do tylu to jechalo sie przyjemnie, a i przy okazji troche sie opalilismy :D

 

poza tym mnie zawsze po jezdzie z klimatyzacja boli gardlo, szczegolnie jak ja ustawie na auto

Jak na auto ? Albo masz klimę automatyczną (i nastawiasz temp. jaką chcesz ) albo manualną i ręcznie dopasowujesz do temperatury

Normalnie masz klime automatyczną i ustawiasz np. 16 stopni i nawiew na środkowe kratki i prędkość wiatraka na low/medium czy jaka tam skale masz w samochodzie. Ewentualnie ustawiasz temperature 16 stopni i dajesz Auto i klima sama sobie ustala siłe wiatraka i kierunek nawiewu.

Odnośnik do komentarza

odzyskałem samochód z warsztatu, obiecałem że sie "pochwale"

 

oczywiście nadal jest to 15 letni dziadek, ale przynajmniej nie jest zardzewiały i całkiem nieźle sie sprawdza w sumie

2d8rt43.jpg

 

 

 

jeszcze jedna fota, jedyny "tuning" jaki zrobiłem (juz ponad rok temu, standardowa gumowa sie lekko nadrywała wiec pomyślałem że wymienie na coś ciekawszego)

1z3xn47.jpg

 

 

> in b4

> ale skąd wiesz gdzie są biegi??

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...