Skocz do zawartości

Motory i motóry


Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Klasyk, ale może ktoś jeszcze nie widział.

 

Jej pamiętnik:

 

Dziś mój mąż zachowywał się bardzo dziwnie. Zaplanowaliśmy wieczorem wyjście do restauracji na kolację. Poszłam z koleżankami połazić po sklepach i trochę się spóźniłam.

 

Przypuszczam, że zauważył moje spóźnienie, ale nic nie powiedział. Rozmowa nie kleiła się. Zaproponowałam, byśmy poszli do jakiejś zacisznej knajpki, w której moglibyśmy spokojnie porozmawiać. Zgodził się, ale nie był przy tym zbyt rozmowny. Pytałam, co się stało, a on w odpowiedzi mówił, że nic. Próbowałam to wyjaśnić, obawiając się, że może jest na mnie zły, ale on nie przyznawał się i twierdził, że nie ma się czym martwić. W drodze do domu powiedziałam mu, że go kocham, ale w odpowiedzi tylko się uśmiechnął i nadal w skupieniu patrzył na drogę. Dlaczego nie odpowiedział, że też mnie kocha? W domu oglądaliśmy telewizję i też nie porozmawialiśmy normalnie. Czułam, że on myśli o czymś i to coś go zdenerwowało. Poszłam spać. Po 15 minutach przyłączył się do mnie, ale ciągle nie był dla mnie czuły, nawet mnie nie objął. Gdy zasnął, rozpłakałam się. Nie mogę zrozumieć, co zrobiłam nie tak. Za co się na mnie obraził?

 

Jego pamiętnik:

 

Motocykl nie chce odpalić... nie mogę dojść dlaczego.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jak kupilem swoja cbr to sezon rozpoczalem 28grudnia. Nie wytrzymalem do wiosny i wyjechalem na przejazdzke po sniegu i lodzie. Po 300metrach zakopalem sie w sniegu przy zawracaniu i jakis starszy Pan mnie wypychal:) Jazda tylko na pierwszym biegu bo przy zmianie blokowalo sie kolo. Na koniec nie moglem zjechac na podworki bo na drodze byl lód i ten sam Pan biodrem pchnął tyl motocykla, tak ze skrecalem jak cyrkiel na kartce.

 

Mlody i glupi

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jesli jakims cudem nabedziesz sciga bez prawa rejestracji/ wyrejestrowany (za granica bo w Polsce nie ma czegos takiego) to nie musisz. Pamietaj jednak, ze wraz ze zmiana kodeksu drogowego, parkingi np. przy marketach są droga wewnetrzna/publiczna. Tak, wiec nie mozesz poruszac sie po nich bez dowodu rejestracyjnego, badania technicznego oraz OC. Oprocz prywatnej posesji, toru wyscigowego chyba ciezko o drogi niepubliczne :) Pomijam kwestie legalnosci scigow bez papierow i tabliczki znamionowej. Jesli kupisz motocykl, ktory byl normalnie rejestrowany przez poprzedniego wlasciciela, to w ciagu 30 dni MASZ OBOWIAZEK przerejestrowania pojazdu na siebie.

Rejestrujac motocykl na siebie, nie mozesz nie placic skladek OC, bo fundusz gwarancyjny z automatu przysle Ci pismo z kara finansowa. Nawet jest motong stoi w stodole bez silnika.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie musialbys rejestrowac kosiarki, ale musialbys:

a) placic skladki oc za rame bez silnika

b) zlomowac resztkinz motocykla i zglosic to do wydzialu komunikacji.

 

 

Niedawno w tv mowili o pojazdach-widmo, czyli o takich, ktore fizycznie juz nie istnieja, ale nikt ich nie zezlomowal. W Polsce jest zarejestrowanch tyle syrenek i maluchow, ze co 5 autem na drodze powinno byc, ktores z nich.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

To zależy. Jak jedziesz obok samochodów nie zmieniając pasa ruchu to jest to dozwolone. W praktyce jednak często przekracza się linię rozdzielającą pasy i wtedy policja może się przywalić. Podpinają to zazwyczaj pod zmianę pasa bez sygnalizowania, albo wykorzystywanie dwóch pasów jednocześnie.

 

W Warszawie generalnie mają to raczej w dupie i na większych arteriach panuje nieoficjalne przyzwolenie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Ok panowie. Sprawa robi się powoli poważna. Jeśli się uda, to w tym roku kupię moto. Jak i gdzie kupować, żeby się nie naciąć na minę. Czytałem kiedyś jakiś poradnik w motocyklu, ale nic z tego artykułu nie pamiętam. Z góry uprzedzam, że nie mam w pobliżu miejsca zamieszkania kumatych znajomych, z którymi mógłbym pojechać na oględziny szlifierki. Wszelkie hinty, rozpisane w najdrobniejszych szczegółach, mile widziane.

Odnośnik do komentarza

 Ma to na pewno większy sens niż jazda skuterami na dowód osobisty ( gdzie człowiek nie jest weryfikowany pod kątem znajomości kodeksu karnego), jednak znając polskie realia, zaraz zacznie się popyt na sportowe 125ccm, które do przeglądu będą "dławione", tak jak swojego czasu japońskie 80ccm, magicznie miały wbite w dowód rejestracyjny 50ccm i widniały jako motorower. W celach informacyjnych napiszę, że jeździłem kiedyś Cagivą Mito, która pod odblokowaniu w serii śmigała 160km/h, a po zastosowaniu lepszych gratów przy remoncie (silnik 2T) - jeszcze szybciej. Teraz do takiego bączka dorzućmy randomowego młodego gniewnego i na drodze mamy 200kg pocisk pędzący na złamanie karku.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...