Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Juve zaczęło padacznie, Kopenhaga przez jakieś pół godziny była lepsza. Druga połowa to bombardowanie, znowu boski Wiland w bramce. Dla PSG też mecz dwóch połów - po pierwszej mogli się bardzo cieszyć z remisu, w drugiej się rozkręcili. Jednak o zwycięstwie przesądziły dwa rzuty rożne Lavezzi-Motta, Olympiakos nie popisał się w obronie. Grecy przegrali wysoko, a jednak pokazali dobry poziom. Myślę, że mogą powalczyć o awans z Benficą.

 

Fatalny mecz Leno pomógł United, które z gry nie pokazało więcej niż Leverkusen. Jednak zrobili najważniejsze, czyli unicestwili Kiesslinga, bez tego trudno było o inny wynik niż porażka Niemców.

 

 

Dziś bardzo ciekawe, gra mordercza grupa F, a patrząc na postawę ligową - Napoli-Dortmund to chyba hicior tegorocznej fazy grupowej. Mchitarjan i Błaszczykowski wrócili do treningów, więc Dortmund w całej ofensywnej potędze. Ale też kwartet Napoli - Higauin, Callejon, Hamsik, Insigne - wygląda bardzo fajnie, a naprzeciw będącego w doskonałej formie Sahina stanie wspaniały Gokhan Inler. Obie ekipy wypadają słabiej w obronie, paradoksalnie Dortmundowi może pomóc kontuzja Suboticia, bo z HSV grał fatalnie.

 

Swoją drogą, pamiętacie czasy (kilka miesięcy temu), gdy nasza ulubiona stronka obśmiewała plotki o zainteresowaniu Realu Lewandowskim, bo przecież Higuain to zupełnie inna klasa, a napastnik Dortmundu "nie łapie się do dwudziestki najlepszych w Europie" (inny cytat: "Lewandowski w Liverpoolu nie wstawałby z ławki")? Dzisiaj obaj stają naprzeciwko siebie i raczej nigdzie na świecie nie widzę podzielania tej opinii, ale zobaczymy, co wyjdzie na boisku.

 

 

 

Ciekawi mnie też Chelsea-Basel, chociaż bądźmy szczerzy, poza sympatią nie ma powodów, by stawiać na Szwajcarów. Może tylko dotychczasowa forma Chelsea, która wygląda słabiutko. Opadli z sił z Hull, ze słabą Aston Villą ledwo wygrali, z United mecz na zero wszystkiego, z Evertonem też. Pięciu testowanych napastników - Torres, Ba, Lukaku, Schuerrle i Eto'o - i wszyscy wypadli słabiutko. W razie kolejnej straty punktów, Mourinho chyba zacznie dostawać niemiłe pytania.

 

Pierwsze starcie Barcelony z Ajaxem to na pewno spore wydarzenie, choć po odejściu Eriksena trudno mi uwierzyć w Holendrów. Raczej spokojne 2-0 dla Barcy (która, według mojego typu, zagra w finale z Dortmundem). Ciekawiej w meczu Atletico-Zenit, obie ekipy w dobrej formie, chociaż po wczorajszym laniu dla CSKA nie wiem, czy można oczekiwać wiele od Rosjan.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No cóż, bywa taki mecz, że tak się układa. Czyli wszystko źle. Bez kontuzji Suboticia, może miałby kto kryć Higuaina przy golu. Bez kontuzji Hummelsa - zatrzymać go przy tej czerwonej kartce. Przypadek, a wszystko się obraca na niekorzyść. Tak czy siak, świetny mecz, Napoli gra wybornie i potwierdza, że jest naprawdę. Chyba najniżej ceniona w grupie Marsylia ciśnie też mocno na Arsenal, ale nie potrafi wykończyć. Mecze nie zawodzą w tej grupie i będzie się w niej jeszcze sporo działo.

 

 

Chelsea wymęczyła 1-0, znowu błysnął strzałem Oscar w LM, choć wydaje mi się, że poza tym nic specjalnego nie zrobili. Atletico okej, ale gola wcisnęli tylko z prostego korneru na głowę stopera. Z reszty meczów wyróżniłbym postawę Austrii Wiedeń, całkiem się chłopaki starają i wyglądają zaskakująco dla mnie nieźle.

Odnośnik do komentarza

Ajax nawet całkiem nieźle gra, bardzo dobra sytuacja na zdobycie bramki na 1:1, ale Duarte niestety się obsrał. Barca miała może z dwie sytuacje plus bramka Messiego z wolnego. Fajnie było usłyszeć gwizdy, bo Ajax za długo utrzymywał się przy piłce. Może kibice farsy już mają dość antyfutbolu i rozgrywania piłki na własnej połowie przez połowę meczu, dzięki czemu mecze fcb będą zjadliwe dla oczu

Odnośnik do komentarza

Fajnie było usłyszeć gwizdy, bo Ajax za długo utrzymywał się przy piłce. Może kibice farsy już mają dość antyfutbolu i rozgrywania piłki na własnej połowie przez połowę meczu, dzięki czemu mecze fcb będą zjadliwe dla oczu

 

A może jak inni lubią, jak ich ekipa ma piłkę, a nie lubią, jak nie ma. Coś mi mówi, że to może być bardziej racjonalny wniosek...

 

 

To prawda, że Barca nie miała wiele sytuacji, ale to jest klub z Messim. Okazje Messiego liczą się inaczej niż normalnych piłkarzy.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

No i jest dwa jeden. Salah ładnie szaleje, będą z niego ludzie, dzisiaj to on a nie Schaer robi z siebie gwiazdę.

Beznadzieja stylu Chelsea to inna sprawa. Jak broniłem wiele razy Mourinho przed nieuzasadnioną krytyką, to styl gry Chelsea w tym sezonie mnie rozwala. Po 1-0 już po prostu liczyli, żeby Basel do niczego nie dopuścić, a tu niespodzianka, ci się poderwali i strzelili, znowu bezradność.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...