Skocz do zawartości

Champions League


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Składne to nie było, ale było takie lekkie uczucie "o kurde, ile skilla na boisku". Ten Real może być wyjątkowy.

 

 

Zebrali wszystkich kandydatów do Złotej Piłki w jednym miejscu, ale nie ma żadnych wątpliwości, kto był najlepszy na boisku. Jude Bellingham jako środkowy pomocnik absolutnie rządził, koleś umie wszystko. Jest jak ci najbardziej legendarni pomocnicy królujący w walce o piłce, tylko że wysoki. Mbappe tak za darmo nie zdobędzie więcej goli od niego hehe.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i znamy wszystkich uczestników nowej Ligi Mistrzów.

 

Jutro losowanie, ale z racji na nową formułę, trudno je opisać, tak jak i koszyki. Nie będzie też losowania fizycznego, bo wymagałoby miliardów kulek, losowanie zrobi komputer. Ograniczenia - głównie takie, że nie można mieć rywali z tego samego kraju.

 

Każdy klub dostanie 8 rywali, z którymi zagra po jednym meczu. Po 2 rywali z każdego koszyka. Nie będzie "grupy śmierci", będzie "terminarz śmierci dla konkretnego klubu". Wyniki - jedna tabela dla wszystkich klubów.

 

Cel fazy grupowej: najlepiej być w top 8 tej wspólnej tabeli, wtedy od razu ma się awans do 1/8 finału. Miejsca 9-24 zagrają między sobą play-offa o awans do 1/8 finału. Tylko miejsca 25-36 odpadają po tej fazie grupowej.

 

 

 

Mimo, jak mówią ludzie, prężnego postępu Polski w rankingu punkcików, nie będzie w tym roku LM w Polsce. Szachtar Donieck będzie grał swoje mecze w Gelsenkirchen. Dynamo Kijów odpadło z Salzburgiem. Austria ma dwa kluby, a po jednym np. Serbia, Słowacja, Chorwacja. Po prostu te ekipy wygrały swoje mecze (w tym Belgrad, pokonując Bodo Glimt).

 

 

Slovan Bratysława pierwszy raz zagra w fazie grupowej LM. Mimo niskiego miejsca w rankingu pokonali swoich rywali i awansowali i grają.

Także Aston Villa i Bologna zagrają pierwszy raz w fazie grupowej LM.

Jeszcze lepiej Brest i Girona, bo pierwszy raz są w ogóle w europejskich pucharach.

 

 

image.png.4f7f0d5f1892981b95f6eff905525bb7.png

Odnośnik do komentarza

Dla mnie to ma sens, i spodziewałem się takiej zmiany.

 

Faza grupowa od dawna spowszedniała ludziom i nieco nikogo nie obchodzi. Pojedyncze mecze znaczą za mało w tych grupach. Zawsze po losowaniu, w większości grup wydaje się jasne, kto awansuje, i prawie zawsze tak jest. W zeszłym roku zaskoczył Man United i Sevilla, ale też nie były to największe sensacje czołowych faworytów (ci praktycznie nigdy nie odpadają w grupie, już nie pamiętam kiedy ostatnio to się zdarzyło...), a w pozostałych grupach gładko awansowały dwie największe, oczywiste marki. Dwa miejsca na awans ze czterech oznaczają też, że mecze typu Bayern-Real, jeśli się trafią, nadal są zazwyczaj o małą stawkę i nie odbijają się aż tak wielkim echem. Teoretycznie lepiej wygrać grupę i mieć rywala z drugiego miejsca, ale nie zawsze to pomaga, a ponadto działało tylko w jednej rundzie, bo potem już było znowu losowanie. 

 

 

Teraz, każdy mecz ma jakieś tam widoczne znaczenie. Różnica w tak dużej tabeli jest zbyt mała, by odpuszczać mecze jako nic nieznaczące. I granica między top 8 a resztą nie jest jedyną różnicą - nadal lepiej jest być na pierwszym miejscu, i trafić na rywala nr 16, niż być na miejscu 8 i mieć rywala nr 9. Teoretycznie przynajmniej, powinno to zwiększać mocno szanse na triumf w fazie pucharowej. Na pewno nie będzie meczu kompletnie o nic, bo odpuszczenie jednego na pewno jakiś tam spadek spowoduje.

 

Słabe ekipy z kolei powinny w większości do końca nadal być w walce chociaż o tę 24. lokatę, co oznacza dalej awans do kolejnej rundy i mecz z rywalem nr 9 w tabeli, więc też są stosunkowo blisko i mają o co walczyć, na pewno nawet lanie od Realu i Manchesteru nie skreśla w ogóle ich szans na to 24. miejsce, ale mecze między słabeuszami mogą mieć bardzo wysoką stawkę, co do tej pory rzadko się w LM zdarzało i to też był problem, że była w fazie grupowej masa meczów dwóch mniejszych ekip, które trudno było szerszej publice zareklamować, widać było na stronach zagranicznych, że na świecie te mecze mają znikome zainteresowanie i nikt nie widzi ich wartości tak naprawdę.

 

Poza tym, to ciekawe - tabela całej Ligi Mistrzów, całej Europy, kto by nie chciał być na pierwszym miejscu takiej tabeli. Od pierwszej kolejki Real, Bayern, Man City będą w jednej tabeli do porównania, myślę, że to ciekawsze niż grupy.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ogqozo napisał(a):

 

Poza tym, to ciekawe - tabela całej Ligi Mistrzów, całej Europy, kto by nie chciał być na pierwszym miejscu takiej tabeli. Od pierwszej kolejki Real, Bayern, Man City będą w jednej tabeli do porównania, myślę, że to ciekawsze niż grupy.

 

Z tej perspektywy brzmi to sensownie, ale intuicyjnie jak widzę tabele to myślę o tym, że gra każdy z każdym, a tutaj to ma być losowane według jakiegoś tam algorytmu... więc niby liga, ale jednak jakas taka udziwniona. 

Wiadomo że tak wiele zespołów nie jest w stanie zagrac każdy z każdym, ale chyba dlatego właśnie... powstały grupy. :D

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ogqozo napisał(a):

Dla mnie to ma sens, i spodziewałem się takiej zmiany.

 

Faza grupowa od dawna spowszedniała ludziom i nieco nikogo nie obchodzi. Pojedyncze mecze znaczą za mało w tych grupach. Zawsze po losowaniu, w większości grup wydaje się jasne, kto awansuje, i prawie zawsze tak jest. W zeszłym roku zaskoczył Man United i Sevilla, ale też nie były to największe sensacje czołowych faworytów (ci praktycznie nigdy nie odpadają w grupie, już nie pamiętam kiedy ostatnio to się zdarzyło...), a w pozostałych grupach gładko awansowały dwie największe, oczywiste marki. Dwa miejsca na awans ze czterech oznaczają też, że mecze typu Bayern-Real, jeśli się trafią, nadal są zazwyczaj o małą stawkę i nie odbijają się aż tak wielkim echem. Teoretycznie lepiej wygrać grupę i mieć rywala z drugiego miejsca, ale nie zawsze to pomaga, a ponadto działało tylko w jednej rundzie, bo potem już było znowu losowanie. 

 

No masz rację, ja już fazą grupową od kilku sezonów się średnio interesowałem. Może ta zmiana formuły faktycznie odświeży spojrzenie na LM.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...