Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

Co za mecz, co za gole. Co za wieczór na wiosce - w tym samym czasie otwarcie Nowych Horyzontów, młodzi koszykarze w Orbicie wygrywają pierwszy mecz w Mistrzostwach Europy, a piłkarski Śląsk pierwszy raz od 29 lat wygrywa w europejskich pucharach.

Odnośnik do komentarza

"Coście tak cicho !? Hej, (pipi) coście tak cicho!?"

 

Jest beka ze szkotów. A tak się pluli, że awansują. Lubie takie scenariusze. A bramka cudo. :rolleyes:

 

No a w kolejnej rundzie Śląsk zagra z Lokomotivem Sofia, który ograł po dramatycznym meczu Metalurg Skopje zdobywając dwa decydujące gole w ostatnich pięciu minutach meczu.

Edytowane przez Alex van Cube
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mila stwarzał sporo akcji (imo man of the match). Kelemen wpuścił bramy i jasne, że można mieć do niego pretensje, ale sama obrona dziurawa (do końca pierwszej połowy) jak polskie drogi. Dopiero w drugiej połowie Lenczyk dał dobre rady co do krycia i chłopaki w obronie wyraźnie lepiej kryli.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Gratulacje dla Śląska, przyjemnie się to oglądało, na plus Spahić, Socha i Sobota. Widocznie trzeba było mieć nazwisko na "S", żeby dzisiaj dobrze grać. Za to zdecydowanie nie było warto mieć nazwiska na "K" i grać w rękawicach.

 

Przy bramce Dudka aż się poderwałem z kanapy, ogólnie obie bramki dla Wrocławia naprawdę ładne. Dzięki za emocje i poprawianie punktacji w rankingu ;) Chciałbym, żebyśmy mieli chociaż 2 drużyny w fazie grupowej pucharów, żeby było co oglądać.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1311280648' post='2436487']

Brawo Śląsk! Nie wierzyłem, po dwóch bramkach skreśliłem ;) Gratuluję. A Lenczyk jest świetnym taktykiem, po raz kolejny to pokazał. Kibice Śląska świetny doping, choć te wulgaryzmy mogli sobie darować ;]

 

Lenczyk nigdy taktykiem nie był,sam zresztą to jakiś czas temu mówił. ^_^ Bardziej bym go nazwał świetnym psychologiem. Facet potrafi z piłkarzy wyciągnąć potencjał który w nich drzemie.

Odnośnik do komentarza
Gość Ofsajd
' timestamp='1311280648' post='2436487']

Brawo Śląsk! Nie wierzyłem, po dwóch bramkach skreśliłem ;) Gratuluję. A Lenczyk jest świetnym taktykiem, po raz kolejny to pokazał. Kibice Śląska świetny doping, choć te wulgaryzmy mogli sobie darować ;]

 

Lenczyk nigdy taktykiem nie był,sam zresztą to jakiś czas temu mówił. ^_^ Bardziej bym go nazwał świetnym psychologiem. Facet potrafi z piłkarzy wyciągnąć potencjał który w nich drzemie.

 

Z resztą ten który w nich nie drzemie też :)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze musisz z tym poczekać gdzieś tak do fazy grupowej :potter:

W fazie grupowej Lech nagle się pojawi w europejskich pucharach? A Wiki mi mówiła, że nie ma szans.

 

 

Punkty do rankingu UEFA za sam awans są dopiero od 1/8 finału bodajże. Tak że Śląsk dzisiaj chyba nie poprawił punktacji w rankingu. Musi najpierw jakieś punkty zdobyć w starciu z Lokomotiwem. Z czwartym zespołem ligi bułgarskiej, który przez ostatnie dwa sezony tracił średnio 25 pkt. do Liteksu. I który cudem pokonał wicemistrza Macedonii. Cóż, okazja wydaje się dobra.

 

 

Co do Lenczyka, to wiem, że Śląsk czasem gra zupełną makarenę, ale koleś jest nawet niezłym taktykiem podobno. Przynajmniej piłkarze go chwalą za bardzo szczegółowe i celne rozpracowywanie poszczególnych rywali.

Odnośnik do komentarza

co mnie dziś zszokowało jak na polskie realia to fakt,że Śląsk przez gdzieś 80minut starał się grać piłkę kombinacyjną i po ziemi z dużą ilością podań i im to nawet wychodziło. Zrezygnowali z złotej polskiej myśli szkoleniowej,że najlepszą bronią są kontry i szybkie wysokie piłki z pominięciem wszystkich formacji :P

Odnośnik do komentarza

Jak się nie ma faktycznego napastnika w składzie (dzisiaj Śląsk go nie miał przez 35 minut, w zeszłym sezonie często przez cały mecz), to się człowiek uczy grać kombinacyjnie.

 

Fajnie to wyglądało dla obojętnego widza, ale co robiła obrona, to tragedia. Nawet w doliczonym czasie Dundee miało fantastyczną okazję, żeby wysłać wrocławian do piekła. Brak Fojuta i Kaźmierczaka robi swoje, ale przecież taki Celeban od lat jest filarem Śląska, a ciągle robi błędy jak europejski junior.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze musisz z tym poczekać gdzieś tak do fazy grupowej :potter:

W fazie grupowej Lech nagle się pojawi w europejskich pucharach? A Wiki mi mówiła, że nie ma szans.

 

 

 

Nie musi, w poprzednim sezonie osiągnął więcej niż wszystkie pl teamy razem wzięte przez ostatnie 5 lat :potter:

Odnośnik do komentarza

Jeszcze musisz z tym poczekać gdzieś tak do fazy grupowej :potter:

W fazie grupowej Lech nagle się pojawi w europejskich pucharach? A Wiki mi mówiła, że nie ma szans.

 

 

 

Nie musi, w poprzednim sezonie osiągnął więcej niż wszystkie pl teamy razem wzięte przez ostatnie 5 lat :potter:

Z pewnością ta myśl będzie napełniała przyjemnym ciepłem serca poznańskich kibiców w długie jesienne wieczory bez LE.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...