Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

No mi o pic wlasnie chodzi bo baby sa poje.bane. Ostatnio jak chciałem sprzedać to kilka zadrapan a baba juz fe ble , mąż wsiada , mówi kurde ale silnik to nie zajechany , dobrze idzie. No ale lakier obdrapany no i baba juz nie chce :confused: dlatego chce go tandetnie odpicowac tylko do sprzedaży aby robił wrażenie na babach

Faceci tez, wymagaja od kilku/nasto letniego pojazdu wygladu jak z salonu. Sprzedawalem ostatnio motocykl, uzytkowany na co dzien, mylem go raz na miesiac, troche much, kurzu itp. Zrobilem foty, wystawilem na allegro myslac, ze ucziciwe bedzie pokazac moto niepicowane tylko takie jakie jest normalnie jezdzone. I to byl blad bo zainteresowanie bylo srednie chociaz sprzetowi nic nie mozna bylo zarzucic. W koncu sie zebralem, moto wymylem, ba wrecz wyszorowalem szczoteczka do zebow:) zrobilem fajne foty i mialem z dziesiec telefonow "czy ten motocykl jest naprawde w takim stanie jak na zdjeciach?" Sprzedalem go po dwoch dniach;)

Odnośnik do komentarza

 

W bagażniku masz wlepę - patrz tam jaki masz kod lakieru i wklep go w allegro. Do tego dokup szary podkład i przeźroczysty akryl dla połysku i będziesz miał cały zestaw na amatorskie naprawy.

Akurat w fordzie jest na tabliczce znamionowej. Nalepka w bagażniu jest tylko w VAG'ach

 

 

 

A to sorry, opierałem się na tym czym zawsze jeździłem czyli VAG'ami :)

Odnośnik do komentarza

Bo ogólnie to jak mówiłeś, że chcesz lakier kupić to myślałem, że zaprawki będziesz robić. Lepiej jest już tej rdzy nie ruszać na ogół niż mieć plamy (kolor przez internet to ci najwyżej dobiorą taki, że daltonista nie od różni). Bo wiedz, że kolor się starzeje i co ci po tym, że oryginalny był taki a taki, jak dobrać musisz do aktualnego, najlepiej iść do mieszalni farb w mieście z klapką od baku, dać to, niech zmieszają. Setka takiego dobranego lakieru zapakowana do szpraju to ok. 70 zł.

 

edit: lepiej nie ruszać, jeżeli chcesz to sprzedać, w tym sensie, bo jak dla siebie to zdecydowanie wolałbym mieć nawet podkładem pie.rdolniętą połowe auta niż miałoby mi rdzewieć.

Edytowane przez Oran
Odnośnik do komentarza

Wnetrze:

 

Odkurzanie wykladziny,dywanikow i foteli

Pedzelkkiem wymiec kurze z kratek nawiewow

Sprawdz w jakim stanie sa nakladki na pedalach, jesli zuzyte = wizyta na szrocie i zakup ladniejszych

Kokpit lecisz plakiem,ale matowym bo blyszczacy chu.jowo wyglada i tragicznie wychodzi na zdjeciach

Zapach "new car"

Uszczelki w drzwiach, jesli popekaly to kleisz je delikatnie silikonem i lecisz czernidlem

 

Zewnatrz

 

Mycie

Wosk koloryzujacy

Zderzaki i wyblakle plastiki lecisz czernidlem np. Sonax

Jesli masz jakies dziwne rysy to kredka (starcza na jedno mycie) badz poszukaj w regionie zakladu robiacego smart painting. 

Jesli masz platikowe klosze i sa zmatowiale to polerka

 

Silnik

Sprawdz plyn hamulcowy oraz olej od wspomagania = braki uzupelnic

Olej to samo

 

 

Rdza na progach

Kupujesz srodek na rdze firmy epoxy dragon, koszt 18zl. Psikasz na rdze, zachodzi reakcja, rdza zabarwia sie na czarno. Mozesz poprawic hammereitem

Edytowane przez Pajda
Odnośnik do komentarza

Pany ale odje.bałem fordzine że talala, inny samochód. Masakra , plus 1000 do wartosci jak nic.  Nawet nie wiedziałem ze ma taki ładny kolor xD

 

Felgi zrobione lakierem do felg srebrny + bezbarwny

Lakier polerka

Plastiki czernidło + zderzaki czaarny lakier + bezbarwny

 

Masakra ale robiłem go 8 godzin

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...