Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

jajko sadzone chętnie kiedyś dodam bo mnie kusi od jakiegoś czas, z burakiem troche mniej :P

 

w ogole kolejny raz polecam wyszukać na jutubie BURGER LAB , koleś robi za(pipi)iste burgery, zarówno zwykłe ale też udziwnione na wiele sposobów, to dopiero po jego filmikach zaczeły mi wychodzić świetne burgery (mimo że ja nie udziwniam tak bardzo jak on)

 

 

A fotki, no pewnie często jest tak, że chcą naciągnać człowieka samymi fotkami

 

to nie musi chodzić o naciąganie, poprostu wiele fotek żarcia jest specjalnie stylizowana żeby ładnie wyglądała, dodatkowo fotke robi sie profesjonalnym aparatem

 

ja swoje fotki robie na gorąco, w średnim oświetleniu i  komórką

 

już samo to gdybym zrobił fotke dobrym aparatem w dobrym świetle to wizualnie było by +10 do fajności, ale tak jak mowie - nie robie tych fotek dla wyglądu, poprostu robie fotke dobrego żarcia, takimi sposobami jakie mam pod ręką bo ciężko jest zwlekać i sie babarać w profesjonalną fotografię gdy burger stygnie :P

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

 

 

EDITTTTTT

i btw byłem dziś w tym barn burgerze na złotej w centrum wawy, ale niestety nie jadłem :confused: był straszny tłok, wszystkie stoliki zajęte + kolejna z 8 osób czekających na stolik, a ja sie nieco spieszyłem więc odpuściłem i poszedłem do burger kinga na big kinga xxl :P

ale musze rpzyznac ze w tym barn burgerze to żarcie wyglądało bardzo apetycznie, duże i konekretne burgery, niestety tylko popatrzyłem sobie co inni jedli, będe musiał tam wrócić

 

swoją drogą nie spdoziewalem się że w sobote o 15 będzie tam taki sajgon

 

wroc koniecznie bo warto :) ch.ujnia wlasnie bo malo tam miejsca, a chetnych duzo. Akurat trafilem na jeden wolny maly stolik. 

Na facebooku dodali foty "psech.ujburgera" nawet na 10-12 osob robiony z 5kg miesa i tylko na specjalne zamowienie.  Kur.wa ile to musi kosztowac... 

 

jadlem dzis zaje.bistego burgera domowej roboty z wolowego miesa(ligawa) jesli mieso jest dobre to takie burgery bija wszystkie inne na glowe. Dobrze zrobione mieso, a reszta to juz wlasna fantazja co tam dodac :)

 

 

a co do burger kinga co tam warto zjesc? Nie mialem jeszcze okazji wyprobowac tej sieci, a planuje ja odwiedziec i nie chce sie wje.bac na mine.

Edytowane przez D.B. Cooper
Odnośnik do komentarza

`tez myśle że whoopera (podwojnego) warto sprobówać bo to klasyka, ale mi osobiście o wiele bardziej smakuje big king xxl i to jego polecam jesli chodzi o "co jest dobre w BK"

 

czasemi też w BK są bardzo dobre tymczasowe burgery, np long chilli cheese, i kilka innych

 

 

angus cross też jest ciekawy, ale kosztuje 20zł więc słabo się opłaca (bo aż tak cudowny nie jest)

Odnośnik do komentarza

jadłem sobie dziś hamburgera w burger mamie na ursynowie, z tego co widze na fejsie to mają też bude niedaleko arkadii

https://www.facebook.com/burgermam

 

fotka, keczup dla porównania rozmiaru

289l75x.jpg

 

 

wziąłem podwójnego z serem i bekonem, i ogólnie był dobry, nie ma co narzekać, był to dobry burger, i całkiem spory, 2 mięska = 300gram wołowiny (cena 20zł)

 

ale.. był "jedynie" dobry, tak naprawde to te które robie w domu są o wiele lepsze, nie wiem dokładnie jak to opisać ale tutaj burger był poprostu dobry, ale nie był za(pipi)isty, głównie czuło się smak mięsa (było spoko), jakoś dodatki troszke zanikały, i mimo że bułka była podsmażona na "płycie grzewczej" na której robią mięso to jakoś szału nie robiła, chyba nie była całkowicie świeża, tylko troszke gumiasta, nie była zła ani sucha, ale nie była też na plus

 

nie chce się chwalić i nie wiem też dlaczego tak jest ale te które ja robie w domu mają o wiele więcej smaku, i więcej różnorodnych smaków, z jakiegoś powodu jest to "eksplozja smaku", a w burgermamie poprostu był burger, bez eksplozji...

napewno brakowało mi tam troszke chociaż rozmarynu który naprawde za(pipi)iście pasuje i dodaje kopa, w moich burgerach to czuć

 

może też kwestia tego że w tym co kupiłem głownymi dodatkami (oprócz sera i bekonu) były pomidor i sałata, które są spoko, ale sałata niema wiele smaku, jednak nawet nieznaczna ilość cebulki oraz ogórki kanapkowe ze słoika (to nie to samo co kiszone albo konserowe),

 

 

rolnik_rolnik-ogorki-kanapkowe-720ml_561

 

 

dodają naprawde sporo smaku i powodują różnice między dobrym a bardzo dobrym burgerem (no i rozmaryn, i fajna żurwaina)

 

 

mimo wszystko się najadłem (ale nie nażarłem jak świnia, spokojnie zjadł bym większego), i było spoko, jak ktoś na ursynowie szuka burgerowni to moge polecić żeby sobie odwiedził burger mame, jednak nie jest to napewno szczyt możliwości burgerowych

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

keczup i majonez bardzo dobrze się sprawdza

ja dodaje też troche żurawiny bo fajnie pasuje do mięsa i sera

 

 

jasne że mozna kombinować z sosami, napewno jest ich od groma, ale serio dobry keczup i dobry majonez dajną naprawde fajne efekty, nie potrzeba jakiegoś mixu niewiadomoczego

 

ja używam keczupu hellmans łagodnego (mimo że lubie ostre rzeczy to hellmans łagodny ma poprostu świetny smak i wole go niż ostre)

a majonez to mój ulubiony to kielecki i kętrzyński tak ogólnie, i je też dodaje do burgerów, ale np hellmans babuni świetnie też do nich pasuje (kiedyś dawno był moim majonezem numer jeden ale teraz spadł na 3 pozycje, ale do burgerów pasuje świetnie)

 

jeśli chcesz odwzorować sos z bigmaka to pewnie coś na bazie musztardy i majonezu, ale myślę że nie warto iść tą drogą, dobre domowe burgery to niebo a ziemia w porównaniu z makdonaldem, dlatego chyba nie ma zbytnio sesnu próbowanie zrobić podróby bigmaka skoro mozesz zrobić coś 100 razy lepszego

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
Gość _Milan_

az musialem odignorowac rudego by zobaczyc po kim jedzie assassine.

 

kolega sie pyta  o sos a  ten pier,doli o keczupie i majonezie, wiesz yano, powiem szczerze, tymi twoimi hamburgerami to ja nawet rudych swin bym nie nakarmil, pewnie sa tak samo ch,ujowe jak wszystko czego sie tkniesz.

 

pozdro xD

 

edit: mam fote z ostatniej imprezy  z hamburgerami yana, wszyscy byli zachwyceni:

9_000_MVD2004120594923.jpg

Edytowane przez _Milan_
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Yano - jak napisać "zmieszaj ketchup z majonezem" w 162 słowach

 

wcale nie napisałem żeby je zmieszać

 

ja nie mieszam

 

i serio kurde nie widze czemu sie spinacie, zapytał o sos do burgerów to napisałem mu prawde - nie zawsze trzeba kombinować z sosem żeby burger był dobry, bo keczup i majonez też fajnie pasują

 

 

 

kolega sie pyta  o sos a  ten pier,doli o keczupie i majonezie, wiesz yano, powiem szczerze, tymi twoimi hamburgerami to ja nawet rudych swin bym nie nakarmil, pewnie sa tak samo ch,ujowe jak wszystko czego sie tkniesz.

 

zdziwił byś się

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...