Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Milan_

możliwe, jednak jestem bardziej konserwatywnym fanem hamburgerów, bo  w sumie do hamburgera mozna wsadzic wszystko i polowa bedzie dobra.

Dodatkowo jakby tak scisnac tego burgera to zoltko leci na spodnie, plus sam smak zoltka jakos nie pasuje mi do calosci.

Odnośnik do komentarza

Polecam jajko warto spróbować zwłaszcza z burakiem ( wiem dziwnie brzmi, ale smakuje bdb, pierwszy raz takiego burgera z burakiem i jajkiem jadłem w Australii, nawet w mc donaldzie jak my mamy wieśmaca to tam maja mc oz z burakiem. Ogólnie faza bo zawsze myslalem że buraki jada sie głownie w naszym kraju, a jak sie pózniej okazało w Australii jedzą go częściej ) ale wiadomo z klasycznymi dodatkami smakuje najlepiej i tak jak mówi Milan żółtko nie każdemu może pasować, ja sam takiego burgera z jajkiem jadam raz na rok

 

Bułka z pierwszego zdjecia została zakupiona w tesco,

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

wyglądają ładnie i smacznie, jajko chętnie kiedyś spróbuje, mimo że to rzeczywiście może sie wydawać dziwny dodatek to jednak nie jest to wcale jakis mega nietypowy wynalazek i często widze jajko jako składnik burgera więc coś w tym musi być

 

jedyne co bym ci polecił to zmiane ogórków, widać na 1 fotce że to konserwowe prawda? być może jestes ich wielkim fanem i specjanie ich użyłeś, jeśli tak to spoko, ale jeśli użyłes ich bo poprostu były pod ręką to polecam sprawdzić "ogórki kanapkowe" , już kilka razy o nich pisałem, kilka firm je produkuje zwykle są w słoikach pokrojone na plasterki, odróżniają sie nieco żółtawym kolorem, mają dosyć odmienny smak od typowych kiszonych i konserwowych (bo to nie są ani kiszone ani konserwowe, nie wiem dokąldnie jak sie je robi ale to zupelnie inny sposób na ogórki), wg mnie świetnie basują do burgerów

ogorki_kanapkowe-600x600.jpg

 

 

i kolejny raz też polecam każdemu kto robi albo chciał by robić burgery filmiki na jutubie BURGER LAB, gość robi istne cuda, a przy okazji całość jest fajnie zmontowana i okraszona epicką muzyką dla dodania klimatu;)

http://www.youtube.com/results?search_query=burger%20lab&sm=3

nie mówie że odrazu trzeba kopiować wszystko co robi bo w wiekszości przypadków używa składników ktore są bardzo trudno dostępne albo bardzo dziwne, ale watro pooglądać te filmiki porpostu żeby podłapać kilka sztuczek i kilka ciekawych porad ktore serio podnoszą  jakość burgerów

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ogórki to konserwowe, dzieki za info o tych kanapowych następnym razem sprawdzę, a burger lab fajne przepisy za jakis czas będę próbował zrobic tego burgera z serem w środku

serio polecam te kanapkowe, tylko ja je zawsze wykładam na ręcznik papierowy żeby je "wysuszyć" po po wyjęciu ze słoika ociekają zalewą, są poprostu zbyt mokre więc zawsze je wykładam na ręcznik żeby troche odsączyć tej zalewy, warto o tym pamiętać

 

a burgera z serem w środku też musze zrobić, to musi być istne cudo :D

 

 

 w ogole zastanawiam się nad kupnem prasy (zgniatarki) do hamburgerów, żeby można było w bardziej kontrolowany sposób uformować mięsko, co prawda osobiście nie mam problemów żeby uforomować mięso ręcznie, to jednak taka prasa mogła by troche pomóc (chociaż głównie myśle o niej bo dodaje nieco szpanu xD)

11018181_0.jpg

 

spokojnie można ją kupić w polsce, ceny są różne i zależą od wykonania, od 30-40 zł do 150 za jakieś dizajnerskie stalowe

Odnośnik do komentarza

kupuje w tesco 100% mielonej wołowiny (są dwe możliwości - 7% i 20% tłuszczu, ja zawsze biore tą gdzie jest 20% bo tłuszcz jest świetny, dodaje smaku i soczystości

ja do ugniatanego mięsa dodaje tylko sól i pieprz, a potem na patelni posypuje rozmarynem z obu stron, wychodzi super, ale można też dodać innych przypraw w zależności od stylu burgera (na BURGER LAB jest pokazane kilka możliwości)

 

 

dodam jeszcze że ja gotuje od czasów liceum, od 15 lat, i bardzo lubie gotować, ale do tej pory nigdy nie używałem rozmarynu, nawet niezbyt wiedziałem co to jest i jak smakuje, ale serio okazuje się ze rozmaryn cudownie pasuje do mięska na hamburgery

ostatnio dawałem fotke burgera z warszawskiej kanjpy - burger mama - i mimo że ich burger był dobry, to naprawde wyaźnie brakowało mi rozmarynu, serio świetnie pasuje

 

Chyba nie ma sensu ta praska do burgera, bo wydaje mi sie że mięso bedzie za bardzo ubite, a w rękach bedzie wszystko delikatne, pulchne i soczyste

 

miałem podobne przemyślenia, ale wydaje mi się że wcale nie trzeba przesadnie ubijać mięsa, ona poprostu pomaga zachować odpowiedni kształt mięska

tak jak mowiłem jeszcze jej nie używałem, ale może kiedyś kupie, wtedy zdam relacje

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ja rownież wole mięso na burgera bez jajka, ważne żeby było trochę tłuszczu bo jak jest za suche to bedzie sie rozpadać, ewentualnie można do mięsa dodać trochę musztardy jeżeli jest bardzo suche, ja np lubię dodać łyżeczke musztardy pelnoziarnistej, dijon lub jakiejś miodowej

Edytowane przez kubson
Odnośnik do komentarza

Kupne? Jak nie to zarzuc przepis.

Guacamole to co jest na zdjęciu to wersja uproszczona bo nie chciało mi sie jechać do sklepu po świeże chilli i kolendrę

 

Tak wiec potrzebujemy;

awokado

sos tabasco

sok z cytryny / limonki

sól

 

Awokado na pół, łyżka wyciągamy owoc, dajemy do miski do tego sok z cytryny ( z jednej połówki powinno byc ok) tabasco oraz sól. Awokado najlepiej rozgnieść widelcem żeby były grudki.

 

Tutaj jeszcze przepis na normalna wersje

 

awokado

chilli czerwone

pomidor

sok z cytryny / limonki

kolendra

czerwona cebula

sól

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Poprosze przepis na sos do hamburgera. Moze byc w stylu tego z big maca jak ktos zna (w sensie zrobil sam a nie zlinkuje z yt).

Ja robie taki czasem. Na lyzke majonezu lyzeczka musztardy plus curry, sol, pieprz. Bardzo fajny sos wychodzi.

 

 

+1 dla Pana Michala. Bardzo dobry sos. Uzylem musztardy dijon i wyszlo bardzo fajnie (myslalem, ze bedzie zbyt aromatyczny).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...