Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

a czy jest jano coś co ci specjalnie podeszło?

Wpis, że uj.

 

Ja rozumiem, że każdy ma swoje lepsze i gorsze chwile naforumku ale 100% wolę tu czytać posty Yana niż takie nic nie wnoszące do tematu bzdety.

 

W tym temacie czytam bardzo merytoryczne i na temat posty użytkownika Yano.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

oj chyba poszły i to sporo, ostatnio jak brałem big kinga xxl to chyba kosztował ponad 17zł (kiedyś chyba ok 12zł)

to naprawde sporo jak za fast foodowe burgety (w niektórych "poważnych" burgerowaniach można zjeść taniej)

 

no ale cóż... i tak wole bigkinga xxl za 17zł niż bigmaka za 9.50 (w ogole patrzać na zawartość bigmaka to powinien kosztować poniżej 6zł , bo ma w sobie mniej niż dwa złączone hamburgery za 3zł)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

skoro mowa o urozmaiceniach to ostatnio kilka razy robiłem burgery z lekkim udziwnieniem (odpuszcze fotki bo chyba niektórym się przejadły)

 

a więc drobiazgi które zmianiałem to:

 

- dodanie podsmażonej cebuli (można też dodać surowej jeśli ktoś lubi) - ten dodatek bardzo fajnie się sprawdził (ważne tylko żeby nie przypalić cebuli bo przypalona ma intensywny smak ktory dominuje całą reszte)

- dodanie sera pleśniowego (typu błekitny lazur, a nie camembert) - to było całkiem ok, ale z jakiegoś powodu słabo się roztopił (mimo że ser pleśniowy zwykle bardzo dobrze się topi) i nie dał takiego efektu o jaki mi chodziło)

- wsadzenie sera do środka kotleta - to było spoko, ale szczerze mówiąc to nie czułem jakiejś specjanej różnicy względem sera który leży na kotlecie w trakcie smażenia i też się roztapia, można zrobić, ale w smaku wiele sie nie poczuje

- dodanie na mięso ostrego sosu typu sambal oleek - było spoko, ale w sumie bez tego sosu bardziej mi smakuje

- dodanie suszonych pomidorów (ale zwykłych też) podsmażonych na patelni razem z mięsem (żeby nie były zimne) - to sie całkiem fajnie sprawdza, warto spróbować

 

 

 

co do drwala to wg mnie jest troche "większy" i znacznie lepszy od big maka (który tak jak mówiłem wg mnie jest najsłabszy) , tyle że akurat na drwala to trzeba poczekać rok, bo już go nie ma

kanapka szefa podobna jest rozmiarem do drwala, ale mi o wiele bardziej podchodzi smażony ser w panierce (w drwalu) niż mdłe pieczarki (w kanapce szefa)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

W piątek zaszedłem do Burger Kinga, bo dawno nic fast foodowego nie jadłem. Wziąłem Whoppera w zestawie. Szału nie ma, ale nawet mi smakował, frytki też ok, akurat na świeże trafiłem. Jednak raczej już długo nie zajrzę do tego typu jadłodajni, bo po takim żarciu kapciowato się czuję. Chce mi się spać, a żarcie długo mi się trawi i zalega w bebzunie.

 

Subway u mnie niezwyciężony. Kanapka na ciemnym pieczywie, grillowany kurczak i różne fajne świeże warzywka to goty.

Odnośnik do komentarza

dziś sobie zrobiłem troche nietypowego burgera, bo zawierały bardzo mało surowych (zimnych) skłandników - oprócz "sosów" to tylko ogórki były zimne (ogórki kanapkowe o ktorych pisałem pare razy)

 

a więc było tak

 

- podsmażona bułka

- sosy - majonez kętrzyński (ale pewnie hellmans babuni byłby nawet lepszy), keczup hellmans łagodny, i musztarda kielecka (nałożone zarówno na dolną jak i na górną bułke)

- ogórek kanapkowy

- oczywiście wołowina smażona (z rozmarynem! kuna serio obczajcie ten rozmaryn! ostatnio próbowałem burgerów i wkilku slow-foodowych knajpach, i mimo że były dobre to brakowało im tego rozmarynu)

- podsmażona czerwona cebula

- podsmażony suszony pomidor

- podsmażona papryczka chipotle (akurat tego to pewnie sobie nie kupicie bo to nietypowy składnik, ale powiem że wcześniejszy burger z ostrym sambal oleekiem wyszedł średnio, ale podsmarzona papryczka chipotle to super sprawa)

- oczywiście ser roztopiony położony na burgerze w trakcie smażenia

- i oczywiście smażony boczek

 

 

kurde - serio wszystko było świetne, był bardziej ciepły niż zwykle bo prawie wszystkie składniki były z patelni, dzieki chipotle był ostry, ale ta ostrość świetnie pasowała a nie zgrzytała (jak sambal)

 

super burger to był, polecam

krystyna czubówna

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Ostatnio bylem w realu na zakupach i na dziale miesnym znalazlem cos takiego:

2yzitg8.jpg

 

To juz wiadomo, dlaczego yano ciagle tutaj wypisuje te posciki o hamburgerach, cichy marketing. Ile forów tak jeszcze obracasz? :D

 

Btw. kupilem te zachwalane setki razy ogorki kanapkowe i sie zawiodlem, bo liczylem na cuda na kiju, a okazaly sie one zwyklymi ogorkami w sloiku za dosyc wysoka cene, szału brak. Pierwszy i ostatni raz je kupilem, sorry.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

W burger kingu tez takie cos ci zrobia. Potrojny whopper z serem i bekonem.

No idea ta sama, ale smak zawsze inny. Wół z McD smakuje inaczej niż wół z Burger Kinga czy Moa. Zobaczymy co tam zaserwują. Najbliższy Wendy's będzie jednak kilka kilometrów od siedziby klienta, więc nie wiem czy czas pozwoli. Nie chcę się szlajać z walizką po NYC szukając kanapkarni.

Odnośnik do komentarza

 

W burger kingu tez takie cos ci zrobia. Potrojny whopper z serem i bekonem.

No idea ta sama, ale smak zawsze inny. Wół z McD smakuje inaczej niż wół z Burger Kinga czy Moa. Zobaczymy co tam zaserwują. Najbliższy Wendy's będzie jednak kilka kilometrów od siedziby klienta, więc nie wiem czy czas pozwoli. Nie chcę się szlajać z walizką po NYC szukając kanapkarni.

 

 

Nie wiem czy dobrze zrozumialem twojego posta ale wszelkie wycieczki do tamtejszego McD sobie daruj. Poniewaz kanapki robione sa z innego miecha to nie smakuja tak jak w pl. Raz zjadlem czizburgera i sobie darowalem. No chyba, ze chcesz sam sobie wyrobic opinie to czemu nie. Za to polecam wszystko inne. Szczegolnie White Castle (mini-burgery) i Burito Kings (to chyba nie jest takie duze korpo jak mc czy kfc).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...