Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Jestem w maku
dwa wieksze (nacho. Szpinak) kosztuja 13zl
mniejsze (chipsy. Italia) kosztuja 7zl

 

edit

jadłem tego z nachosami, nawet ok, jeśli ktoś lubi meksykanskie jedzenie to powinno mu smakować (ja akurat średnio lubie ale pozostałe jeszcze mniej mnie kusiły)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Jadłem Fiestęburgera z nachosami naprawdę dobry jak na McDonalda. Może też i miałem szczęście, ale chyba lepiej wyglądającego burgera z Maca nie jadłem, aż foto zrobiłem.

 

BcAaxFZ.jpg

 

dobry w smaku, dobry sos, nachosy i bułka z jakimiś ziołami. Polecam, mam nadzieję że na dłużej zawitają.

Odnośnik do komentarza

Jadłem Fiestęburgera z nachosami naprawdę dobry jak na McDonalda. Może też i miałem szczęście, ale chyba lepiej wyglądającego burgera z Maca nie jadłem, aż foto zrobiłem.

 

BcAaxFZ.jpg

 

dobry w smaku, dobry sos, nachosy i bułka z jakimiś ziołami. Polecam, mam nadzieję że na dłużej zawitają.

 

 

To jest ładnie wyglądający burger? :sick:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

dobra jadłem dziś drugiego z 4 wygranych, tego mniejszego z wołowiną i chipsami za 7zł (2 z kurczakiem nie mam zamiaru ruszać)

wrażenia:

- wielkość taka sama jak zwykłego hamburgera za 3zł, ta sama bułka i mięso, jednak kilka dodatków więcej

- fajny sos majonezowy

- chipsy chrupiące ale tylko troche, mają mało smaku i w sumie psują cały efekt

 

gdyby burger kosztował 5zł, i miał wszystkie składniki poza chipsami to by był naprawde fajną przekąską

jednak chipsy które są prawie bez smaku i tylko przeszkadzają, w dodatku cena jak za 2 cheesburgery powoduje że ani to smaczne ani opłacalne

 

jednak gdyby nie było chipsów to byłby całkiem fajny burger z kategorii tych mniejszych i tanich, troche jak mini wieśmac

Odnośnik do komentarza

JA (pipi)E JAK MNIE W(pipi)IAJĄ TAKIE CIOTY, NO (pipi). O JAKI JA JESTEM WIELCE HARDKOROWY SMAKOSZ NAJPIKANTNIEJSZE NA SWIECIE OO JAKA DOBRA OSTRA, PODKREŚLAM OSTRA MUSZTARDA. ALBO "OO KUPIE SOBIE CZIPSY, ALE NIE JAKIEŚ SMACZNE, MUSZA BYĆ PIKANTNE, JESTEM LEPSZY BO JEM PIKANTNE A WY CO NADAL PAPRYCZKA CZY CEBULKA? JA WPIERDALAM WASABI, SMAKUJE JAK OCET Z PIEPRZEM ALE WPIERDALAM, NIEBO W GĘBIE, GDYBY BYŁO CIUT OSTRZEJSZE TO WY(pipi)AŁBYM STAREGO WE WSZYSTKIE DZIURY TAKI BYŁBYM PODNIECONY, ZROBIŁBYM JESZCZE TEMAT ŻE PIKANTNE I OGIEŃ I PIEKŁO. ROZUMIEM NADAĆ WYRAZISTOŚCI, ALE ZABIJAĆ CAŁY SMAK POTRAWY DLA WĄTPLIWEJ PRZYJEMNOŚCI PIECZENIA JAPY? KSZTUSISZ SIE, POCISZ I LECI CI Z NOSA. MOŻNA O PORÓWNAĆ Z ROZKOSZĄ PODCZAS DŁAWIENIA SIĘ (pipi)EM. PRAWDZIWE (pipi)ANE SZOŁ ZACZYNA SIĘ KIEDY TAKI TWARDZIEL MOŻE SIĘ WYKAZAĆ, JAKAŚ PIZZERIA CZY U SIEBIE W KUCHNI. CO TAM MATI ZAMÓWMY PIZZE, DLA MNIE MEGADIABLOPIZDAMEXICANOOSTRA Z DODATKOWYMI PAPRYCZKAMI, HEHE COŚ NIE OSTRA, JA TO NIE WIEM JAK WY MOŻECIE JEŚĆ TAKIE MDŁE xD CO TAM CHCESZ SPRÓBOWAĆ SEBA? TYLKO MASZ POPIJ MLEKIE BO SIĘ WODO NIE POPIJA XD A TERAZ ZW NA MOMENCIK BO MUSZE SIE WYSRAĆ MOIM MEGA PIEKĄCYM STOLCEM, AHH NIE MA TO JAK BRUTALNE PIECZENIE ODBYTU I WALENIE KONIA DO CHRZANU.

 

:sleep:

 

Tak, to ten sam obrzydliwy sos co w kurczakoburgerze i klasycznym mcwrapie.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Gdybyś nie był gruby, to byś się tak nie pocił.

 

A poważnie, to im bardziej ostro się je, tym bardziej człowiek się uodparnia. Tak samo jest z solą. Jak człowiek "przepali" sobie mordę i kubki smakowe, to potem musi mieć ostrzejsze danie, aby poczuć ostrość. I spirala się nakręca.

Odnośnik do komentarza

Ale to jest prawda, sa tacy ludzie. 

Moj kumpel wielki smakksz ostrego, zamowil burgera z podwojnym sosem chilli (jakis hiper ostrym). Poplakal sie (doslownie) juz po pierwszym gryzie. Mowie mu, żeby wyrzucil, a on ze nie, bo dobre. 

XD

Odnośnik do komentarza

Ja lubię ostre żarcie i z reguły większość słonych dań spożywam na ostro. Ale zdecydowanie nie należę do tych, którzy oszukują siebie i innych że lubią rzeczy bardzo ostre. Bo te po prostu mi nie smakują i sam pewnie bym się zes,rał gdybym miał zjeść coś naprawdę piekielnego. Taki kebabik czy pizzę z ostrym sosem bardzo chętnie zjem. Do ryżu i kurczaka dorzucam sobie często pepperoni. Do sosów z makaronem sporo chilli. Uwielbiam delikatne palenie w mordzie, ale bez przesady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...