Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

jadlem to chinskie cos w kfc, jak na zlosc kfc bylo obok chinczyka-chinczyka ktory patrzyl na mnie z mina  :yao:  jak nioslem to do stolika

 

 

 

i mial racje bo to zwykly ryz z jakims drobnym kawalkiem kurczaka, strata kasy i malo zarcia w porownaniu do innych zestawow


cos jak qrito, niby dobre ale daja tego tyle co kot naplakal

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

ja tam nie widzę w ofercie dla siebie nic poza kawą i jogurtem z musli, ta szynka i te jajo są takie parszywe, że nawet na tym fotoszopowym zdjęciu mnie wykręca.

no i woogle dla mnie to nazizm że nie można rano kupić burgera tylko czekac do tej 10 bo wtedy menu sie zmienia. co to za pomysł z doopy? są jakieś przepisy regulujące, że do 10 rano zakaz sprzedaży tłustego żarcia?

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Falafel jest dobry, byle nie był oszukany, a potrafią robić np. z dużej ilości bułki tartej.. Najlepszy jest z mieszanki ciecierzycy i bobu, nieraz robię w domu, ale ciężko bób suszony dostać u nas, więc z samej ciecierzycy.

 

Wbrew pozorom nic trudnego zrobić samemu: cieciorkę moczymy przez 24 godziny, potem mielimy (nie gotujemy!) z cebulą, czosnkiem, kminem, solą, pieprzem, kolendrą, pietruszką, chili, szczyptą kardamonu i cynamonu oraz łyżką sody oczyszczonej. Ważne żeby złapać odpowiednią konsystencję, nie za bardzo żeby się nie zrobiła pasta ani nie za grubo żeby po usmażeniu nie były twarde. Wstawiamy na godzinę do lodówki, wyciągamy, na patelni grzejemy olej, formujemy jedną testową kulkę wielkości moreli i wrzucamy na olej. Powinno się ok 7-10 minut smażyć. Jak nam za szybko się smaży to trzeba zmniejszyć temperaturę. Jak jest za suchy to dolać że dwie łyżki wody, jak za twardy to znaczy że za grubo zielony, jak za miękki i się rozpada to ze dwie łyżki mąki. Serwujemy w picie z sosem czosnkowym, kapustą, pomidorem, czymś ostrym i sosem tahini (pasta tahini rozmieszana z wodą).

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...