Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Śmiałem się z Realu że chce to zrobić, ale w sumie jak mogliby tego nie zrobić? Oni chcą mieć największe gwiazdy na każdej pozycji, a tak naprawdę w ostatnim sezonie grali dwaj bramkarze i chociaż obaj z renomą, to przez cały sezon trudno byłoby ich postawić wśród najlepszych. Więc czemu by nie wziąć najlepszego bramkarza pod ręką? I to takiego, którego uważał za najlepszego na świecie niedawno odeszły najlepszy piłkarz w historii klubu? Ruch bardzo sensowny.

 

Fani z Madrytu mogą smucić się ewentualnie, jak to wygląda, że Diego Lopez, który od zawsze powtarzał, jak kocha Real, spełniają się jego marzenia i że nigdy nie chce odejść itp., zostaje właściwie wypchany, bo przez ostatnie tygodnie właściciwie celem klubu było wbicie mu do głowy, że nigdy nie zagra i niech lepiej zgodzi się odejść od razu żeby nie było kwasu. Mogą się smucić, że zapewne na ławie zasiądze legenda Iker Casillas. Ale sportowo - ruch oczywisty.

 

Inna sprawa, że świetni bramkarze często mają problemy z utrzymaniem formy, gdy zaczynają grać w zbyt dobrej ekipie. Może nie od razu, że robią się słabi, ale już tak bardzo nie imponują, gdy mają mniej do bronienia. Joe Hart czy Manuel Neuer to tylko pierwsze przykłady z brzegu. Być może zbawiać Real nie będzie tak łatwo, z powodu choćby samej statystyki tworzonych okazji, jak Levante.

Odnośnik do komentarza

Dla Porto najważniejsze jest, że zachowali go na ten sezon. Ma za sobą dwa lata bycia gwiazdą i królem strzelców Portugalii, jednej z lig które walczą o miano najlepszej spoza wielkiej trójki. Za dwa miesiące skończy 28 lat. To naprawdę wydawał się ostatni naprawdę dobry moment, żeby go kupił ktoś z czołówki. Za rok jego wartość będzie mniejsza, bo co jeszcze mógłby pokazać w Portugalii, czego jeszcze nie pokazał? To 35 mln euro to też nie jest kwota, żeby w takim momencie za nim płakać, jeśli jednak ktoś się skusi.

 

Ogólnie dziwna sprawa. Koleś przegapił chyba karierę w Europie, nie wyjeżdżając po świetnym roku w Kolumbii w 2009. Teraz jest chyba nieco za stary, żeby się o niego bić, chociaż od dwóch lat strzela na każdy możliwy sposób (fakt, że brak fajerwerków w Lidze Mistrzów pewnie nieco zniechęca europejską czołówkę). Każda inna gwiazda Porto odchodzi do najbogatszych klubów za grubą kasę - Falcao, Hulk, James Rodriguez, Joao Moutinho, teraz Mangala i Fernando, a paradoksalnie ich superstrzelec nie.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Co do bramkarzy w Realu (mój ulubiony klub) to sytuacja jest dość dziwna. Jeszcze jakiś czas temu mówiono o chęci sprzedania Ikera za którego ponoć zainteresowani chcieli dać ok 20 mln Ojro, a do tego gwarantowali mu utrzymanie zarobków. To samo było z Lopezem byli chętni za 10-12 mln. Na moje samo sprowadzenie nowego GK to bardzo dobry ruch, ale nie teraz kiedy sytuacja nie jest jasna. Na dzień dzisiejszy Real chce właściwie oddać Lopeza za free, a Iker przy odejściu też chce iść za free, aby ewentualnie kasę podbić na kontrakcie. Sami sobie tego bagna narobili trzeba było kogoś sprzedać jak już mieli takie plany, a teraz oprócz głupiej sytuacji nic z tego nie ma.

Odnośnik do komentarza

Jack Rodwell z MC przechodzi do Sunderlandu za 10 melonów .

 

Everton to jednak specyficzny klub . Sprzedaje drogo do świetnych klubów po czym zawodnicy się tam nie sprawdzają patrz Fellaini , Rodwell , Lescott . Jedynie Rooney dał radę hehe . Sprzedają drogo ale i na gwiazdy potrafią wydać sporo . Moyes sprowadzał odpowiednich do tej drużyny ludzi . Martinez idzie tą samą drogą . Obaj rzadko się mylą ;)

Odnośnik do komentarza

Akurat Fellaini był w Evertonie świetnym piłkarzem (pozostali to głównie podatek za to, że piłkarz jest Brytyjczykiem, na moje oko powiększający wartość ok. trzykrotnie). Myślę, że po prostu trafił do niewłaściwej ekipy, zarówno pod względem swojego miejsca w taktyce, jak i jej całokształtu. United to w ogóle jacyś specjaliści od skupowania typowych "dziesiątek" i potem grania w ustawieniu, które albo nie ma na nie miejsca, albo jest tam Rooney. Fellaini, jak i Kagawa, przywykł do grania w ekipie, która atakuje odważnie, nie boi się stracić piłki, szuka okazji do zagrania jak najszybciej tak, by zaskoczyć i zabić defensywę rywala. Wydaje mi się, że tam przydałby się im na pozycję obok Carricka jakiś Arteta, Dembele czy inny Canias, solidny rozgrywający, a nie gracz przystosowany do używania swojej zręczności i samemu wchodzeniu w luki w defensywie rywala.

 

 

Ciekawią mnie występy Beszicia w sparingach. Wydaje się naprawdę, naprawdę solidnym graczem. To może być kolejny steal dla Evertonu. Polskie media piszą "odkrycie Mundialu" o takich graczach jak Keylor Navas czy James Rodriguez, tymczasem ja powtarzam, że dla mnie Beszić to kandydat na takie faktycznie odkrycie Mundialu.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

10 mln może nie dużo dla Realu, ale jednak. Ostatnio Perez stworzył naprawdę potwora finansowego i myślę, że tych 10 zielonych by nie puścił płazem gdyby nie musiał. 10 mln to już pensja na rok dla gwiazdy. To, że Real cały czas się rozwija widać po cenie choćby za Gonzalo rok temu. Teraz pewnie potężne pieniądze wpłyną za Angela i może za Samiego. To już nie ta ekipa gdzie płacimy 40 mln oddajemy za darmo i spłacamy jeszcze połowę pensji :)

Odnośnik do komentarza

Każdy szuka tych samych bramkarzy, więc domino zaskakuje na miejsce. Teraz zapewne AC Milan sięgnie po Diego Lopeza z Realu. Paradoksalnie, tu pomaga im miłość Lopeza do Realu i niepoddawanie się w walce o powrót. Monaco oczywiście oferuje dużo większe zarobki, ale chce piłkarza na stałe. Lopez chce zostać wypożyczony, a to gra Milanowi.

 

Ogólnie ciekawy trend tego lata, jeszcze niedawno w zasadzie drugi bramkarz był od podawania ręczników, teraz sporo transferów w klubach mających za zadanie pozyskać drugiego golkipera z nazwiskiem:

 

Barca - Ter Stegen ORAZ Claudio Bravo

City - Hart ORAZ Caballero

Tottenham - Lloris ORAZ Vorm

Arsenal - Szczęsny ORAZ Ospina (okej, Szczęsny ostatnio może nie zachwycał...)

Barca - Cech ORAZ Courtois

Real - Casillas ORAZ Keylor Navas

Atletico - Moya ORAZ Oblak...

 

Nawet takie Monaco coś kręci, bo kupiony z Nancy Paul Nardi to spory talent, Subaszić w sumie nie zawodzi, a jeszcze starają się o kolejnego.

 

 

 

Gotowe transfery? Kevin Constant odchodzi z Milanu do Trabzonsporu. "Odkrycie Mundialu" Cristian Gamboa wzmocni West Bromwich. Napastnik Luciano Vietto za 7,5 mln euro trafił do Villarrealu - to 20-letni talent z Argentyny.

 

 

Aha. Kurde. Mathieu Valbuena w Dynamie Moskwa. Serio? Rok temu nie byli nawet blisko walki z CSKA i Zenitem. Jak na razie transfer piłkarza z Zachodu do Rosji ciągle zazwyczaj oznacza "zaginiony".

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...