Skocz do zawartości

TRANSFERY


Rekomendowane odpowiedzi

Liverpool pozyskał chyba ostatni swój cel na lato - wypożyczył Javiego Manquillo. Moim zdaniem wielki talent, dziwię się, że nie grał w Atletico, może nie pasował do taktyki.

 

Southampton i Inter wymieniły się wypożyczeniami: do Interu idzie Pablo Osvaldo, do Anglii - Saphir Taider. Tymczasem Saint Etienne wypożyczyła Ricky'ego van Wolfsvinkela po nieudanym sezonie w Norwich.

 

 

Shkodran Mustafi oficjalnie w Valencii.

 

Po zatrudnieniu Romulo na prawą flankę, Juventus oddał Mauricio Islę do QPR.

 

Oscar Cardozo w Trabzonsporze. Chyba tu tego jeszcze nie pisałem.

 

Jesus Gamez po 14 latach w Maladze odchodzi do Atletico. To dla mnie spore zaskoczenie, ale świetny ruch, tanim kosztem Atleti może mieć nową, świetną prawą obronę. Za transfer zapłacili ok. 2 mln euro.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Arsenal żegna się z doświadczonym stoperem. Johan Djourou już na stałe w Hamburgu.

 

A, tak, Vermaelen, prawie pewien jestem, że odejdzie do Barcy.

 

 

W składzie jest teraz dwóch stoperów, ale Wenger mówi, że może jako zmiennik grać Chambers. No nie wiem. Jest dość słaby fizycznie jak na stopera, w Southampton od dawna grał tylko na prawej. Rotacja na tej pozycji jest najmniej konieczna czy wręcz wskazana... ale to Arsenal i nie zdziwię się, jak jeszcze przed końcem sierpnia obaj stoperzy będą kontuzjowani.

 

 

 

Z moich danych wynika, że Barcelona próbuje teraz pozbyć się Alexa Songa. Zgłosiło się kilku chętnych. Na razie najbliżej wydaje się być Milan. Oczywiście Milan nie kupuje graczy, ale chce wypożyczyć.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Co się stało z Milanem w ostatnich kilku latach ? Ani nie potrafią kupić nikogo ciekawego, w LM też nie grają.

 

 

Teraz się pytasz? Odpowiedzieć można na wiele sposobów. W futbolu tak bywa, że jedni rosną w siłę i wchodzą do czołówki, inni odwrotnie. Źródłem poziomu klubu zazwyczaj oczywiście jest kasa. We Włoszech panowała korwinistyczna oligarchia, a takowa zawsze nie ma szans być konkurencyjna wobec państw zarządzanych rozsądnie i kończy się kryzysem. Kasa z dojenia biednych się skończyła i przedsiębiorstwa oligarchów, w tym Milan, czeka redukcja. W najbliższych latach tak samo będzie z analogicznymi biznesami na Rosji czy Ukrainie. Co do Bliskiego Wschodu, nie mam orientacji, raczej jeszcze trochę pociągną na ropie.

 

 

Oczywiście, złe zarządzanie i zaśniedziałość taktyczna nie pomogły. Milan hipotetycznie mógł być bardziej na bieżąco, jak Napoli czy Roma, które zatrudniły cenionych zagranicznych trenerów zamiast włoskich bywalców, czy Juve, które z konieczności przeszło przebudowę i dokonało długofalowych inwestycji (np. stadion, który w całej lidze mają własny tylko oni i Sassuolo). Ale gdy jesteś potęgą europejską od 20 lat, to chyba zrozumiałe, że w organizacji jest pewna bezwładność i trochę trudniej się przestawić.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ostatnio Seedorf był tam trenerem, ale wyszły jakieś konflikty z piłkarzami i musiał odejść, nietrafione transfery jak beznadziejny Robinho z mega wysoką pensja czy Pato wiecznie kontuzjowany raczej nie pomagały.

Odnośnik do komentarza

Robinho to już u schyłku bo wrócił do ojczyzny, ale może się odbuduje jak Ronaldinho. Szkoda Pato, bo dobrze się zapowiadał i trochę nastrzelał, ale też już wrócił, chyba do Corinthians, w wieku 24 lat. Trochę zmarnowany talent.

Edytowane przez c0r
Odnośnik do komentarza

Jaka to była mega pensja? Ja czytałem, że Robinho dostawał 4 mln euro rocznie, teraz ma kontrakt na 2 (których Milan jak rozumiem już nie płaci, bo został oddany do Brazylii). To była spora kasa jak na Milan (najwyższa w klubie ex aequo z Kaką), ale dla czołówki europejskiej to mała kwota. W PSG kilkunastu piłkarzy zarabia mniej więcej tyle (no, co najmniej 3 mln). Cavani dostaje 10 mln, a Ibra - 14 mln. W Manchesterze City średnia całego składu to jakieś 6,5 mln. W Liverpoolu jest pięciu stoperów, którzy tyle zarabiają, 20-letni Emre Czan tyle dostał na wejście.

 

Tylko 10 piłkarzy całej Serie A tyle zarabia! W tym Kaka i Balotelli. Najwięcej, 6,5 mln, dostaje ceniony za lata oddania Daniele De Rossi. To sporo przed drugim Higuainem (5,5 mln)... i tyle, co średnia z całego składu Manchesteru City. Moim zdaniem to mówi wiele.

 

 

Kibice Milanu czasem mówią, że "wszystko zaczęło się od sprzedaży Kaki" czy coś w tym stylu. Ale moim zdaniem to nic nie tłumaczy, tylko jest oczywiste, że jeśli gracz dostaje podwyżkę o 6 mln euro rocznie, a klub dostaje jakieś 70 mln euro za piłkarza w średniej formie, jeśli klub jest w sytuacji finansowej Milanu, to po prostu to robi. To nie jest taka przyczyna, że zarząd Milanu był głupi i postanowił osłabić klub, bo nie czaił, że sprzedawanie czołowych piłkarzy może zaszkodzić, ale taka była konieczność. Teraz zaś niemal cały skład jest złożony z graczy niechcianych gdzie indziej. Diego Lopez, Alex czy Menez, obecne wzmocnienia, to dobry przykład.

 

Czy Milan MÓGŁBY być lepiej zarządzany? Na pewno mógłby, ale to jak w życiu - trudno spotkać przypadki perfekcji, niemal każdy popełnia błędy i to sporo, natomiast od tego, ile masz kasy, zależy, jakie będą skutki tych błędów. Jeśli klub w sytuacji Milanu dalej byłby w czołówce europejskiej, byłoby to zadziwiające. A jeśli nie jest... to dla mnie zwyczajna sytuacja.

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze jeden duży zakup Altetico. Raul Jimenez, jeszcze dość mało znany Meksykanin, trafi tam za 15 mln euro. Simeone spodobała się fizyczna strona jego gry, pewne podobieństwo do Diego Costy. Josua Guilavogui odchodzi do Wolfsburga.

 

Monaco szukało bramkarza i wybrało w końcu Maartena Stekelenburga. Niegdyś dobry. Subaszić nie popisał się wczoraj.

 

Aly Cissokho w Aston Villi. Liverpool ciągle szuka lewego obrońcy i ciągle negocjuje w sprawie Alberto Moreno.

 

Opoka Swansea Chico odchodzi do Kataru. Klub, do którego przeszedł, ma świetne logo:

 

LekhwiyaSC.png

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...